HU University of Applied Sciences Utrecht

Utrecht
 • biggest University of Applied Sciences in the Netherlands;
 • 88% of graduates find a suitable job within one year;
 • practice-based education;
 • work experience part of study;
 • Student Career Coach - all students gets a coach (a person who has finished special Coaching training) and they have possibility to meet with the Coach every month (or more often if needed) and get trained for a career and future goals;
 • exchange programmes with universities all over the world;
 • international classrooms & teachers from all over the world;
 • stimulating talent (Honours programme);
 • Modern campus;
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

HU University of Applied Sciences - raj dla studentów w Holandii

38.000 studentów – tylu młodych ludzi z ponad 100 krajów przyjeżdża co roku do holenderskiego miasta Utrecht właśnie ze względu na uniwersytet HU. 95% absolwentów znajduje pracę już w pierwszym roku po studiach.

HU jest jedną z największych instytucji szkolnictwa wyższego w kraju. Ale niech nie przeraża Cię wielkość uczelni. Posiada ona wygodny kampus, w którym każdy wydział ma swój kameralny zakątek, umożliwiając  studentom zdobycie doświadczenia i wiedzy. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, przez doświadczonych wykładowców, którzy mogą każdemu studentowi poświęcić wystarczającą ilość czasu i uwagi. Ponadto, każdy student ma okazję porozmawiać ze Study Coach, osobami które pomogą zarówno w sprawach związanych ze studiami, jak i w razie trudności w sprawach osobistych, dostarczą informacji na temat możliwości kształcenia, pomogą stworzyć skuteczny plan studiów. Na życzenie studentów pierwszego roku może być wyznaczony osobisty opiekun, który pomoże zapoznać się z miastem, Uniwersytetem i wydziałem.
 

Niemal wszyscy wykładowcy praktykują 

Ponieważ Uniwersytet opiera się na edukacji zawodowej, a jego celem jest przygotowanie jak największej liczby specjalistów gotowych do wejścia na rynek pracy, kadra dydaktyczna może niemal bez wyjątku pochwalić się bogatym CV w pracy związanej bezpośrednio z wykładanymi dyscyplinami. Wykładowcy wykorzystują zatem swoje praktyczne doświadczenie zawodowe podczas zajęć i dzielą się nim ze studentami. Rezultaty są oczywiste – w wielu holenderskich rankingach HU University of Applied Sciences jest wymieniany jako jeden z najlepszych Uniwersytetów Nauk Stosowanych w Holandii. 

Ważny aspekt wykładów stanowi bezpośrednia praca nad rzeczywistymi projektami dla międzynarodowych firm, co zapewnia nie tylko praktyczne doświadczenie, ale także pogłębia wiedzę. Z doświadczeniem międzynarodowym można zetknąć się nie tylko w pracy z międzynarodowymi firmami, ale także dzięki możliwości interakcji, pracy i badań prowadzonych w  grupach studentów pochodzących z różnych krajów  i kontynentów.  

Również wśród wykładowców są nie tylko Holendrzy, ale obywatele wielu krajów, więc będziesz mieć możliwość zetknięcia się z bardzo zróżnicowanym środowiskiem i poznać specyfikę wielu kultur. Uniwersytet jest doskonałym miejscem do budowania i utrzymywania relacji, które będą służyć Ci przez całe życie.

Stymulowanie talentu

Na HU University of Applied Sciences można rozwijać swój talent na wiele sposobów. Uczelnia wspiera swoich studentów oraz ich aktywność. Jeśli jesteś gotowy do podejmowania dodatkowych wyzwań i chcesz zdobyć dodatkową wiedzę, uczelnia oferuje szeroki zakres technik i programów.

Ci, którzy chcą posmakować życia naukowca, mogą należeć do jednej z grup badawczych:

 • Komunikacja i dziennikarstwo 
 • Research i edukacja 
 • Biznes i innowacja 
 • Innowacja w opiece zdrowotnej 
 • Inicjatywy społeczne 
 • Innowacje technologiczne 

Osoby, które pragną wykorzystać swoją wiedzę na arenie międzynarodowej, połączyć ją z umiejętnościami w zakresie zarządzania lub biznesu albo po prostu pogłębić swoją wiedzę teoretyczną, mogą wziąć udział w specjalnym programie dla talentów, który nie tylko pomoże im wykorzystać ich potencjał, ale także ozdobi ich przyszły dyplom.  

Również ci, którzy chcą zobaczyć, jak to wszystko wygląda w praktyce, będą mieli na to szczególnie dużo czasu smiley

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka 

W ciągu czterech lat nauki, każdy student jest zobowiązany do odbycia dwóch praktyk zawodowych, w tym jednej w przedsiębiorstwie usytułowanym poza krajem. Pierwszą praktykę  student odbywa już na  drugim roku studiów i trwa ona 10 tygodni, druga, na czwartym roku studiów, trwa 20 tygodni. Druga praktyka, jeśli jest dobrze zaplanowana, często staje się ważnym etapem na drodze do zdobycia pierwszego zatrudnienia po ukończeniu studiów. We wszystkich sprawach dotyczących praktyk, możliwości i metod ich planowania, wspierają studentów specjalni Koordynatorzy ds. praktyk.

Nowoczesny i komfortowy kampus

Piękne, zaprojektowane przez architektów budynki należące do uczelni oferują liczne udogodnienia oraz doskonałe wyposażenie. Na kampusie znajdują się nie tylko sale projektowe, laboratoria, sale do ćwiczeń i ciche przestrzenie do pracy, ale również kawiarnie studenckie, tereny sportowe i rekreacyjne. Jednym z nich jest wspaniały ogród ulokowany na dachu uniwersyteckiego parkingu.

Studenci mogą korzystać z zasobów mediateki, wyposażonej w stale dostępne sale komputerowe oraz sprzęt audiowizualny, który można wypożyczyć  na swoje potrzeby. Na terenie kampusu znajduje się również food court, który oferuje szeroki wybór niedrogich przekąsek, napojów i dań na ciepło zaspokajających różne gusta kulinarne i oczekiwania zwolenników różnych diet.

Ponadto,  studenci mają doskonałe warunki do uprawiania sportu w znajdującym się w pobliżu uczelni centrum sportowym, które oferuje nie tylko urządzenia i sprzęt przeznaczony do uprawiania aż 70 różnych dyscyplin sportu, ale także 50% zniżki dla wszystkich studentów HU.

Istnieje możliwość poprawy umiejętności lingwistycznych. Możesz uczęszczać na ogólne kursy języka angielskiego lub skupić się tylko na akademickich umiejętnościach pisania. Masz również możliwość nauczyć się języka holenderskiego.

 

 

Utrecht – prawdziwie studenckie miasto 

Utrecht to łatwa w nawigacji metropolia, w której szybko poczujesz się jak w domu. Aż jedna czwarta mieszkańców tego miasta to studenci! Wesołe nocne życie, przytulne kanały, po których można popływać łódką, a w czasie świąt i uroczystości zorganizować imprezę na wodzie – to wszystko jest wizytówką tego miasta, a dla jego młodych mieszkańców – codziennością.

Utrecht ma bardzo długą i ciekawą historię, dlatego miłośnicy kultury  z pewnością znajdą wiele atrakcji do zobaczenia i miejsc do odwiedzenia. Zaś, gdy obejrzą wszystko w tym mieście, do innych miast Holandii można dojechać w zaledwie kilkadziesiąt minut.

Sprawdź też broszurę informacyjną HU.

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.
 • Świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisów ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum lub technikum.

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.0
 • TOEFL – 80
HU University of Applied Sciences może pomóc studentom szukającym zakwaterowania. Utrecht jest miastem studenckim, dlatego czasem znalezienie tam zakwaterowania może okazać się kłopotliwe. 

UWAGA: Wszystkie osoby, które wyślą formularz aplikacyjny przed 25 marca mogą liczyć na dodatkową pomoc uczelni w szukaniu zakwaterowania!

Uczelnia HU zawarła umowę z SSH Short Stay, które oferuje tymczasowe zakwaterowanie osobom które:

 • aplikują na studia licencjackie z pomocą Kastu

 • potrzebują wizy

 • studentom z wymiany zagranicznej

Pokoje są w pełni umeblowane i można o nie aplikować przez stronę www.sshxl.nl wybierając “Utrecht Hogeschool / reserved accommodation". Liczba pokoi jest ograniczona, dlatego warto o nie zaaplikować jak najwcześniej - przed 1.05.2017 (dla osób, ktore rozpoczynają rok akademicki we wrześniu 2017).

Większość studentów z Utrechtu mieszka w domach studenckich wraz z innymi osobami. Studenci mają do dyspozycji swój własny pokój wraz z łóżkiem i biurkiem, ale czasem zdarza się także, że dwie osoby dzielą jeden pokój. Łazienka oraz kuchnia są wspólne. Pokoje mogą wyć wynajmowane na 5, 10 lub 12 miesięcy a opłaty wahają się między € 350 a € 650 miesięcznie, wliczając w to elektryczność, wodę, ogrzewanie, umeblowanie, ubezpieczenie pokoju, sprzęty kuchenne oraz chemię gospodarczą. 

Oprócz tego HU University of Applied Sciences współpracuje z niewielką liczbą prywatnych właścicieli mieszkań - aby uzyskać informacje o tych mieszkaniach należy napisać na io@h.u.nl.

Poszukiwanie mieszkania na własną rękę
Zakwaterowania możesz szukać na własną rękę a także za pomocą innych stron niż SSH, ale należy pamiętać, że wówczas poszukiwanie mieszkania to Twój obowiązek i Uniwersytet nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wyniki tych poszukiwań. Szukając zakwaterowania  na innych stronach niż SSH, należy dokonać opłaty rejestracyjnej. Należy też pamiętać, że w tej branży działa wielu oszustów i pojawiają się  fałszywe reklamy. Jeśli oferta mieszkaniowa wydaje się "zbyt piękna, aby mogła być prawdziwa”, to należy ją traktować bardzo ostrożnie i nieufnie. Zawsze też warto negocjować tylko z takimi osobami, które proszą o przekazanie pieniędzy na konto bankowe. Należy podejrzliwie traktować wszelkie prośby o przelanie pieniędzy  w inny sposób, np. za pośrednictwem Western Union lub  podobnie działającej firmy. Usługi tych firm nie pozwalają na dokładne ustalenie tożsamości odbiorcy. Najlepiej nie dokonywać takich wpłat lub bardzo szczegółowo dowiedzieć się, dlaczego osoba nie chce przekazać numeru konta, ponieważ może to być oszustwo. 

Strony, na których można znaleźć zakwaterowanie:

Tymczasowe zakwaterowanie
Jeśli nie można znaleźć zakwaterowania albo umowa najmu rozpoczyna się we wrześniu, a przyjazd planowany jest na koniec sierpnia i pokój nie jest jeszcze gotowy w dniu przyjazdu, możliwe jest zatrzymanie się na  krótki czas w hotelu lub hostelu. 

Uniwersytet oferuje opcje hotelowe:

Zapytaj studentów
Kontakty do osób, które studiowały lub studiują na tej uczelni i mogą opowiedzieć Ci więcej o studiach i swoich doświadczeniach i życiu za granicą :)