VIVES University of Applied Sciences

Bruges
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

VIVES University of Applied Sciences - szkoła praktycznych umiejętności

VIVES jest największym uniwersytetem nauk stosowanych w Zachodniej Flandrii. Obecnie studiuje tu około 16 000 studentów. Ze swoim nowoczesnym i opartym na wysokich kompetencjach szkolnictwem wyższym, innowacyjnym i praktycznym podejściem, jest doskonale dostosowany do dzisiejszego i jutrzejszego świata.

Koncentruje się na szkoleniu przyszłych specjalistów, kładąc nacisk na rozwijanie w nich nowatorskich pomysłów i umiejętności. Celem uczelni jest przygotowanie studentów do rozwinięcia się jako jednostki i wniesienia swojego wkładu w rozwój świata jako profesjonaliści w swojej dziedzinie.
 

Zaprojektuj swoją przyszłość

Głównym mottem VIVES jest ‘Design Your Future’. Pokazuje to, że każdy student ma możliwości, aby zwiększyć swoje kompetencje oraz mieć realny wpływ na swoją przyszłość.
Studenci i wykładowcy dążą do zdobycia kompetencji potrzebnych we współczesnym świecie. Połączenie teorii z praktyką stanowi dla nich wyzwanie i jest drogą do rozwoju jako profesjonalisty w swojej dziedzinie.

Dzięki międzynarodowemu środowisku i skupieniu na aspekcie przedsiębiorczości, VIVES pozwala studentom na zdobycie cenionych na rynku pracy umiejętności praktycznych oraz doświadczenia.
 

Dzięki VIVES możesz:

 • pogłębić wiedzę na temat różnych aspektów biznesu,
 • lepiej zrozumieć nowoczesne metody zarządzania biznesem poprzez teorię i praktykę,
 • rozwinąć swoje umiejętności zawodowe i osobiste,
Innowacja i podróże

Co semestr uczelnia zaprasza na gościnne wykłady znanych praktyków z całego świata. Dzięki ciekawym ludziom, za którymi stoją niezwykłe historie i różne punkty widzenia, zwiększa się jakość kształcenia. VIVES ma na celu wyznaczanie trendów w edukacji poprzez innowacje. Angażuje się aktywnie w dialog ze społeczeństwem i zewnętrznymi firmami, co pozwala na dzielenie się wiedzą i praktyką w szerszym zakresie.

Mając około 100 uczelni partnerskich w Europie i kolejne 30 na innych kontynentach, uczelnia daje również niepowtarzalną możliwość udziału w wymianach studenckich lub uczestnictwa w programie Erasmus, m.in. w Indiach, Filipinach, Kanadzie, Korei czy w Japonii.

Studiując z  VIVES już od pierwszych miesięcy będziesz mieć realny wpływ na lokalną społeczność i środowisko! Wszystkie programy tworzone są na podstawie zapotrzebowania lub w drodze konsultacji ze specjalistami, a podczas zajęć studenci rozwiązują realne problemy – w ramach projektów takich, jak CareLab, gdzie studenci pielęgniarstwa współpracują z profesjonalistami lub DroneLab, które zaangażowane jest w rozwój przemysłu dronów.

 

 

Kampusy w Burgii i Kortrijk

Uczelnia posiada siedem kampusów w pięciu studenckich miastach, z czego 2 z nich oferują programy w języku angielskim.

 • Kortrijk jest jednym z najstarszych miast w Belgii. Jest częścią Sieci Miast Kreatywnych UNESCO ze względu na swoje korzenie w innowacji, kreatywności i projektowaniu. W Kortrijk studiują studenci z wielu krajów, co sprawia, że miasto obfituje w międzynarodową kulturę.
 • Brugia, stolica regionu Flandrii, to bajkowe miasteczko z długą historią. Jest pełne turystów z powodu dobrze zachowanej średniowiecznej architektury i kanałów. Ze względu na swoją wyjątkowość i zabytkowe centrum miasta, jest ono wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto oferuje wiele atrakcji, organizowane są różne festiwale i wydarzenia, a na kampusie panuje kameralna atmosfera.

Na obu kampusach studenci znajdą sporo miejsc, gdzie będą mogli zjeść ciepły posiłek lub wypić aromatyczną kawę. Restauracje, bary z kanapkami, zdrowe przekąski, włoskie bistro – to tylko kilka z nich.
W uniwersyteckiej bibliotece można wypożyczać anglojęzyczne książki i magazyny oraz skorzystać z kafejki internetowej. Mieszczą się tam również pokoje do nauki w małych grupach.

W Belgii bardzo popularne jest przemieszczanie się na rowerze. Dla studentów jest również opcja skorzystania z darmowego transportu - są to autobusy, którymi można poruszać się zarówno na terenie miasta, jak i do 15 km poza jego granicami.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu znajdziesz tutaj.
 • Świadectwo dojrzałości – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisu ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum).

 

Na tej uczelni rozpatrywany będzie tylko jeden kierunek. Jeśli w formularzu aplikacyjnym dodasz kilka kierunków tej uczelni - rozpatrywany będzie tylko ten z najwyższym priorytetem.

 

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

 

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:

 • IELTS Academic - 6.0
 • TOEFL - 79
 • Duolingo English Test - 105

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)
 • List motywacyjny - wskazówki, jak napisać list motywacyjny znajdziesz tutaj. Możesz też tutaj zamówić darmową instrukcję, wraz z przykładami.

 

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

 

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:

 • IELTS Academic - 6.0
 • TOEFL - 79
 • Duolingo English Test - 105

Studenci Vives mogą mieszkać w akademikach uczelni lub wynająć pokój lub mieszkanie na rynku prywatnym.

 • Zakwaterowanie w Burgii
  O pokój w akademiku należy zaaplikować przed 31 maja. Koszt akademika to ok. 400€ miesięcznie. Więcej informacji na temat zakwaterowania w Brugii znajdziesz tutaj.
   
 • Zakwaterowanie w Kortrijk
  O pokój w akademiku należy zaaplikować przed 1 czerwca. Koszt akademika to ok. 383€ miesięcznie za pokój jednoosobowy i ok. 282€ za pokój dwuosobowy. Więcej informacji na temat zakwaterowania w Brugii znajdziesz tutaj.Wszystko na temat zakwaterowania znajdziesz tutaj: https://www.vives.be/en/study/study-counselling-support/housing