Go!Study - targi uczelni (ONLINE)

2022-01-17
17 lutego spotkaj się z przedstawicielami i studentami uczelni z Holandii, Belgii i Danii i dowiedz się wszystkiego o studiach za granicą.
 

Weź udział w międzynarodowych targach Go!Study niezależnie od tego gdzie aktualnie przebywasz - targi odbędą się w całości ONLINE.

 

Uczelnie biorące udział w Go!Study 

 Holandia

Avans University of Applied Sciences

AVANS University of Applied Sciences to uczelnia plasująca się na wysokich miejscach w rozmaitych rankingach. Kierunki, które oferują, skupiają się na szeroko pojętym biznesie, technologii i finansach.

Breda University of Applied Sciences

Breda skupia się na kilku dziedzinach nauki: gry, media, hotelarstwo, turystyka, eventy, infrastruktura, logistyka i budownictwo. Do popularnych kierunków na tej uczelni należą m.in. Creative Media and Game TechnologiesHotel Management.

Fontys University of Applied Sciences 

Fontys to jeden z największych uniwersytetów nauk stosowanych w Holandii. Kampusy uczelni znajdują się w trzech miastach (Eindhoven, Venlo i Tilburg). Fontys kładzie nacisk na kierunki techniczne oraz biznesowe. 

HAN University of Applied Sciences

Uczelnia znajduje się we wschodniej części Holandii i posiada kampusy w Arnhem i Nijmegen. Szczególną popularnością wśród studentów cieszy się kierunek Life Sciences, obejmujący zagadanienia takie jak m.in biologia, genetyka, immunologia.

 

HAS University of Applied Sciences

HAS University of Applied Sciences to uczelnia dedykowana osobom, dla których przyszłość planety jest ważnym zagadnieniem – oferowane kierunki to Horticulture & Business Management oraz International Food & Agribusiness.

HZ University of Applied Sciences

HZ to uczelnia położona w niedużym ale malowniczym i położonym blisko plaży Vlissingen. HZ oferuje wiele kierunków w języku angielskim, m.in. Chemistry i Information and Communication Technology.

Inholland University of Applied Sciences

Inholland University of Applied Sciences to nowoczesna uczelnia, która ma na celu skutecznie przygotować do pracy w różnych obszarach biznesu zgodnie z aktualnymi potrzebami rynku.

Rotterdam Business School

RBS jest częścią Rotterdam University of Applied Sciences i specjalizuje się w kierunkach związanych z biznesem (International Business). Rotterdam to największy port w Europie – kwitnący tam handel daje więc wyjątkową możliwość odbycia praktyk w zawodzie. Jedną z ciekawszych specjalizacji tamtejszego biznesu jest Commerce - Asian track.

Saxion University of Applied Sciences

Saxion University of Applied Sciences to uczelnia, która oferuje kierunki w języku angielskim na poziomie bachelor, top-up oraz master. Do popularnych kierunków na tej uczelni należą m.in. Creative Media and Game TechnologiesFashion & Textile Technologies i Physiotherapy.

The Hague University of Applied Science

Ta uczelnia znajduje się w Hadze, mieście "pokoju oraz sprawiedliwości" i jest idealna dla tych, którzy interesują się prawem i naukami politycznymi. Najbardziej popularnymi kierunkami na tej uczelni są International & European Law, International Business oraz User Experience Design.

Tilburg University

Tilburg to uniwersytet tradycyjny, znajdujący się w wśród 100 najlepszych uniwersytetów w Europie. TU to uczelnia skupiona na potrzebach społeczeństwa, odpowiedzialności i ciągłym postępie. Najbardziej popularne kierunki na tej uczelni to m.in Cognitive Science and Artificial IntelligenceGlobal LawPsychology.

University of Twente

University of Twente to uniwersytet tradycyjny, zajmujący wysokie miejsca w rankingach – Times Higher Education Ranking umieścił go wśród 200 najbardziej prestiżowych uczeni na świecie. Specjalnością uczelni są nauki techniczne, dużą popularnością cieszy się również kierunek Psychology.

 

Dania

Aarhus University

Aarhus University to uczelnia zajmująca wysokie miejsca w ogólnoświatowych rankingach. Aarhus BSS (Business and Social Sciences) to jeden z jej najbardziej popularnych wydziałów, specjalizujący się w kierunkach biznesowych i ekonomicznych. Uczelnia posiada kampus m.in. w popularnym mieście Aarhus.

University of Southern Denmark

SDU to renomowana uczelnia wyższa, która posiada kampusy w kilku miastach i oferuje kierunki licencjackie oraz magisterskie. W Sønderborg znajduje się Wydział Nauk Ścisłych , gdzie nauczane są kierunki związane z inżynierią, mechaniką i mechatroniką.

VIA University College

VIA to największa uczelnia w Danii! W języku angielskim oferują aktualnie kierunki: Architectural Technology and Construction ManagementClimate and Supply Engineering oraz Software Technology Engineering. Częścią tej uczelni jest VIA Design, na której można studiować kierunki artystyczne, takie jak Fashion Design oraz Branding & Marketing Management.

 

Belgia

Howest University of Applied Sciences

Innowacyjna i kreatywna uczelnia, której częścią jest DAE (Digital Arts & Entertainment) – najlepsza szkoła projektowania gier na świecie, oferująca kierunki w języku angielskim! Jako student Howest możesz liczyć na 100% wsparcia uczelni przy organizacji stażów i praktyk.

Thomas More University of Applied Sciences

Thomas More University to uniwersytet nauk stosowanych, który proponuje interesujące kierunki z różnych zakresów wiedzy. Uczelnia oferuje nie tylko studia licencjackie i magisterskie - z myślą o studentach po AP Degree w Danii tworzone są również specjalne programy top-upów.

 

 

 

Co zrobić, aby wziąć udział?

 ➤  1. Przejrzyj listę uczelni, które biorą udział w wydarzeniu

 ➤  2. Zapisz się na rozmowy z przedstawicielami wybranych uczelni.

 ➤  3. W wyznaczonym dniu i godzinie bądź online*
 

*pamiętaj o tym, żeby mieć mikrofon, głośniki i najlepiej kamerkę - możesz też skorzystać ze swojego smartfona

 

Chcesz dowiedzieć się jak najwięcej? Przed rozmową z przedstawicielem uczelni przygotuj kilka dokumentów (świadectwo z ostatniej klasy, wypis ocen) i już w trakcie rozmowy dowiedz się jakie masz szanse, na dostanie się na wybrane uczelnie!

 


 

Najczęściej zadawane pytania

Czy udział w targach coś kosztuje?

Nie! Udział w targach jest całkowicie bezpłatny! :)

Czy mogę porozmawiać z przedstawicielami różnych uczelni?

Tak! Możesz porozmawiać z przedstawicielami aż 3 różnych uczelni. Godziny rozmów zostaną ustalone tak, żeby rozmowy na siebie nie nachodziły.

Jak to wszystko będzie wyglądać?
  • Wybierasz najciekawsze dla Ciebie uczelnie i zapisujesz się na rozmowę. Mailowo otrzymujesz informację o tym o jakiej godzinie (między 11:00 a 18:00 czasu polskiego) odbędą się poszczególne rozmowy.
  • Rozmowa odbędzie się za pośrednictwem aplikacji Teams. Link do spotkania otrzymasz e-mailem na kilka dni przed wydarzeniem. Pamiętaj, żeby przed rozmową sprawdzić, czy masz sprawne głośniki, mikrofon i kamerkę. Możesz też skorzystać ze swojego smartfona - dla lepszej jakości rozmowy załóż słuchawki.
  • Rozmowa odbędzie się w języku angielskim
  • Jeśli po rozmowie z przedstawicielem uczelni zdecydujesz się na aplikację, zespół Kastu pomoże Ci w przygotowaniu potrzebnych dokumentów.
Skąd mam widzieć, czy dostanę się na wybraną uczelnię?

Podczas rozmowy z przedstawicielami uczelni możesz dowiedzieć się wstępnie, czy spełniasz wymagania rekrutacyjne i jakie masz szanse na przyjęcie na wybrane studia. W takim przypadku przygotuj dyplom ukończenia szkoły/dyplom z ostatniej klasy oraz wypis ocen.

Czy rozmowa będzie bardzo formalna?

Nie! Pomyśl o tym jak o rozmowie ze znajomym - przedstawiciele zagranicznych uczelni są przyjaźni, pomocni i z chęcią z Tobą porozmawiają.

Co jeśli martwię się o swój angielski?

Nie martw się :) Język angielski często nie jest językiem ojczystym przedstawicieli uczelni, dlatego mają świadomość tego, że na początku może być Ci trudniej. Pamiętaj - to nie egzamnin z angielskiego i nikt Cię nie będzie oceniał - ważne jest, żeby móc się porozumieć :)

Co jeśli chcę wziąć udział, ale trochę się boję?

Nie masz czym się stresować :) Przedstawiciele uczelni są bardzo mili, pomocni i są po to żeby odpowiedzieć na Twoje pytania. Jeśli nie teraz, to kiedy? Taka szansa już może się już nie powtórzyć! :)

Czy moi rodzice mogą wziąć udział w rozmowie razem ze mną?

Jasne! Nic nie stoi na przeszkodzie :)

Jakie są plusy targów online?
  • jest wygodnie - możesz uczestniczyć w rozmowach siedząc w domu, w pluszowych kapciach
  • więcej czasu - na każdą rozmowę jest przeznaczone 20 minut - nie musisz stresować się kolejką ustawiającą się za Twoimi plecami
  • jest cicho i spokojnie - możesz zapytać bez stresu o wszystko co chcesz i uzyskać odpowiedzi od przedstawiciela uczelni
  • wiesz z wyprzedzeniem, kiedy i z kim porozmawiasz - nie musisz biegać od stoiska do stoiska, szukając interesujących Cię uczelni 
  • nie trzeba nosić ze sobą stosów broszur i ulotek (a przy okazji uratujemy kilka drzew)