NHL Stenden University of Applied Sciences

Leeuwarden/Emmen/Meppel/Groningen
 • International character (Grand Tour and campus sites in the Netherlands and in Thailand, Indonesia, Qatar and South Africa);
 • an enterprising University of Applied Sciences;
 • practice-oriented study programs;
 • innovative teaching;
 • education tailored and flexible learning pathways;
 • design based education.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Międzynarodowy multikampusowy uniwersytet nauk stosowanych

NHL Stenden to międzynarodowy multikampusowy uniwersytet nauk stosowanych, oferujący nie tylko praktyczną edukację, ale także liczne możliwości na całym świecie. Z kampusami w Bali, Bangkoku, Port Alfred i różnych miastach w Holandii, NHL Stenden jest międzynarodowo zorientowanym uniwersytetem wyposażonym w obiekty i certyfikowane firmy edukacyjne. W ekscytującym środowisku naukowym NHL Stenden studenci mogą doświadczać dynamicznej, międzynarodowej atmosfery.

 

Studiowanie w NHL Stenden jest niesamowitym nowym doświadczeniem. Zachęcimy cię do wyrażania swojej opinii i podejmowania własnych inicjatyw w bezpiecznym środowisku, w którym szacunek dla poglądów i doświadczeń jest wspólną wartością. Nasz koncept edukacyjny, Design Based Education (DBE), łączy interdyscyplinarne podejście z zadaniami do rozwiązania w świecie rzeczywistym. Z DBE, pomysły przekształcane są w praktyczne rozwiązania, często w kontekście międzynarodowym. Będziesz pracować w małych interdyscyplinarnych grupach nad zadaniami zleconymi przez rzeczywistych klientów. Jest to najlepszy sposób, aby przygotować się do przyszłej kariery w wybranej dziedzinie. DBE kładzie silny nacisk na rozwój osobisty – wybór ścieżki edukacyjnej zależy wyłącznie od ciebie.

 

NHL Stenden zachęca również do spędzenia części swojego programu studiów na kampusach w innych krajach - w RPA lub Tajlandii. Możesz zdecydować się na ukończenie części studiów na jednym z naszych ponad 200 uniwersytetów partnerskich na całym świecie. Niezależnie od tego, które miejsce wybierzesz, z pewnością zdobędziesz wiele międzynarodowych i kulturowych doświadczeń. NHL Stenden oferuje wiele różnych programów studiów, w dziedzinach takich jak turystyka, rekreacja, biznes, logistyka oraz media i rozrywka. Programy naszych kierunków studiów są stale oceniane przez radę doradczą liderów branży, która nieustannie upewnia się, że nadal spełniane są krajowe i międzynarodowe standardy branżowe.

 

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.
 • Świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisów ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum/technikum.

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:

 • IELTS - 6.0 (zalecane jest nie mniej niż 5.0 z każdej z części)
 • TOEFL – 80

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób (Wynik, który musisz uzyskać z testu językowego aplikując na wybrany kierunek studiów znajdziesz w wymaganiach rekrutacyjnych danego programu):

 • IELTS
 • TOEFL
Studentom proponuje się różne warianty zakwaterowania, według potrzeb indywidualnych: można prosić o zakwaterowanie tak w centrum miasta, jak i w bardziej zacisznym miejscu, dalej od centrum. Przy wypełnianiu wniosku o zakwaterowanie możecie  wybrać preferowane miejsce i cenę (ta możliwość nie jest oferowana wszędzie).

Pokoje lub apartamenty zazwyczaj są umeblowane, a w cenę wynajmu wchodzą opłaty za gaz, wodę i prąd.

Im wcześniej złożycie wniosek o zakwaterowanie, tym większe prawdopodobieństwo uzyskania odpowiedniego wariantu, pożądanej ceny i lokalizacji.

Leeuwarden:

Przedstawiamy krótką instrukcję, w jaki sposób możecie się zwrócić w sprawie zakwaterowania studentów w mieście Leeuwarden:

 1. otwieramy stronę czy stronę;
 2. rejestrujemy się i zapoznajemy się z Terms and Conditions.
 3. na koniec prosimy wyszukać oferty odpowiadające Waszym wymaganiom oraz złożyć aplikację.

Po więcej informacji o możliwościach zakwaterowania, prosimy się skierować pod jeden z podanych adresów: io(eta)stenden.com, info(eta)shortstaysolutions.nl (jeżeli szukacie zakwaterowania przez sshxl.nl), reacties@woonbemiddeling.nl (jeżeli szukacie zakwaterowania przez kamerleeuwarden.nl).

Emmen:

Chcąc otrzymać proponowane przez uniwersytet zakwaterowanie, należy wykonać następujące czynności:

 1. odwiedzić stronę internetową;
 2. zarejestrować się i zapoznać z Terms and Conditions;
 3. znaleźć odpowiednie dla siebie lokum i złożyć aplikację;
 4. wypełnić przesłany formularz rezerwacji.

Jeśli potrzeba więcej informacji lub w przypadku zaistnienia pytań związanych z zarejestrowaniem, prosimy się skierować pod jeden z podanych adresów: io@stenden.com, reacties@woonbemiddeling.nl

Samodzielne  poszukiwanie mieszkania:

Tutaj znajdziesz kilka stron, które mogą być przydatne w poszukiwaniu mieszkania:

http://www.housinganywhere.com (w języku angielskim)
http://www.kamerhuren.nl/en/ (w języku angielskim)
http://www.househunting.nl/ (w języku angielskim)
http://www.directwonen.nl/ (w języku angielskim)
http://www.huurkamers.nl/ (w języku angielskim)
http://www.pararius.com/ (w języku angielskim)
http://www.kamernet.nl/ (w języku angielskim)
http://www.rooming.nl/ (w języku holenderskim)
http://www.kamertje.nl/ (w języku holenderskim)
http://www.rotsvast.nl/ (w języku holenderskim)

Hotele:

Czasami zdarza się, że przed wyjazdem na studia studenci jeszcze nie mają gdzie mieszkać. W takiej sytuacji można szukać tymczasowego lokum – hostele, hotele itp. Rozwiązania takie pomogą Ci zyskać na czasie podczas poszukiwania stałego mieszkania. Należy pamiętać, że po przybyciu do Holandii łatwiej znaleźć mieszkanie niż na odległość.

Oto kilka przydatnych linków:

•    http://www.booking.com/ (wyszukiwanie hotelu)
•    http://www.hostelbookers.com/ (wyszukiwanie hostelu)
•    http://www.hostelz.com (wyszukiwanie hostelu)
•    http://www.hostelworld.com (wyszukiwanie hostelu)
•    http://www.hotels.nl/ (wyszukiwanie hotelu)

Zapytaj studentów
Kontakty do osób, które studiowały lub studiują na tej uczelni i mogą opowiedzieć Ci więcej o studiach i swoich doświadczeniach i życiu za granicą :)
Klaudia Oliwa
Hospitality Management (Bachelor)
Magdalena Michaliszyn
International Teacher Education for Secondary Schools (ITESS) (Bachelor)
https://www.facebook.com/profile.php?id=100008677034409
Patrycja Koziarz
Communication & Multimedia Design (Bachelor)