UCL University College

Odense/Velje
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

UCL University College znajduje się w Odense - trzecim co do wielkości mieście Danii. Uczelnia oferuje wysokiej jakości programy promujące lepsze zrozumienie branży i zdobywanie niezbędnych umiejętności pomagających absolwentom z sukcesem wkroczyć na rynek pracy.

Projektanci przyszłości

UCL University College to nowoczesna, międzynarodowa uczelnia, która dba o to, by studenci mieli możliwość nawiązania wartościowych kontaktów.

Wykłady odbywają się w małych grupach (zwykle od 30 do 35 osób). Uważa się, że praca w małych grupach zapewnia bliższe relacje między wykładowcami i studentami, co z kolei przekłada się na wyższe wyniki w nauce. Pomieszczenia uniwersyteckie są nowocześnie wyposażone, bez ograniczeń można korzystać z biblioteki, Internetu, stołówki i profesjonalnego sprzętu. W programach studiów teoria przeplata się z praktykami, które dają możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy. Studentów zachęca się do współpracy z przedsiębiorcami, dlatego niektóre wykłady są prowadzone w obecności osób związanych ze światem biznesu. Ponadto organizuje się wizyty studyjne w firmach, podczas których studenci mogą zapoznać się z prowadzoną przez nie działalnością.

Wykłady i egzaminy są tylko jednym z elementów studiów, drugim elementem jest życie studenckie. Uczelnia zachęca do angażowania się w różne imprezy, liczne wykłady inauguracyjne, projekty realizowane w grupach i wycieczki. To wszystko ma na celu zapoznanie studentów ze środowiskiem i działalnością uczelni.

Kampusy w miastach Velje  i Odense

Zbudowane w nowej technologii kampusy Oden i Velje zachęcają nie tylko swoją architekturą, ale również otoczeniem.

Kampus Odense - Odense jest jednym z najstarszych i trzecim co do wielkości miastem w Danii z niepowtarzalnym klimatem. Usytuowany w centrum miasta kampus jest stale rozbudowywany. W Odense odbywają się liczne imprezy kulturalne dla młodzieży i festiwale filmowe, działają tam różne kluby, muzea, teatry. Miasto posiada także wiele obszarów rekreacyjnych: liczne parki i ogrody. W Odense można studiować, zdobywać wiedzę, jak i mieszkać i dobrze się bawić:)

Kampus Velje - Miasto Velje (dziewiąte co do wielkości w kraju) jest uważane za centrum regionu południowej Danii. Miasto słynie z wyjątkowego charakteru – usytuowane w pobliżu fiordu Velje, pełne pięknych widoków i ludzi z zamiłowaniem do wędkarstwa. Można tutaj również korzystać z uroków pobliskich plaż. Region Velje obfituje w unikalne zabytki architektury, zamki, klasztory i kościoły - dzieła czołowych duńskich architektów. W centrum miasta duch nowoczesności przeplata się z historią. Velje jest znane jako tętniące życiem miasto handlowe z główną ulicą, wypełnioną przeróżnymi sklepami.  

 

 

 

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

  • Wypis godzin oraz ocen – bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.* .

  • Specjalny list motywacyjny – na tej uczelni szczególną uwagę zwraca się na list motywacyjny! Powinien on dokładnie określać powody, dla których ubiegasz się o przyjęcie na ten właśnie kierunek studiów. Należy też podać przyczyny, dla których wybierasz studia akurat na tej a nie innej uczelni. Wymagania odnośnie listu motywacyjnego znajdziesz tutaj.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

  • Test Kastu z języka angielskiego (jeśli uzyskasz wystarczający wynik z IELTS/TOEFL nie musisz zdawać testu Kastu).

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

  • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

  • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

  • Specjalny list motywacyjny – na tej uczelni szczególną uwagę zwraca się na list motywacyjny! Powinien on dokładnie określać powody, dla których ubiegasz się o przyjęcie na ten właśnie kierunek studiów. Należy też podać przyczyny, dla których wybierasz studia akurat na tej a nie innej uczelni. Wymagania odnośnie listu motywacyjnego znajdziesz tutaj.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

  • Test Kastu z języka angielskiego (jeśli uzyskasz wystarczający wynik z IELTS/TOEFL nie musisz zdawać testu Kastu).

Sugeruje się, aby studenci sami postarali się o zakwaterowanie i należy to zrobić jak najszybciej, ponieważ im później, tym gorzej.

Proszę zwrócić uwagę, że w Danii przed zamieszkaniem w wynajmowanym mieszkaniu należy zapłacić kaucję w wysokości trzymiesięcznego czynszu. Studenci często wynajmują pokoje od prywatnych firm oferujących różne ceny za wynajem mieszkania. Wówczas należy opłacić kaucję w wysokości trzymiesięcznego wynajmu oraz opłacić wynajem za dwa miesiące z góry. Może się zdarzyć, że nie będziesz w stanie szybko znaleźć mieszkania. W takiej sytuacji, do czasu znalezienia pokoju, można zatrzymać się w hostelu  lub w hotelu albo zwrócić się do uczelni o pomoc w znalezieniu tymczasowego mieszkania.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat poszukiwania mieszkania, prosimy o kontakt z jednym z koordynatorów studenckich  UCL University College:

  • Simona Lehotský (e-mail: simi.lehotska.eal@gmail.com)
  • Adrian Arlett (e-mail: adrian.arlett@yahoo.com)

 

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie:
Depozyt oraz czynsz za wynajem  przelewajcie tylko na duńskie konto w banku. Nigdy nie płaćcie gotówką i nie wierzcie w historie i argumenty, dlaczego nie możecie zapłacić przelewem na duński rachunek w banku.

 

Poszukiwanie mieszkania w mieście  Velje
W mieście Velje można wyszukać mieszkanie na  stronie http://www.osterbo.dk/Default.aspx

Miasto proponuje kilka domów studenckich, jednak poszukiwanie rozpocznij, jak najwcześniej! Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z Kirsten Sturup (e-mail: kst@eal.dk)

 

Poszukiwanie  mieszkania w mieście  Odense
Szukać mieszkania w mieście Odense można na stronie http://www.studiebolig-odense.dk/?language=en

Objaśnienia, jak korzystać z wyszukiwarki, znajdziesz w  wideoklipach (pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami i aby szukając mieszkań zaznaczyć „search all" - zwiększa to szanse na szybkie znalezienie  miejsca zamieszkania :)

Zapytaj studentów
Kontakty do osób, które studiowały lub studiują na tej uczelni i mogą opowiedzieć Ci więcej o studiach i swoich doświadczeniach i życiu za granicą :)
Dawid Kucaj
Logistics Management (AP degree)
2017-09
Kamila Różycka
Service, Hospitality and Tourism Management (AP degree)
2017-09