Coventry University

Coventry
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Coventry University - nowoczesność oparta na tradycji

Uniwersytet Coventry ma długą tradycję jako instytucja edukacyjna. Korzenie uczelni sięgają aż do Coventry College of Design z 1843 roku. W 1987 r. nazwę zmieniono na Coventry Polytechnic, a w 1992 r. Uniwersytet został utworzony na mocy prawa brytyjskiego. Zatem teraz uczelnia z dumną tradycją i nowoczesnym podejściem podbija serca studentów na całym świecie.

Absolwenci tej uczelni mają wyraźną przewagę na rynku międzynarodowym, więc jeśli marzysz o wielkiej karierze i studiach na wysokim poziomie – dobrze, że celujesz w Coventry!

 • Uniwersytet roku w ocenie studentów (The Times and Sunday Times Good University Guide 2019);
 • Siedem lat pod rząd nagradzany jako najbardziej zaawansowany uniwersytet w kraju (Guardian University Guide 2013-2019);
 • 97% absolwentów znajduje zatrudnienie w ciągu 6 miesięcy po ukończeniu studiów (badanie DLHE 2015/16) ;

Elastycznie i praktycznie

W Coventry University są szeregi terminów aplikacji. Daty rozpoczęcia kursów to styczeń, maj i wrzesień, co oznacza,  że możesz podjąć decyzję o studiowaniu bez zbędnego czekania na kolejny rok. Zajęcia są organizowane tak, żeby studenci mogli pogodzić naukę, pracę oraz hobby. Etos uczelni „elastyczne kształcenie” oznacza, że studenci niezależnie od poziomu studiów: licencjackich, magisterskich czy doktoranckich będą mogli rozplanować sobie czas tak, jak lubią.

Najlepszy w aż 5 obszarach

Po raz pierwszy Coventry University otrzymał 5 gwiazdek za doskonałość w nauczaniu, badaniach i innych kluczowych obszarach działalności uniwersytetu. Ten ranking nie tylko pomaga przyszłym studentom wybrać uniwersytet na podstawie mocnych stron, ale także wskazuje na zadowolenie studentów z jakości studiów.

Obszary ocenione najwyżej (5 gwiazdek):

⭐ Jakość nauczania (w tym 100% satysfakcji z jakości nauczania);

⭐ Możliwości zatrudnienia (w tym wskaźnik zatrudnienia 100% absolwentów);

⭐ Wyposażenie i sprzęt uniwersytecki (zaplecze medyczne, zakwaterowanie, infrastruktura IT i biblioteka);

⭐ Internacjonalizacja (przygotowanie badań w kontekście globalnym);

⭐ Zaangażowanie studentów

Badania i kariera

Coventry Business School szczyci się wysokiej jakości badaniami naukowymi, współpracą z osobami fizycznymi, przedsiębiorstwami i organizacjami w celu dostarczenia skutecznych badań, które mają realny wpływ na społeczeństwo. Coventry University jest innowacyjnym, nowoczesnym uniwersytetem z dumną tradycją, który zapewnienia wysokiej jakości kształcenia i daje doskonałe szanse na zatrudnienie. Studiując na Coventry staniesz się częścią zróżnicowanej i tętniącej życiem społeczności studenckiej - na tym uniwersytecie studiują studenci z ponad 150 różnych krajów! Będziesz miał również okazję do poznania świata poprzez podróże lub staże.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

Średnia ze wszystkich przedmiotów z matury: 40 % (z uwzględnieniem 2 przedmiotów na poziomie rozszerzonym zdanych na co najmniej 55 %).*

 • Świadectwo ukończenia drugiej klasy (liceum) lub trzeciej klasy (technikum) – załącz ten dokument jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie musisz załączać tłumaczenia tego dokumentu.
 • Świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz świadectwo dojrzałości (maturalne) wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum) - do obu tych dokumentów potrzebne jest też tłumaczenie przysięgłe.

*Uwaga: Wymagania rekrutacyjne mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje.  

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • Matura rozszerzona z języka angielskiego na poziomie 75 % lub
 • IELTS - 6.0

*Uwaga: Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje.

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem).
Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, aby wyniki testu z języka angielskiego dotarły na uniwersytet do 31 lipca.

Możesz potwierdzić swoją znajomość języka angielskiego na jeden z następujących sposobów:

 • IELTS - 6.5
 • TOEFL - 90

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość  tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

 • Wykaz punktów ECTS - osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)
Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, aby wyniki testu z języka angielskiego dotarły na uniwersytet do 31 lipca.

Możesz potwierdzić swoją znajomość języka angielskiego na jeden z następujących sposobów:

 • IELTS - 6.0
 • TOEFL - 80

Coventry University posiada szeroką gamę wysokiej jakości, dogodnie zlokalizowanych obiektów noclegowych, w tym akademiki, sale restauracyjne i domy studenckie. Większość kwater znajduje się na terenie kampusu, blisko centrum miasta z łatwym dostępem do transportu publicznego, sklepów i… wspaniałego życia nocnego.

Uniwersytet oferuje różnorodne opcje zakwaterowania, w tym zarówno własne lokale oraz akademiki, jak i nieruchomości partnerskie. Uczelnia ma również wewnętrzny system o nazwie FutureLets do wyszukiwania kwater prywatnych.

 

Szeroki wybór lokali i prosta aplikacja

O mieszkanie możesz ubiegać się drogą elektroniczną. Przede wszystkim musisz zarejestrować się w systemie i wpisać typ studiów. Po pomyślnej rejestracji, otworzy się okno wyszukiwania ze wszystkimi dostępnymi dla Ciebie opcjami zakwaterowania. Istnieją również opcje spełnienia określonych życzeń, na przykład, jeśli chcesz mieszkać z grupą przyjaciół. Po wprowadzeniu wszystkich wymaganych danych i przesłaniu swojej aplikacji, będziesz musiał tylko poczekać na feedback. Masz tylko 3 dni na przyjęcie lub odrzucenie oferty.