Formularz aplikacyjny
Wymagane testy

Jednym z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przy aplikacji na uczelnie zagraniczne jest Twoja znajomość języka angielskiego, dlatego bez względu na to do którego kraju i na jaką uczelnię aplikujesz, musisz zdać test z języka angielskiego (z drobnymi wyjątkami).

Jeżeli z jakichś przyczyn nie chcesz lub nie możesz zdawać testów z języka angielskiego IELTS lub TOEFL, to Kastu daje Ci możliwość zdawania organizowanego przez nas bezpłatnego testu z języka angielskiego. Ten test uznaje duża część uczelni w Danii, które reprezentujemy. Wybierając interesujące Cię studia, koniecznie zwróć uwagę na to, ponieważ jeżeli wybierzesz choć jeden kierunek na uczelni, która nie uznaje testu Kastu, to musisz zdawać test IELTS lub TOEFL.

Czasami wygodnie jest zdawać dwa testy. Jeżeli bardzo chcesz aplikować na kierunek, który jest prowadzony na uczelni wymagającej testu IELTS lub TOEFL, jednak nie masz pewności czy uda Ci się zdobyć wymaganą ilość punktów, drugi kierunek możesz wybrać na uczelni, która honoruje test Kastu, i możesz zdawać oba testy. W takim przypadku nawet jeśli nie uda się zaliczyć testu IELTS lub TOEFL na wymaganym poziomie, to prawdopodobnie zaliczysz test Kastu i będziesz mieć możliwość ubiegania się o przyjęcie na drugi wybrany kierunek.

UWAGA! Test Kastu z języka angielskiego jest ważny w rekrutacji na kierunki studiów licencjackich i Top-up. Jeżeli ubiegasz się o przyjęcie na studia magisterskie, to musisz zdawać test IELTS lub TOEFL.

 

UczelniaIELTSTOEFLMaturaTest Kastu
Aalborg University++--
Aarhus University++--
Business Academy Aarhus++-+
Business Academy SouthWest++-+
Dania - Danish Academy of Business and Technology++-+
International Business Academy++-+
KEA - Copenhagen School of Design and Technology++-+
Lillebaelt Academy++-+
TEKO - Design + Business++-+
University College Northern Denmark++-+
University College Zealand++-+
VIA University College++-+
Zealand Institute of Business and Technology++-+


UczelniaIELTSTOEFLMaturaTest Kastu
Anglia Ruskin University+++-
Bath Spa University+-+-
Birmingham City University++--
Brunel University London++--
Bucks New University+++-
De Montfort University+++-
Leeds Trinity University++--
London South Bank University++--
Northumbria University+++-
Sheffield Hallam University++--
Swansea University (Walia)++--
The University of Northampton+++-
The University of Winchester++--
University of Bedfordshire+++-
University of Gloucestershire+++-
University of Greenwich++--
University of Huddersfield++++
University of Reading++--
University of Salford++--
University of St Andrews (Scotland)++--
University of Sunderland+---
University of the West of England++--
University of Ulster++-+
University of West London+++-
University of Worcester+++-

UczelniaIELTSTOEFLTest Kastu
Avans University of Applied Sciences++-
Fontys University of Applied Sciences+++*
HAN University of Applied Sciences++-
Hanze University of Applied Sciences, Groningen++-
HAS University of Applied Sciences++-
Hotel Management School Maastricht++-
HU University of Applied Sciences Utrecht++-
HZ University of Applied Sciences++-***********
Inholland University of Applied Sciences++-
Radboud University++-
Rotterdam Business School++-
Saxion University of Applied Sciences++-
Stenden University of Applied Sciences++-
The Hague University of Applied Sciences++-
Tilburg University++-
Willem de Kooning Academy++-
Zuyd University of Applied Sciences++-

UczelniaIELTSTOEFL
Jönköping University++
Malmö University++

UczelniaIELTSTOEFL
Lapland University of Applied Sciences++

 


+   uznaje
-    nie uznaje
?   jeszcze nie potwierdzono

Bucks New University - wystarczy, aby z matury z języka angielskiego otrzymać minimum 90% z części pisemnej oraz ustnej na poziomie podstawowym lub 60% z części pisemnej na poziomie rozszerzonym i wówczas nie musisz zdawać testu IELTS/TOEFL.

** De Montford University - wystarczy, aby z matury z języka angielskiego otrzymać minimum 65-70% w części ustnej lub 75% z części pisemnej na poziomie podstawowym lub 60% z części pisemnej na poziomie rozszerzonym i wówczas nie musisz zdawać testu IELTS/TOEFL.

*** The University of Northampton - wystarczy, że uzyskasz z matury z języka angielskiego minimum 70% z części pisemnej na poziomie rozszerzonym i wówczas nie musisz zdawać testu IELTS/TOEFL.

**** University of Bedfordshire - wystarczy, aby z matury z języka angielskiego otrzymać minimum 70% (średnia z części ustnej oraz pisemnej zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym), z minimum 60% w części ustnej na poziomie podstawowym oraz 60% z części pisemnej na poziomie rozszerzonym i wówczas nie musisz zdawać testu IELTS/TOEFL.

***** University of Huddersfield - wystarczy, aby z matury z języka angielskiego otrzymać minimum 95% z części ustnej na poziomie podstawowym oraz 70% z matury pisemnej na poziomie rozszerzonym lub 95% na poziomie podstawowym. Na niektóre kierunki jednak będzie wymagany IELTS.

****** University of Worcester - wystarczy, aby z matury z języka angielskiego otrzymać minimum 80% z części pisemnej na poziomie podstawowym oraz 60% z matury pisemnej na poziomie rozszerzonym. Na niektóre kierunki jednak będzie wymagany IELTS.

******* Fontys University of Applied Sciences organizuje własny test online, uznawany tylko na kierunkach (wykładanych na kampusie w Venlo): International Marketing, International Business and Management Studies, International Business Economics i International Fresh Business Management.

******** Northumbria University honoruje polską maturę.Programy, które mają podane w wymaganiach IELTS 6.0: minimum 60% z angielskiego ustnego i 75% z angielskiego pisemnego (podstawowego) lub 70% z angielskiego pisemnego (rozszerzonego). Programy, które mają podane w wymaganiach IELTS 6.5: minimum 60% z angielskiego ustnego i 75% z angielskiego pisemnego (podstawowego) lub 70% z angielskiego pisemnego (rozszerzonego). Programy, które mają podane w wymaganiach IELTS 7.0: minimum 65% z angielskiego ustnego i 80% z angielskiego pisemnego (podstawowego) lub 75% z angielskiego pisemnego (rozszerzonego).

********* University of Gloucestershire honoruje polską maturę. Wymagane jest 75% z ustnej i pisemnej matury podstawowej z języka angielskiego.

********** University of West London honoruje polską maturę. Wymagane jest przynajmniej 70% w części pisemnej z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

*********** HZ University of applied Sciences zwraca koszt zdawania testów IELTS, TOEFL lub CAE, jeśli uda Ci się ten zdać i rozpoczniesz naukę na tej uczelni

Zadzwoń!
(+48) 514 002 733
Umów się na konsultacje
Zadaj pytanie
Zadzwoń
Zadaj pytanie