Essex University

Colchester
 • University of the Year (Times Higher Education Awards 2018)
 • Essex is top 15 for the seventh year running in the NSS (2019, overall student satisfaction, English mainstream universities)
 • Gold rated in the Teaching Excellence Framework 2017
 • 89% of our EU students are in professional employment or postgraduate study within six months of graduating from Essex (DLHE 2017)
 • Close to London
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

University of Essex - miejsce dla ciekawskich i żądnych przygód

University of Essex ma nie tylko wyjątkową jakość kształcenia, ale także coś, czego nie da opisać się słowami. Duch Essex, który jednoczy całą społeczność kampusu, pomaga poczuć się częścią historii uniwersytetu i inspiruje odwagą do poszukiwań i odkryć. Studenci, pracownicy i absolwenci są dumni i pielęgnują kulturę uniwersytetu, czego odzwierciedleniem jest barwne życie studenckie i osiągnięcia naukowe:

 • nagroda Uniwersytetu Roku 2018 w konkursie Times Higher Education Awards;
 • studenci z ponad 140 krajów na całym świecie;
 • rosnący w siłę Uniwersytet - 15 317 studentów wybiera studia na jednym z trzech kampusów w Essex.

„This Fierce” to historia założenia uniwersytetu

Architektura uniwersytetu w Essex została zaprojektowana w taki sposób, aby stworzyć przestrzeń sprzyjającą poczuciu wspólnoty. Łącząc przestrzenie do wypoczynku i nauki, stworzono kultowe budynki, takie jak Biblioteka Alberta Slomana. Architekt uniwersytecki Kenneth Capon powiedział, że nie chce, aby budynki były „lekkie i eleganckie”, ale raczej „dzikie”. „This Fierce” stał się tytułem wystawy głównej opowiadającej o założeniu University of Essex.

Pionierzy innowacyjnych badań

Praca naukowców uniwersytetu zainspirowała kilka pokoleń i zbudowała wysoką reputację w badaniach w Essex. Powstały znaczące prace w dziedzinie nauk społecznych i technologii informatycznych, od pionierskiej pracy profesora Petera Townsenda na temat ubóstwa i nierówności do pierwszego publicznie dostępnego języka komputerowego profesora Tony'ego Brookera. Obecnie naukowcy uniwersyteccy przesuwają granice nauki poprzez najnowsze badania, od promowania praw człowieka na całym świecie po innowacyjne wykorzystanie dużych zbiorów danych w krajach rozwijających się. Ponad to Chris Pissarides, ekonomista, laureat Nagrody Nobla, należy do absolwentów uniwersytetu.

Historie uniwersyteckie można usłyszeć w podcastach!

The Creating a University to seria podcastów prowadzonych przez Paula Thompsona, pioniera historii mówionej, opowiadającego historie z pracowitych dni University of Essex. Historie są opowiadane w formie wywiadu, rozmawiając z osobami związanymi z uniwersytetem, w tym absolwentami, byłymi pracownikami i mieszkańcami.

Marzysz o studiach nad morzem?

Od ponad 10 lat w kurorcie Southend znajduje się kampus z duchem przedsiębiorczości wspierany przez Wydział Biznesu, nowe pokolenie profesjonalistów z Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej, Centrum Psychoanalizy i Terapii. Forum Southend-on-Sea powstało w 2013 roku we współpracy z University of Essex i radą miejską Southend, z najnowocześniejszymi salami wykładowymi, salami prób i nowoczesnymi laboratoriami w celu poprawy umiejętności medycznych.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

Średnia ze wszystkich przedmiotów z matury: 70 % (z uwzględnieniem 2 przedmiotów na poziomie rozszerzonym).*

 • Świadectwo ukończenia drugiej klasy (liceum) lub trzeciej klasy (technikum) – załącz ten dokument jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie musisz załączać tłumaczenia tego dokumentu.
 • Świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz świadectwo dojrzałości (maturalne) wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum) - do obu tych dokumentów potrzebne jest też tłumaczenie przysięgłe.

*Uwaga: Wymagania rekrutacyjne mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • Matura rozszerzona z języka angielskiego na poziomie 70 % lub
 • IELTS – 6.0 lub
 • TOEFL - 80

*Uwaga: Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje.

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem).
Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, aby wyniki testu z języka angielskiego dotarły na uniwersytet do 31 lipca.

Możesz potwierdzić swoją znajomość języka angielskiego na jeden z następujących sposobów:

 • IELTS - 6.5
 • TOEFL - 90

*Uwaga: Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje.

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość  tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

 • Wykaz punktów ECTS - osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)
Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, aby wyniki testu z języka angielskiego dotarły na uniwersytet do 31 lipca.

Możesz potwierdzić swoją znajomość języka angielskiego na jeden z następujących sposobów:

 • Matura z języka angielskiego na poziomie minimum 70% lub 
 • IELTS - 6.0 lub
 • TOEFL – 80

*Uwaga: Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje.

University of Essex - kolorowe życie studenckie

Uniwersytet gwarantuje zakwaterowanie wszystkim studentom pierwszego roku. Wszystko, co musisz zrobić, to wypełnić wniosek przed upływem terminu! W kampusach Colchester i Southend oferowane są różne rodzaje zakwaterowania

Dla osób studiujących w Colchester

Kampus w Colchester jest największym kampusem należącym do University of Essex. To miejsce jest idealne dla tych, którzy lubią naturę: te miasteczko studeckie położone jest w pięknym parku, zaledwie kilka kilometrów od centrum. Kampus w Colchester oferuje różnorodne opcje zakwaterowania dostosowane do różnych potrzeb, preferencji i budżetu. Wszystkie opcje zakwaterowania w kampusie znajdują się w odległości krótkiego spaceru od wszystkich obiektów edukacyjnych i rekreacyjnych. Dla miłośników prywatności oferowane są pokoje jednoosobowe z w pełni wyposażoną, wspólną kuchnią.

Dla osób studiujących w Southend

Kampus Uniwersytetu Southend znajduje się w samym sercu nowoczesnego nadmorskiego miasta. W tym mieście znajdziesz nowoczesną infrastrukturę i bliską społeczność międzynarodową. Kampus w środku miasta jest jak Watykan! Mieszkanie studenckie znajduje się na Placu Uniwersyteckim, który jest otoczony wszystkimi dobrami miasta: głównymi ulicami, przestrzeniami kulturalnymi miasta. Jasne i nowoczesne, mieszczące ponad 560 studentów, siedem domów znajduje się wokół zamkniętego centralnego dziedzińca.