Bradford University

Bradford
 • 3rd of Forensic Science (Complete University Guide 2020)
 • 4th for Chemical Engineering (Complete University Guide 2020)
 • 6th for Biomedical Engineering/Biotechnology (Complete University Guide 2020)
 • 7th in the UK for Optometry (Complete University Guide 2020)
 • 8th in the UK for Physiotherapy (Complete University Guide 2020)
 • 4th in the UK for Occupational Therapy (Complete University Guide 2020)
 • Top 25 in the UK for Nursing (Complete University Guide 2020)
 • Top 20 for Archaeology (Guardian University League Tables 2020)
 • Top 50 Universities for Research (REF 2020)
 • Top 5 in the UK for satisfaction with living and accommodation costs and financial support (International Student Barometer 2018)
 • 3rd in the UK for satisfaction with accommodation cost (International Student Barometer 2018)
 • Great Britain’s 40th University
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Stypendia
Mapa

University of Bradford – najbardziej przyjazny uniwersytet w UK

Kiedy czyta się w gazetach o najnowszych sukcesach i odkryciach brytyjskich naukowców każdy wyobraża sobie Londyn. Jednak nieograniczone możliwości kryją się też w innych miastach Wielkiej Brytanii – takich jak na przykład Bradford. W tym półmilionowym mieście znajduje się University of Bradford, który już od 200 lat kształci studentów zmieniających świat na lepszy.
 

Wiedza w praktyce

“Making Knowledge Work” to hasło przewodnie University of Bradford, które idealnie odzwierciedla podejście uczelni - tutaj każdy kierunek łączy w sobie wiedzę akademicką i praktyczną, a programy studiów są nieustannie doskonalone i przystosowywane do potrzeb ciągle zmieniającego się rynku.
 

Zostań prawdziwym Dexterem w laboratorium


University of Bradford to miejsce, w którym w trakcie studiów możesz poczuć się jak prawdziwy naukowiec – 96% badań przeprowadzanych przez ten uniwersytet jest uznawane jako szczególnie istotne dla świata nauki. Uczelnia zapewnia wszystko, co niezbędne aby móc przeprowadzać takie badania: nowoczesne laboratoria z których korzystają studenci medycyny i chemii, sprzęt do wirtualnej rzeczywistości dla studentów kierunków związanych z mediami i projektowaniem gier. Największy nacisk kładzie się na badania w dziedzinie medycyny (badania komórek rakowych, komórek skóry i włosów), chemii, farmacji, archeologii i visual science. Jeśli natomiast marzy Ci się kariera medialna lub filmowa to Bradford, miasto które wygrało nagrodę UNESCO w kategorii City of Film, może być dla Ciebie idealnym miejscem na start.

 

Zieleń i świeże powietrze

Mimo tego, że Bradford jest dość sporym miastem (wielkości Poznania lub Gdańska) to wielbiciele przyrody będą czuć się tu dobrze. ¾ miasta pokryte jest zielenią, a najbliższej okolicy miasta znajdują się cztery parki narodowe udekorowane licznymi jeziorami.

Tutaj znajdziesz broszurę uczelni.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

Ogólne wymagania rekrutacyjne to: średnia ze wszystkich przedmiotów z matury 75%, 70%, 65% . 

 • Świadectwo ukończenia drugiej klasy (liceum) lub trzeciej klasy (technikum) – załącz ten dokument jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie musisz załączać tłumaczenia tego dokumentu.

 • Świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz świadectwo dojrzałości (maturalne) wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum) - do obu tych dokumentów potrzebne jest też tłumaczenie przysięgłe.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL – 90

Informacje na temat zakwaterowania znajdziesz tutaj.

Stypendium akademickie
Uczelnia oferuje stypendia w wysokości 3500 £ studentom osiągającym wysokie wyniki w nauce.

Więcej informacji na temat tego stypendium znajdziesz tutaj.
 

Wsparcie finansowe dla studentów z rodzin o niskich dochodach
Uczelnia oferuje wsparcie finansowe dla osób, których rocznych przychód w rodzinie nie przekracza 30 000£. Wsparcie wypłacane jest corocznie: 500£ w pierwszym roku nauki, 600£ w drugim i 700£ w trzecim.

Więcej informacji na temat tego stypendium znajdziesz tutaj.