Häme University of Applied Sciences (HAMK)

Hämeenlinna
  • Committed to identifying and solving societal challenges and building innovative solutions
  • Small class sizes ensure that teaching is engaging and lecturers have more time for individual students
  • Studies are practical-oriented and include real-life projects for businesses. Our students have strong contacts with local companies
  • There are options for student exchange. HAMK has more than 100 partner institutions around the world
  • Possibility to complete a double degree in cooperation with our partner institutions abroad
  • The environment at HAMK is multicultural and international. We have students from over 65 different countries
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Häme University of Applied Sciences (HAMK) – nauka, która inspiruje

Gwarancja jakości

FINEEC (The Finnish Education Evaluation Center – instytucja zajmująca sie monitorowaniem jakości uczelni wyższych) w 2016 nagrodziło HAMK znakiem jakości, którym uczelnia może szczycić się przez 6 kolejnych lat. Na przyznanie Häme University tej nagrody wpłynęło duże zaangażowanie pracowników uczelni, podejście do studentów, wysoka jakość i innowacyjność w nauczaniu. HAMK to pierwsza uczelnia w Finlandii, która uzyskała najwyższą ocenę za system jakości. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Współpraca na całym świecie

Fińskie uczelnie mają głęboko zakorzenione tradyjce współpracy z innymi europejskimi uniwersytetami, szczególniej w zakresie badań – HAMK nie jest wyjątkiem. W ciągu ostatnich lat Fińskie uniwersytety nawiązały liczne kontakty na polu edukacji – podpisano setki porozumień, umożliwiając tym samym zarówno studentom jak i wykładowcom realizację międzynarodowych projektów i wymian. Studiując na HAMK będziesz mieć szansę nie tylko poznać Finlandię, ale również podróżować dalej i zobaczyć inne kraje - The Häme University of Applied Sciences współpracuje z ponad 120 uniwersytetami na całym świecie!
 

Nauczyciel to Twój przyjaciel

Wykładowcy nie będą na Ciebie patrzeć z góry i uważać się za mądrzejszych od Ciebie – starają się być jak najbardziej przyjacielscy i pomocni. Takie podejście do studenta to nie mit tylko podstawa fińskiej edukacji. Klasy nie są duże, dlatego wykładowcy zamiast przemawiać do sali pełnej studentów mogą skupić się na każdym osobno, wszystko wytłumaczyć i odpowiedzieć na każde zadane pytanie.

Zalety miasta Häme

The Häme University of Applied Sciences posiada siedem kampusów, które znajdują się w południowej części kraju. W miastach Hämeenlinna (w skrócie – Häme), Valkeakoski i Riihimäki nauczane są programy w języku angielskim. W promieniu 100 kilometrów od miasta Häme znajduje się stolica Finlandii – Helsinki, rozwinięte przemysłowo Tampere i zabytkowe Turku – niegdysiejsza nadmorska stolica. To właśnie w Turku można powrócić do lat dzieciństwa zwiedzając Muzeum muminków, popływać jachtem lub, jeśli wystarczy odwagi, spróbować tradycyjnej potrawy maitokalakeitto, czyli zupy mlecznej z rybą. A jeśli zatęsknisz za rodziną i przyjaciółmi to bez problemu możesz przylecieć na weekend do Polski korzystając z tanich lotów z Helsinek lub Turku.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

Students are selected using two selection methods: 

  • Admission on the basis of SAT-test results
  • Admission on the basis of the points awarded for the entrance examination

Applicants can choose whether they take the SAT test or participate in the entrance examination.

  • SAT test (only for IB not required) is the alternative for taking the entrance examination. Reading, writing and speaking + mathematics: https://www.studinfo.lt/egzaminai/sat (400 in reading and writing and 400 in math). Only SAT (not STA subject) is accepted. SAT scores must be sent directly to HAMK from test centre: school code 6894. Results must be submitted untill May 31
  • Online entrance examination and interviews (5 times during the application). Applicants are invited to entrance examination after they submitted an kastu online application form. Applicants who passed written part of entrance exam are invited to the interview. After the interview applicants get their offer. First entrance examination is organized at the start of November and later on almost every month until May.