Örebro University

Örebro
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Studia magisterskie na Uniwersytecie w Örebro

Studia magisterskie za granicą to cenny sposób rozwój osobisty, przy jednoczesnym zdobywaniu nowych doświadczeń. A Szwecja jest uważana za jedno z najlepszych miejsc na świecie do zdobywania dalszej edukacji. Jeśli uważasz, że studia w innym kraju są zbyt kosztowne – mamy dobrą informację – studiowanie w Szwecji nic nie kosztuje obywateli UE!

Wizją Örebro University jest bycie uniwersytetem, który prowadzi do rozwoju społeczeństwa opartego na wiedzy.

 • Uczelnia prowadzi konkurencyjne w skali międzynarodowej badania naukowe i oferuje kierunki studiow magisterskich, które należą do najlepszych w kraju.
 • Łączy w sobie szeroki zakres dyscyplin z doświadczeniem w nauczaniu i badaniach.
 • Promuje działania na rzecz globalnych celów zrównoważonego rozwoju.

Ścisłe związki pomiędzy nauczaniem i uczeniem się, badaniami i współpracą, są wspólnym punktem wyjścia dla wszystkich działań.

Jeden z najszybciej rozwijających się uniwersytetów w Szwecji

 • Według Times Higher Education 2021 Uniwersytet w Örebro znajduje się obecnie wśród 400 najlepszych uniwersytetów na świecie pod względem jakości badań.
 • Ponadto w tym samym rankingu zajął 75 miejsce wśród najlepszych młodych uniwersytetów na świecie.
 • Od kilku lat uniwersytet znajduje się również w rankingu szanghajskim (Academic Ranking of World Universities), gdzie plasuje się wśród 700 najlepszych uniwersytetów na świecie pod względem jakości publikacji naukowych.

 

Program wprowadzający

Po przyjeździe do Örebro, zostaniesz powitany przez zespół wsparcia dla studentów, który organizuje kompleksowy program wprowadzający dla zagranicznych studentów. Program wprowadzający, organizowany przez Biuro Międzynarodowe, jest przeznaczony dla studentów w celu bliższego poznania zarówno uniwersytetu, jak i siebie nawzajem. Na kursie wprowadzającym czekają Cię wycieczki po kampusie, warsztaty i programy kulturalne, które pomogą lepiej zrozumieć szwedzki styl życia.

 

Badania naukowe na światowym poziomie

Örebro University jest młodym, nowoczesnym i szybko rozwijającym się uniwersytetem z ambitnym programem na przyszłość. Jego studenci i naukowcy są żywym dowodem na to, że główny, wspólny cel to tworzenie atrakcyjnego miejsca zarówno do pracy, jak i do nauki.

To, z czego Uniwersytet Örebro jest bardzo dumny, to szeroki zakres badań, skupiający co najmniej 36 różnych dyscyplin. Od nauk humanistycznych i społecznych, przez medycynę i zdrowie, po naukę i technologię. Studiując na tej uczelni i przyczyniając się do badań naukowych, będziesz miał okazję naprawdę zmienić świat na lepsze!

 

Nowoczesny kampus

Główny kampus Uniwersytetu w Örebro jest skoncentrowanym obszarem w stymulującym otoczeniu pełnym nowoczesnych obiektów dydaktycznych i badawczych,. Znajdziesz tu również Bibliotekę Uniwersytecką, kawiarnie, restauracje, siłownię i mieszkania dla studentów. Kampus nie tylko jest bardzo dobrze skomunikowany z centrum miasta Örebro, ale również jest otoczony zielenią.

Uczelnia bierze udział w różnych programach współpracy międzynarodowej pomiędzy uczelniami wyższymi, np. w programie SOCRATES - ERASMUS, a także organizuje kontakt z lokalnym środowiskiem gospodarczym i przemysłowym.

Örebro posiada również szeroki wachlarz sportów oraz imprez, a jego lokalizacja jest godna pozazdroszczenia - bezpośrednio z Örebro można dotrzeć do Sztokholmu, Göteborga, a nawet Oslo.

 

Jakość życia studenckiego

Cóż, oczywiście, przyjeżdżasz na Örebro University nie tylko po to, aby studiować, ale także aby doświadczyć studenckiego życia smiley
Miasto Örebro, położone w samym sercu Szwecji, pomiędzy Sztokholmem a Göteborgiem, jest naprawdę świetnym miejscem do poznania kraju z bliska. Z regionu Örebro – wszystko, co ma do zaoferowania Skandynawia – jest w zasięgu ręki. 

 

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (oryginał z tłumaczeniem przysięgłym)
Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.5 (minimum 5.5 z każdej części) lub
 • TOEFL – 90 (w tym minimum 20 z pisania). Wynik musi zostać przesłany na uczelnię bezpośrednio z centrum egzaminacyjnego.

*Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić w zależności od kierunku - przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni.

Akademik

Bardzo ważne jest, aby zacząć szukać zakwaterowania, jak tylko otrzymasz przyjęcie na Örebro University. Uniwersytet oferuje studentom zakwaterowanie, ale nie jest ono gwarantowane!
Studenci, którzy chcą mieszkać w pokoju w akademiku, mogą zgłosić się bezpośrednio do uniwersyteckiego biura ds. zakwaterowania (Accommodation Office). Wniosek jest składany na rok lub dwa lata, w zależności od czasu trwania studiów. 
Zakwaterowanie, to tak zwany "dorm room", mieszczący się w budynkach mieszkalnych położonych wokół kampusu.
 

Zakwaterowanie dla kilku osób

Jeśli nie chcesz mieszkać sam lecz z rodziną lub przyjaciółmi, albo po prostu nie chcesz mieszkać w akademiku, zawsze istnieje możliwość znalezienia prywatnego zakwaterowania w Örebro. Najlepszym sposobem na szukanie prywatnego zakwaterowania jest bezpośredni kontakt z prywatnymi właścicielami lub agencjami i zapytanie ich o dostępne nieruchomości.

Listę prywatnych właścicieli mieszkań w Örebro znajdziesz tutaj.

Możesz również szukać zakwaterowania na lokalnych stronach internetowych. Oto kilka opcji:

Powyższe strony internetowe są w języku szwedzkim - prosimy o skorzystanie z funkcji tłumaczenia w przeglądarce (np. Google Translation). Możesz również zadzwonić bezpośrednio do firm lub wysłać wiadomość na stronach z ofertami najmu.

Dodatkowe informacje

Umeblowane pokoje studenckie są dostępne dla wszystkich osób, które składają wniosek bezpośrednio w Accommodation Office. Pokoje te są jednoosobowe i zazwyczaj posiadają łazienkę i wspólną kuchnię.

Istnieją dwa rodzaje zakwaterowania studenckiego:

 • Zakwaterowanie w stylu korytarzowym - najemca ma własny pokój i łazienkę, ale posiada wspólną kuchnię z innymi studentami.
 • Apartamenty (z prywatną łazienką i aneksem kuchennym) - apartamenty są wyposażone w podstawowe meble, w tym łóżko, biurko, krzesło i lampę.

Zakwaterowanie studenckie znajduje się w pobliżu głównego kampusu Uniwersytetu Örebro. Wokół kampusu znajdują się obszary wspólne i miejsca spotkań, w tym lokalne restauracje i sklepy.

Po przyjeździe, otrzymasz pakiet powitalny, który zawiera kołdrę, poduszkę, pościel i ręczniki. Uniwersytet znajduje się również w pobliżu IKEA i dużego supermarketu, więc wkrótce po przyjeździe możesz nabyć więcej artykułów gospodarstwa domowego.

Istnieją również możliwości zakupu przedmiotów od poprzednich najemców, którzy się wyprowadzają. Więcej informacji na ten temat możesz uzyskać przed przyjazdem do Szwecji.

Czynsz jest płatny z góry przed przyjazdem. Faktura, zawierająca instrukcje dotyczące płatności, zostanie wysłana na Twój adres e-mail. Jeśli chcesz zakończyć kontrakt przed zakończeniem najmu, obowiązuje jedno 1-miesięczne wypowiedzenie.