Zealand - Academy of Technologies and Business

Roskilde/Køge/Slagelse/Naestved
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Na jednej z duńskich wysp…

Zealand – Academy of Technologies and Business (dawniej ZIBAT Zaeland Institute of Business and Technology) powstała w 2008 roku i jest jedną z najmłodszych uczelni w kraju, ale piątą co do wielkości!

Jest to instytucja szkolnictwa wyższego położona na jednej z największych duńskich wysp. Ze względu na swoje położenie Zelandia jest ważnym ośrodkiem wydarzeń kulturalnych i naukowych. Filozofia tej uczelni jest prosta: przekazać rzetelną wiedzę swoim studentom w jak najbardziej przystępny sposób.  Służy temu najnowocześniejsze środowisko akademickie, które aktywizuje proces nauczania i  zachęca studentów do angażowania się w życie uczelni.

Praktyka czyni mistrza

W Danii praktyka jest najważniejszym elementem studiów. Zamiast suchej wiedzy studenci uczą się konkretnych umiejętności. Zelandia to główny ośrodek logistyki i mediów. Dlatego ci, którzy chcą stać się specjalistami w tych dziedzinach, pchają się tam drzwiami i oknami.

Wycieczka do Afryki

Zealand ma specjalny program wymiany między Afryką Wschodnią a Danią, w którym mogą uczestniczyć tylko wysoce zmotywowani uczniowie, którzy chcą pogłębić swoje umiejętności przywódcze. Dowiedz się więcej na ten temat tutaj.

 

 

 

Uczelnia posiada pięć kampusów, z któych aż 4 oferują programy w języku angielskim:

Lokalizację miasteczek studenckich na mapie możesz zobaczyć tutaj.
 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

  • Wypis godzin oraz ocen – bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.*

Wymagania odnośnie języka angielskiego

  • Test Kastu z języka angielskiego (jeśli uzyskasz wystarczający wynik z IELTS/TOEFL nie musisz zdawać testu Kastu).

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

  • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

  • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

  • Test Kastu z języka angielskiego (jeśli uzyskasz wystarczający wynik z IELTS/TOEFL nie musisz zdawać testu Kastu).

Zealand - Academy of Technologies and Business jako jedna z nielicznych uczelni w Danii oferuje akademiki swoim studentom

Każdy kampus uczelni ma trochę inny system zakwaterowania. Często jest więcej studentów niż miejsc. Najważniejsza zasada, której wszyscy się trzymają to: kto pierwszy, ten lepszy. Dla naszych aplikantów dostępne są cztery kampusy:

 

Kampus Roskilde

Roskilde, drugie co do wielkości miasto w Danii, liczy 80.000 mieszkańców. Słynie jako miasto bardzo nowoczesne, oferujące liczne atrakcje zarówno dla miłośników kultury jak i aktywnego stylu życia. Wiele  osób słyszało też zapewne o festiwalu  muzycznym Roskilde - jest to jedna z największych na świecie imprez muzycznych.
Wydział znajdujący się w Roskilde,  jest największym spośród wydziałów Uniwersytetu. Na studiach dziennych kształci się tu ponad 1100 osób i liczba ta rośnie z roku na rok. Campus usytuowany jest w bardzo dogodnej lokalizacji, bo tylko 20 minut od Kopenhagi.

Więcej informacji na temat zakwaterowania na tym kamusie znajdziesz tutaj.

Kampus Køge

Køge leży 40 km na południe od Kopenhagi. To tętniące życiem miasto, liczące około 57 000 mieszkańców, położone jest w otoczeniu pięknej przyrody. Ci, którzy wybierają studia właśnie tu, mają gwarancję bezpiecznych warunków do życia i idealnych warunków do zdobywania wykształcenia. Miasto jest nietypowe, miłe i kameralne, zamiast dużych supermarketów znajdziesz małe sklepiki, a na głównym placu Starego Miasta w każdą środę i sobotę odbywa się targ, na którym zawsze  możesz kupić świeże warzywa, owoce, ryby i kwiaty. Na pewno nie będziesz się tu nudzić. Miasto oferuje wiele atrakcji: kino, muzea, kawiarnie i kluby nocne.

Więcej informacji na temat zakwaterowania na tym kamusie znajdziesz tutaj.

Kampus Slagelse

Slagelse jest jednym z najstarszych miast w Danii. Powstało w  XI wieku i  było bardzo ważnym ośrodkiem handlowym. To właśnie tu, w XIX wieku chodził do szkoły i tworzył swoje dzieła H. Ch. Andersen. Osobom przybywającym tutaj na studia miasto ma wiele do zaoferowania – aktywne życie kulturalne i sportowe.
Po 20 minutach jazdy autobusem można dotrzeć na plażę,  a po  55 minutach jazdy pociągiem  można dostać się do Kopenhagi. Tak  więc miasto  jest idealnym miejscem do studiowania dla osób ceniących sobie spokój, pragnących uciec od zgiełku miasta, ale gdy zapragną rzucić się w szybki wir miejskiego życia, mogą szybko i wygodnie dotrzeć do stolicy.

Więcej informacji na temat zakwaterowania na tym kamusie znajdziesz tutaj.

Kampus Naestved

Naestved jest to czwarte co do wielkości miasto na wyspie Zealand (45.000 mieszkańców). W ciągu zaledwie 40 minut możesz stamtąd dojechać pociągiem do Kopenhagi. Przez ostatnie 10 lat miasto stało się ożywionym centrum życia kulturalnego, znane jest  ze specjalistycznych sklepów, muzeów, sal koncertowych i teatrów. Campus Naestved gwarantuje studentom bezpieczną i twórczą atmosferę nauki i pracy, która zachęca nie tylko do aktywnego udziału w planowych zajęciach, ale także do prowadzenia interesującej działalności poza nimi.
Naestved Campus przyjął strategię "otwartych drzwi". Oznacza to, że pracownicy są do dyspozycji studentów i gotowi są odpowiedzieć na wszelkie ich pytania, od tych dotyczących kwestii naukowych, aż po najbardziej praktyczne, jak np. w jaki sposób umówić się z dentystą?

Więcej informacji na temat zakwaterowania na tym kamusie znajdziesz tutaj.