university of your choice (NL)

All
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Kastu pomoże Ci w aplikacji na wszystkie uczelnie w Holandii!

Nawet jeśli nie znajdziesz wybranej przez siebie uczelni na liście uczelni partnerskich Kastu, nadal możesz liczyć na naszą pomoc. Aplikując na studia licencjackie w Holandii możesz wybrać maksymalnie 4 kierunki - mogą to być kierunki na czterech różnych uczelniach albo 4 kierunki na jednej. Mogą to być wszystkie kierunki z uczelni partnerskich Kastu, tylko niektóre lub wszystkie 4 spoza tej listy.

Aplikując z naszą pomocą na uczelnie niepartnerskie sprawdź dokładnie termin aplikacji na wybrany przez Ciebie kierunek. Zwróć uwagę na to, czy w danym roku te kierunek nie jest kierunkiem typu numerus fixus. Formularz Kastu wyślij co najmniej 2 tygodnie przed oficjalnym terminem uczelni.


Dlaczego warto aplikować z Kastu?

Aplikacja z Kastu

Aplikacja bez Kastu

Wypełniasz tylko jeden prosty formularz online – jeśli masz jakieś wątpliwości to po prostu nas pytasz :)

Samodzielnie wypełniasz system Studielink. Dodatkowo musisz wypełnić wewnętrzne systemy poszczególnych uczelni.

Cała Twoja aplikacja zostanie przed wysłaniem na uczelnię sprawdzona przez konsultantów Kastu

Może się zdarzyć tak, że w trakcie samodzielnej aplikacji popełnisz błąd, który wpłynie negatywnie na decyzję uczelni.

Po wysłaniu formularza otrzymasz od nas informacje co do kolejnych kroków, które należy podjąć. Nadal będziemy Cię wspierać w rekrutacji i odpowiemy na wszystkie pytania, jeśli pojawią się wątpliwości.Musisz uważnie śledzić status swojej aplikacji, pilnować terminów i wymaganych dokumentów, które należy dosłać w późniejszym terminie. Jest tego bardzo dużo, więc łatwo coś przeoczyć.

Dostaniesz od nas informacje na temat kwestii pienięznych, dowiesz się jak uzyskać dodatkowe wsparcie finansowe, bezpłatny transport komunikacją publiczną w Niderlandach oraz jakie dokumenty przygotować przed wyjazdem na studia.

Wszystkie informacje na temat kwestii finansowych i potrzebnych dokumentów musisz zdobyć samodzielnie.

Wypełniając raz formularz Kastu możesz aplikować też do innych krajów: Danii, Holandii, Chin, Szwecji i Finlandii. Nic nie ryzykujesz, a masz potem możliwość wybierać pomiędzy ofertami uczelni z różnych krajów.

Jeśli zdecydujesz się na dodatkową aplikację do innego kraju musisz samodzielnie wypełniać kolejne systemy aplikacyjne dla poszczególnych krajów i uczelni.

 

Co zrobić aby zaaplikować na uczelnie spoza listy uczelni partnerskich Kastu?

 1. Znajdź interesujące Cię kierunki studiów. Zapisz sobie nazwę uniwersytetu i dokładną nazwę kierunku.
 2. Wypełnij formularz aplikacyjny Kastu i wybierz odpowiednie kierunki. Programy z niepartnerskich uczelni Kastu powinny zostać wybrane jako university of your choice (NL).
 3. Koniecznie wypełnij i wyślij formularz wyboru dodatkowych kierunków.
 4. Wyślij formularz aplikacyjny Kastu.
 5. Opłać opłatę administracyjną w wysokości 729 zł za każdy wybrany kierunek (wyślemy Ci informacje do przelewu). 
 6. Zespół Kastu sprawdzi Twój formularz aplikacyjny - jeśli tylko coś będzie do poprawy, to damy Ci znać. Kiedy aplikacja będzie już gotowa, zostanie wysłana na wybrane przez Ciebie uczelnie. 

Dlaczego warto aplikować na studia w Niderlandach z pomocą Kastu?

Aplikując z Kastu nie tylko otrzymasz kompleksową pomoc w aplikacji, włącznie ze sprawdzeniem wszystkich dokumentów, wskazówkami jak zwiększyć szanse na przyjęcię i wysłaniem dokumentów na uczelnie, ale nie ponosisz żadnego ryzyka. Opłatę w wysokości 250 zł uiszczasz dopiero w momencie, kiedy otrzymasz przyjęcie z uczelni!

Uwaga: Przypominamy, że nie można aplikować równocześnie z Kastu i przez Studielink. Musisz zdecydować, czy chcesz korzystać z naszej pomocy czy aplikować samodzielnie.

 

Już aplikujesz przez Studielink?

Jeśli już zacząłeś/łaś wypełniać Studielink ale masz pytania i chcesz skorzystać z pomocy Kastu to nadal możesz to zrobić. Napisz do nas na info@kastu.pl, a my wszystko wyjaśnimy :)

 

 

Lista uczelni partnerskich w Holandii, na które możesz aplikować bez opłat:

 1. Avans University of Applied Sciences
 2. Breda University of Applied Sciences
 3. Fontys University of Applied Sciences
 4. HAN University of Applied Sciences
 5. Hanze University of Applied Sciences, Groningen
 6. HAS University of Applied Sciences
 7. Hotel Management School Maastricht
 8. HU University of Applied Sciences Utrecht
 9. HZ University of Applied Sciences
 10. Inholland University of Applied Sciences
 11. NHL Stenden University of Applied Sciences
 12. Northumbria University (Amsterdam)
 13. Radboud University
 14. Rotterdam Business School
 15. Saxion University of Applied Sciences
 16. The Hague University of Applied Sciences
 17. Tilburg University
 18. University of Twente
 19. Willem de Kooning Academy
 20. Zuyd University of Applied Sciences

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne
 • Wypis godzin oraz ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.*

 • Świadectwo dojrzałości – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisu ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum).

WAŻNE! Każdy uniwersytet w Holandii ma inne wymagania jeśli chodzi o programy studiów, więc przed wysłaniem aplikacji do Kastu, sprawdź czy spełniasz wymagania na wybrane kierunki. Możesz to zrobić, wchodząc na oficjalną stronę wybranego uniwersytetu. Jeśli nie jesteś czegoś pewny lub nie możesz czegoś znaleźć, skontaktuj się z nami.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, aby wyniki testów z języka angielskiego dotarły do uczelni w terminie wskazanym na oficjalnego stronie uniwersytetu! Przed wysłaniem aplikacji do Kastu, należy sprawdzić, jaki wynik jest wymagany i do kiedy trzeba przedstawić wyniki tego testu.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS

 • TOEFL