Inholland University of Applied Sciences

Amsterdam/Haarlem/ Delft/Hague
Practice-based learning. You will put your theoretical knowledge into practice by working on real-life business projects. Business connections. We put you in touch with professionals throughout your study career, which will increase your potential to find your dream job. Inholland does not treat you as a number. Programmes are small-scale and our staff is friendly and approachable. They are here to support students in any situation.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Inholland University of Applied Sciences - wiele kampusów, nowoczesna uczelnia.

Jest to bardzo nowoczesna uczelnia, która ma na celu, skutecznie przygotować do pracy w różnych obszarach biznesu jak największą ilość studentów.

Wszystkie cztery kampusy uniwersyteckie mieszczą około 30000 studentów z około 100 krajów, dlatego ta uczelnia ma do zaoferowania naprawdę wiele osobom poszukującym studiów za granicą. Misją Uniwerytetu jest zagwarantowanie studentom jakości we wszystkich możliwych obszarach – kształcenia, doświadczenia, bazy dydaktycznej, wszystkich umiejętności oraz narzędzi, po to, by mogli osiągnąć również wysokiej jakości karierę. Uczelnia słynie z tego, że jest bardzo oddana studentom oraz stara się każdemu z nich zapewnić to, czego potrzebuje, by urzeczywistnić własne pragnienia.

Tworząc programy studiów, zwraca się uwagę na to, by nie odbiegały one od współczesnych zapotrzebowań rynkowych. Ponadto programy studiów łączą różne aspekty wykładanych przedmiotów: wykłady teoretyczne, praktyczne badania oraz odbywaną przez studentów praktykę. Badania praktyczne nie tylko wspierają studentów w procesie integracji, lecz także pomagają spojrzeć na istniejący problem rynku przez pryzmat współczesności. Nie jest to jedynie wartościowy element programu, gdyż Uniwerystet w swojej misji dąży do budowania dobrobytu. Uczelnia posiada rozległą sieć partnerów, dzięki którym studenci mogą brać udział w programach wymiany oraz odbywać praktykę w najróżniejszych zakątkach świata, a przy tym zdobyć  bezcenne doświadczenia. Wartościami, którymi uczelnia kieruje się, tworząc wszystkie programy kształcenia, są: twórcza ekonomika, zdrowe społeczeństwo oraz technologie sprzyjające środowisku. Takie wartości gwarantują, że oprócz zdobywania w toku studiów wiedzy przydatnej w osiąganiu wymarzonej kariery, studenci nauczą się w praktyce działać na rzecz rozwoju ogólnoświatowego dobrobytu.

Dlaczego studenci wybierają Inholland? Ze względu na:
 • Akredytowane, uznane programy kształcenia na międzynarodowym poziomie.
 • Międzynarodowe grupy badawcze pozwalające studentom tworzyć szeroką sieć kontaktów
 • Oferowane w międzynarodowych firmach praktyki.
 • Możliwość rocznej aplikacji na Orientation po ukończeniu studiów, podczas której absolwent może poszukiwać stałej pracy w Holandii. 
 • Najnowocześniejszy sprzęt, pomieszczenia oraz programy, którymi dysponuje uczelnia. 
 • Połączenie teorii z praktyką i pracą zespołową przy realizacji zadań i projektów, które opierają się na praktycznych rozwiązaniachrealnie istniejących problemów.

Uniwerystet zapewnia swoim studentom możliwości, które pomagają w osiąganiu wymarzonej pozycji w firmie. Absolwenci pracują w najróżniejszych firmach. W większym stopniu uczelnia oferuje wykształcenie zorientowane na rynek przedsiębiorczości, student wyposażony jest w wiele umiejętności, które są pomocne, tak przy zakładaniu własnej działalności, jak i w pracy w innej firmie. 

Uniwersytet proponuje w ramach swoich 4 campusów programy wymiany studenckiej:

Amsterdam/Diemen:

Proponowane przez uczelnię trzy międzynarodowe programy wymiany studenckiej realizowane są w okolicy Amsterdamu, Diemen. Amsterdam jest miastem dynamicznie rozwijającym się, położonym w strategicznym miejscu w Europie, gdyż dotarcie stąd do innych europejskich stolic i miast nie sprawia trudności. Jest także miastem turystycznym, dlatego bez problemu odnajdą się w nim studenci posługujący się językiem angielskim. Jest to także doskonałe miejsce do studiowania, znajdują się tu liczne kluby, idealne na szalony wieczór lub muzea i galerie, w których można spędzić kulturalne popołudnie. W mieście często odbywają się atrakcyjne koncerty, festiwale oraz inne imprezy, które urozmaicą wieczór oraz wzbogacą o nowe doświadczenia. 

Delft:

Dla tych, którzy nie lubią zgiełku wielkiego miasta, idealnym wyborem będą studia w Delft. Miasteczko leży w pobliżu Hagi, niedaleko od Amsterdamu. Tak więc, wybierając Delft, będziecie mogli cieszyć się spokojem życia w mniejszym mieście, które stwarza możliwości do spokojnej i cichej nauki, ale też będziecie niedaleko od imprez oferowanych przez wielkie miasta. W miasteczku odbywają się także różne imprezy kulturalne, studenci mogą rozerwać się w barach, czy klubach. Jest to miasto ceniące wspólnotowość, więc można cieszyć się udziałem w różnych imprezach zorganizowanych przez wspólnoty oraz grupy działające w mieście. 

Haarlem:

Niewielkie miasteczko tuż obok Amsterdamu, proponuje wszystkie możliwości posiadane przez oba poprzednie miasta. Na zachodzie rozciąga się park narodowy oraz malownicza panorama na Morze Północne. Jest to wymarzone miejsce dla tych, którzy cenią spokój oraz krajobrazy. Natomiast, udając się na wschód od  miasta, po kilkuminutowej podróży pociągiem, można dotrzeć do Amsterdamu ze wszystkimi jego atrakcjami oraz odcieniami. Chcąc miło spędzić wieczór, nie musimy koniecznie uciekać do dużego miasta, tutaj też można spędzić wieczór w barze czy przejść się po muzeach. Miasteczko słynie także z imprez oraz festiwali – od dyskoteki na plaży po Festiwal Jazzowy.

Haga:

Jest to trzecie co do wielkości miasto w Holandii, dlatego naprawdę nie można się tu nudzić. Haga posiada także dostęp do morza, a podróż pociągiem do Amsterdamu trwa około godziny, dlatego jest bardzo dobrym miejscem do studiowania dla osób o różnych potrzebach. Miasto może poszczycić się bogatą historią: założone zostało w pierwszej połowie XII wieku. Historia i tradycja idealnie przeplatają się tu z nowoczesnością, dlatego jest to idealny wybór dla osób ceniących różnorodność.

We wszystkich miastach studentom są oferowane usługi i możliwości, które pomagają lepiej wykorzystać uroki życia studenckiego. 

 • W każdym mieście działają studenckie organizacje oraz stowarzyszenia  - student może włączyć się w ich działalność oraz zdobyć cenne doświadczenia lub cieszyć się organizowanymi przez nie imprezami. 
 • IT – we wszystkich lokalizacjach Uniwersytet oferuje studentom dostęp do bezpłatnego Wi-Fi, pracowni komputerowej oraz sieci informacyjnych itp.
 • W każdym mieście znajdują się także biblioteki, z bogatymi zbiorami książek oraz innymi zasobami adekwatnymi do tych kierunków, które są wykładane w danym mieście. 
 • W każdym mieście są biura wspierające rozwój kariery – można w nich omówić swoje plany na karierę, poprosić o pomoc przy tworzeniu CV, czy znaleźć pracę w niepełnym wymiarze zatrudnienia (dorywczą) a także otrzymać pomoc w innych kwestiach dotyczących pracy. 
 • Inna pomoc – Uniwersytet proponuje także pomoc mentorów pomagających w razie problemów z nauką, konsultacje psychologiczne dla osób mających problemy osobiste oraz biuro, które pomaga studentom niepełnosprawnym, czy przewlekle chorym. Niezależnie od tego, jakie problemy dręczą studenta, Uniwersytet Inholland zawsze będzie starał się mu pomóc. 

Uczelnia organizuje wyjątkowe „Trial Study days“, rodzaj wizyt studyjnych, podczas których uczniowie najstarszych klas a także osoby, które już ukończyły szkołę, mogą przyjechać i zobaczyć jak wygląda życie studenta. Wizyty odbywają się od października do marca, dlatego nie jest problemem zaplanowanie podróży. Więcej informacji oraz program wizyt można znaleźć TUTAJ

Można także obejrzeć broszury.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.
 • Świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisów ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum lub technikum.

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.0
 • TOEFL – 80
Miejsce zakwaterowania jest zależne od tego, w którym z miast prowadzony jest wybrany przez Ciebie kierunek:

Amsterdam:

Chcąc otrzymać zakwaterowanie od Uniwersytetu, trzeba zgłosić się o pomoc do agentury DUWO.
Rodzaj zakwaterowania oraz procedury ubiegania się o nie zależy od tego, jaki kierunek studiów wybierasz. Poniżej podajemy linki, w których podane są szczegółowe informacje dotyczące pokoi oraz procesu aplikacyjnego dla studiów międzynarodowych. 

Kwaterować się można najwcześniej od 20 sierpnia, osoby, które chcą przyjechać przed tym terminem, muszą samodzielnie poszukać tymczasowego zakwaterowania. 

Linki pomocne przy poszukiwaniu mieszkania w Amsterdamie na własną rękę (nie jest to łatwe, toteż lepiej rozpocząć poszukiwania nawet 3 miesiące przed przyjazdem):

Na Facebooku znajdziecie również grupę dla osób poszukujących pokoi lub współlokatorów:

Haarlem:

W miasteczku Haarlem Uniwersytet proponuje mieszkania tuż przy Uniwersytecie. Mieszkania można wynajmować przez DUWO. Uniwersytet może zapewnić zakwaterowanie na 1 lub 2 semestry. Po upływie tego czasu student musi szukać mieszkania samodzielnie.
Odpowiedzi na pytania dotyczące pokoi, jak również inne informacje można uzyskać pod adresem: studentaccommodation.Haarlem(eta)Inholland.nl.
Na kilka miesięcy przed końcem okresu zakwaterowania zapewnianego przez uczelnię, Uniwersytet proponuje zarejestrowanie się na stronie Studentwoningweb oraz zapisanie się w kolejkę do mieszkania studenckiego. 

Inne portale, gdzie można szukać mieszkania na własną rękę:

Haga:

Uniwersytet nie posiada w tym mieście własnych mieszkań czy akademików, dlatego najlepiej zakwaterowania szukać przez DUWO. Jest to miejsce rekomendowane przez Uniwersytet, gdzie można zwracać się o pomoc, gdyż zajmują się oni nie tylko sprzedażą mieszkań, ale i administrują nimi – dlatego rozmowa o mieszkaniu z nimi jest łatwa i przyjemna.  
Kilka praktycznych porad dla osób szukających mieszkania w Hadze znajdziecie: TUTAJ

Inne portale pomocne przy poszukiwaniu mieszkania:

Delft:

Studentom inżynierii aeronautyki Uniwersytet może zaproponować mieszkanie za pośrednictwem agencji zakwaterowania DUWO. Więcej informacji dotyczących tej opcji można uzyskać pod tym adresem: accommodation.delft(eta)inholland.nl.

Inne przydatne informacje dotyczące zakwaterowania dla studentów: