HU University of Applied Sciences Utrecht

Utrecht
 • biggest University of Applied Sciences in the Netherlands;
 • 88% of graduates find a suitable job within one year;
 • practice-based education;
 • work experience part of study;
 • Student Career Coach - all students gets a coach (a person who has finished special Coaching training) and they have possibility to meet with the Coach every month (or more often if needed) and get trained for a career and future goals;
 • exchange programmes with universities all over the world;
 • international classrooms & teachers from all over the world;
 • stimulating talent (Honours programme);
 • Modern campus;
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

HU University of Applied Sciences Utrecht jest jedną z największych finansowanych przez państwo instytucji szkolnictwa wyższego w Holandii, gdzie co roku  studiuje około 38.000 studentów z ponad stu krajów świata.

Ale niech nie przeraża Cię wielkość uczelni. Posiada ona wygodny campus, w którym każdy wydział ma swój kameralny zakątek, umożliwiając  studentom zdobycie doświadczenia i wiedzy. Zajęcia są prowadzone w małych grupach, przez doświadczonych wykładowców, którzy mogą każdemu studentowi poświęcić wystarczającą ilość czasu i uwagi. Ponadto, każdy student ma okazję porozmawiać z Study Coach, osobami które pomogą zarówno w sprawach związanych ze studiami, jak i w razie trudności w sprawach osobistych, dostarczą informacji na temat możliwości kształcenia, pomogą stworzyć skuteczny plan studiów. Na życzenie studentów pierwszego roku może być wyznaczony osobisty opiekun, który pomoże zapoznać się z miastem, Uniwersytetem i wydziałem, jest otwarty na kontakt i dostępny, jeśli pojawiają się pytania. Study Coaches i Buddies są specjalnie przeszkoleni, więc możesz mieć pewność, że uzyskasz skuteczną i profesjonalną pomoc.

Wykładowcy oczywiście są specjalistami w swojej dziedzinie. Ponieważ Uniwersytet  koncentruje się i opiera na edukacji zawodowej, wszyscy wykładowcy pracujący  na uczelni są bezpośrednio zawodowo związani z wykładanymi dyscyplinami i często wykorzystują swoje praktyczne doświadczenie zawodowe podczas zajęć. Ważny aspekt wykładów stanowi bezpośrednia praca nad rzeczywistymi projektami dla międzynarodowych firm, co zapewnia nie tylko praktyczne doświadczenie, ale także pogłębia wiedzę. Z doświadczeniem międzynarodowym można zetknąć się nie tylko w pracy z międzynarodowymi firmami  przy rozstrzyganiu realnie istniejących w nich problemach, ale także dzięki możliwości interakcji, pracy i badań prowadzonych w  grupach studentów pochodzących z różnych krajów  i kontynentów. Także wśród wykładowców są nie tylko Holendrzy, ale obywatele wielu krajów, więc będziesz mieć możliwość zetknięcia się z bardzo zróżnicowanym środowiskiem i poznać specyfikę wielu kultur. Toteż Uniwersytet jest doskonałym miejscem do budowania i utrzymywania relacji, które będą służyć Ci przez całe życie. 

Uniwersytet wiele uwagi poświęca także  badaniom prowadzonym w trakcie praktyk. W ciągu czterech lat nauki, każdy student jest zobowiązany do odbycia dwóch praktyk zawodowych, w tym jednej w przedsiębiorstwie usytułowanym poza krajem.Pierwszą praktykę  student odbywa już na  drugim roku studiów i trwa ona 10 tygodni, druga, w czwartym roku studiów, trwa 20 tygodni. Druga praktyka, jeśli jest dobrze zaplanowana, często staje się ważnym etapem na drodze do zdobycia pierwszego zatrudnienia po ukończeniu studiów. We wszystkich sprawach dotyczących praktyk, możliwości i metod ich planowania, wspierają studentów Internship Coordinators.

Uczelnia wspiera utalentowanych studentów oraz rozwija ich aktywność. Jeśli jesteś gotowy do podejmowania dodatkowych wyzwań i chcesz zdobyć dodatkową wiedzę, uczelnia oferuje szeroki zakres technik i programów.

Wiele możliwości podejmowania dodatkowych działań zapewnia nowoczesny i komfortowy Campus'as Uniwersytet. Studenci mogą korzystać z zasobów mediateki, wyposażonej w stale  dostępne sale komputerowe oraz sprzęt audiowizualny, który można wypożyczyć  na swoje potrzeby. Dostępny również jest Internet. Uczelnia posiada  bazę  danych Digital notice board,  zapewniającej każdemu studentowi dostęp do wszystkich ważnych informacji związanych z  jego  studiami. Wszyscy studenci mogą korzystać ze stołówki,  która oferuje szeroki wybór niedrogich przekąsek, napojów i dań na ciepło zaspokajających różne gusta kulinarne i oczekiwania zwolenników różnych diet.

Ponadto,  studenci mają doskonałe warunki do uprawiania sportu w znajdującym się w pobliżu uczelni centrum sportowym, które oferuje nie tylko warunki, urządzenia i sprzęt dla zaangażowania się w prawie 70 różnych dyscyplin sportu, ale także 50% zniżki dla wszystkich studentów HU.

Istnieje możliwość poprawy umiejętności lingwistycznych. Możesz uczęszczać na ogólne kursy języka angielskiego lub skupić się tylko na akademickich umiejętnościach pisania. Masz również możliwość nauczyć się języka holenderskiego.

Uniwersytet zapewnia również wsparcie i odpowiednie warunki  studentom ze specjalnymi potrzebami. Student Counselors to doradcy studenccy przeszkoleni do udzielania informacji na temat wszystkich kwestii związanych ze studiami, ale również informacji dla osób o szczególnych potrzebach.

Utrecht jest miastem akademickim, zapewniającym doskonałe warunki studentom. Działa w nim  ESN Utrecht społeczności studenckiej, obsługiwana wyłącznie przez studentów i koncentruje się na świadczeniu pomocy dla studentów. Dostarcza ona informację, przygotowuje i organizuje imprezy dla studentów zagranicznych Introduction week.

Utrecht ma bardzo długą i ciekawą historię, dlatego miłośnicy kultury  z pewnością znajdą wiele atrakcji do zobaczenia i miejsc do odwiedzenia. Zaś, gdy obejrzą wszystko  w tym mieście, do innych miast Holandii można dojechać w zaledwie kilkadziesiąt minut. Jeśli interesują Cię nie tylko wydarzenia kulturalne, ale także angażujesz się w kulturę aktywnie,  to centrum kulturalne Parnasu oferuje miłośnikom kultury wiele możliwości udziału w działaniach twórczych w przystępnej cenie, Zainteresowany?

Obejrzyj broszurę.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne
 • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.
 • Świadectwo dojrzałości – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisu ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum).
Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.0
 • TOEFL – 80
HU University of Applied Sciences może pomóc studentom szukającym zakwaterowania. Utrecht jest miastem studenckim, dlatego czasem znalezienie tam zakwaterowania może okazać się kłopotliwe. 

UWAGA: Wszystkie osoby, które wyślą formularz aplikacyjny przed 25 marca mogą liczyć na dodatkową pomoc uczelni w szukaniu zakwaterowania!

Uczelnia HU zawarła umowę z SSH Short Stay, które oferuje tymczasowe zakwaterowanie osobom które:

 • aplikują na studia licencjackie z pomocą Kastu

 • potrzebują wizy

 • studentom z wymiany zagranicznej

Pokoje są w pełni umeblowane i można o nie aplikować przez stronę www.sshxl.nl wybierając “Utrecht Hogeschool / reserved accommodation". Liczba pokoi jest ograniczona, dlatego warto o nie zaaplikować jak najwcześniej - przed 1.05.2017 (dla osób, ktore rozpoczynają rok akademicki we wrześniu 2017).

Większość studentów z Utrechtu mieszka w domach studenckich wraz z innymi osobami. Studenci mają do dyspozycji swój własny pokój wraz z łóżkiem i biurkiem, ale czasem zdarza się także, że dwie osoby dzielą jeden pokój. Łazienka oraz kuchnia są wspólne. Pokoje mogą wyć wynajmowane na 5, 10 lub 12 miesięcy a opłaty wahają się między € 350 a € 650 miesięcznie, wliczając w to elektryczność, wodę, ogrzewanie, umeblowanie, ubezpieczenie pokoju, sprzęty kuchenne oraz chemię gospodarczą. 

Oprócz tego HU University of Applied Sciences współpracuje z niewielką liczbą prywatnych właścicieli mieszkań - aby uzyskać informacje o tych mieszkaniach należy napisać na io@h.u.nl.

Poszukiwanie mieszkania na własną rękę
Zakwaterowania możesz szukać na własną rękę a także za pomocą innych stron niż SSH, ale należy pamiętać, że wówczas poszukiwanie mieszkania to Twój obowiązek i Uniwersytet nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wyniki tych poszukiwań. Szukając zakwaterowania  na innych stronach niż SSH, należy dokonać opłaty rejestracyjnej. Należy też pamiętać, że w tej branży działa wielu oszustów i pojawiają się  fałszywe reklamy. Jeśli oferta mieszkaniowa wydaje się "zbyt piękna, aby mogła być prawdziwa”, to należy ją traktować bardzo ostrożnie i nieufnie. Zawsze też warto negocjować tylko z takimi osobami, które proszą o przekazanie pieniędzy na konto bankowe. Należy podejrzliwie traktować wszelkie prośby o przelanie pieniędzy  w inny sposób, np. za pośrednictwem Western Union lub  podobnie działającej firmy. Usługi tych firm nie pozwalają na dokładne ustalenie tożsamości odbiorcy. Najlepiej nie dokonywać takich wpłat lub bardzo szczegółowo dowiedzieć się, dlaczego osoba nie chce przekazać numeru konta, ponieważ może to być oszustwo. 

Strony, na których można znaleźć zakwaterowanie:

Tymczasowe zakwaterowanie
Jeśli nie można znaleźć zakwaterowania albo umowa najmu rozpoczyna się we wrześniu, a przyjazd planowany jest na koniec sierpnia i pokój nie jest jeszcze gotowy w dniu przyjazdu, możliwe jest zatrzymanie się na  krótki czas w hotelu lub hostelu. 

Uniwersytet oferuje opcje hotelowe: