Terminy składania dokumentów

Jeżeli chcesz studiować za granicą, to bardzo ważne jest terminowe wysłanie formularza aplikacyjnego wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami.

Poniżej przedstawiamy terminy wysłania formularzy do różnych krajów i na różne stopnie studiów:

Studia licencjackie i studia Top-up

 
Aplikacja na studia licencjackie i studia Top-upTermin złożenia aplikacji
Aplikacja na studia w Danii1 marca
Aplikacja na studia w Holandii lub Belgii1 kwietnia
Aplikacja na studia w Finlandii i Szwecji styczeń - maj
(zależy od programu studiów)
Aplikacja na studia do Hiszpanii i Niemiec (Program Uniwersytecki Pathway)1 maja
Semestr zimowy (nauka zaczyna się w lutym)

październik - grudzień (zależy od kraju i programu studiów)

*Poniższa tabela zawiera wstępne informacje. Dokładne terminy dla każdego programu można znaleźć w wyszukiwarce studiów oraz w opisie programu.

 

Ważne!

Jeśli chcesz mieć większe szanse na dostanie się na wybrany program studiów, zalecamy wysłanie formularza zgłoszeniowego przed upływem terminu! Jeśli nie zdążysz, nadal możesz wysłać formularz zgłoszeniowy do czerwca (z wyjątkiem Danii, Finlandii Szwecji), ale pamiętaj, że aplikacje wysłane przed upływem terminu będą rozpatrywane w pierwszej kolejności, a aplikacje wysłane później będą rozpatrywane tylko wtedy, gdy nadal będą dostępne miejsca.

W rekrutacji zimowej mogą wziąć udział osoby, które ukończyły szkołę średnią i chcą studia rozpocząć w lutym. Rekrutacja zimowa odbywa się tylko na niektórych uczelniach i nie na wszystkie kierunki. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, na jakie kierunki możesz aplikować zimą, to w zakładce „Aktualności” musisz znaleźć wpis pod tytułem „Rekrutacja zimowa" – tu przedstawiony zostanie wykaz kierunków, na które można aplikować. Jeśli studia rozpoczynają się zimą, ich czas trwania nie ulega zmianie.

Studia magisterskie

Aplikacja na studia magisterskieTermin złożenia aplikacji
Aplikacja na studia w Danii25 lutego 

Aplikacja na studia w Holandii i Belgii

15 kwietnia

Aplikacja na studia w Finlandii i Szwecji

styczeń - maj 

(zależy od programu studiów)

Aplikacja na studia do Hiszpanii i Niemiec (Program Uniwersytecki Pathway)

1 maja

Semestr zimowy (nauka zaczyna się w lutym)

październik - grudzień (zależy od kraju i programu studiów)

*Poniższa tabela zawiera wstępne informacje. Dokładne terminy dla każdego programu można znaleźć w wyszukiwarce studiów oraz w opisie programu.

 

Jeżeli chcesz mieć większe szanse dostania się na wybrany kierunek studiów magisterskich, radzimy wysłać formularz przed wskazaną datą. W razie gdyby się zdarzyło, że nie zdążysz, to w niektórych przypadkach (przed złożeniem aplikacji skontaktuj się z konsultantami Kastu) możesz to zrobić jeszcze do połowy czerwca, ale pamiętaj: formularze przysłane w terminie będą rozpatrywane w pierwszej kolejności, a wnioski przysłane później – tylko wówczas, jeżeli na danym kierunku pozostaną wolne miejsca. Wysyłając formularz po wskazanym terminie, masz o wiele mniejsze szanse dostania się na wybrany kierunek.