Czekolada, frytki, gofry i piwo – to zdecydowanie pierwsze, co większości z nas kojarzy się z Belgią ;)
 

Nie każdy jednak wie, że Belgia to również świetny wybór dla osób, które chcą studiować za granicą. Studenci z Polski mogą zdobywać wiedzę i praktyczne doświadczenie ucząc się na kierunkach oferowanych w pełni w języku angielskim, z bardzo niskim czesnym.

 

  Dlaczego warto studiować w Belgii?

  • niskie czesne - studia licencjackie w Belgii, dla obywateli Unii Europejskiej, kosztują zaledwie 962 euro za rok!
  • w Belgii są aż trzy języki urzędowe, a to oznacza, że oprócz szlifowania angielskiego możesz też nauczyć się innych języków;
  • Belgia znajduje się w samym centrum Europy – studiując tam wszędzie masz blisko – możesz spędzić weekend w Paryżu, Amsterdamie lub Londynie;
  • belgijskie uczelnie oferują bardzo elastyczny grafik zajęć - dzięki temu możliwe jest połączenie studiów z pracą oraz innymi obowiązkami;
  • programy studiów są przystosowane do potrzeb rynku pracy – z takim wykształceniem łatwiej jest o zdobycie wymarzonego stanowiska.
  • zamiast kosztownych certyfikatów wystarczy zdać test Duolingo (uznawany przez większość uczelni) - oszczędzisz 500 zł!

 

Co jest ważne w aplikacji na studia w Belgii?

Test z języka angielskiego

Niezbędne jest zdanie na odpowiednim poziomie testu z języka angielskiego - IELTS, TOEFL lub innego, uznawanego przez uczelnię (zależnie od uczelni i kierunku między IELTS 5.5 a IELTS 6.5). Większość belgijskich uczelni współpracujących z Kastu honoruje też test Duolingo (ten test jest tańszy niż pozostałe, kosztuje 49$, czyli około 190 zł).

Świadectwo Ukończenia Liceum/Technikum i Świadectwo Maturalne lub wypis ocen

Osoby, które ukończyły już szkołę średnią powinny mieć Świadectwo Ukończenia Liceum/Technikum oraz Świadectwo Maturalne. Jeśli aplikujesz będąc jeszcze w ostatniej klasie szkoły średniej potrzebujesz wypisu ocen. Świadectwa należy dostarczyć uczelni wtedy, kiedy już się uzyska - koniecznie przed rozpoczęciem zajęć.

List motywacyjny

Niektóre uczelnie w Belgii wymagają napisania listu motywacyjnego. Wskazówki, jak napisać list motywacyjny znajdziesz tutaj. Możesz też tutaj zamówić darmową instrukcję, wraz z przykładami.

Więcej informacji na temat wymagań rekrutacyjnych znajdziesz na stronach poszczególnych kierunków.