Bath Spa University

Bath
 • Top 5 University for Creative Arts;
 • flexible degrees (opportunity to combine more than 1 subject at UG level);
 • TEF Silver award 2017;
 • outstanding student support;
 • inclusive, friendly student community;
 • 95% employability rate.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Stypendia
Mapa

Bath – jedno z najpiękniejszych miast w Anglii

Bath Spa University jest wiodącą uczelnią w zakresie rozwijania kreatywności, kultury i przedsiębiorczości. Uniwersytet zlokalizowany jest w Bath - mieście wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESO i ma powiązania z wieloma międzynarodowymi partnerami, dzięki czemu absolwenci Bath Spa University są zaangażowanymi społecznie obywatelami świata.
Bath znajduje się w południowo – zachodniej części Anglii, 90 minut od Londynu. W pobliżu zlokalizowane są także inne większe miasta takie jak Bristol, Cardiff czy Oxford. Jeśli wolisz otoczenie natury niż zgiełk wielkich miast, w około godzinę możesz dostać się na plażę.
Samo Bath jest jednym z najpiękniejszych miast Wielkiej Brytanii i jako jedyne brytyjskie miasto wpisane zostało na Światową listę dziedzictwa UNESCO. Co ciekawe, Bath jest okrzyknięte najbezpieczniejszym miastem w UK, dodatkowo zlokalizowane jest tu najbardziej znane na świecie SPA :) Oprócz tego miasto ma do zaoferowania szeroką ofertę kulturalną: liczne muzea, galerie i festiwale, takie jak Bath Literary Festival, Children's Literary Festival, Bath in Fashion, Bath Digital Festival czy też Bath Film Festival.
Na Bath Spa University uczy się obecnie około 1,150 międzynarodowych studentów, pochodzących z 83 różnych krajów, z czego 800 to osoby spoza Europy.

 

Duży wybór kierunków i nowoczesne zaplecze techniczne

Uczelnia oferuje szeroki zakres kierunków związanych z edukacją, sztuką, designem, naukami społecznymi, kulturą, przedsiębiorczością oraz środowiskiem. Bath Spa University zapewnia swoim studentom wiele udogodnień takich jak doskonale wyposażone otwarte przestrzenie do nauki oraz pokoje do pracy grupowej. Jeszcze więcej podobnych miejsc dostępnych jest w uniwersyteckiej bibliotece. Oprócz tego, uczelnia oferuje nowoczesne zaplecze techniczne pomocne w nauczaniu przedmiotów związanych z mediami oraz przestrzeń społeczną, gdzie kwitnie życie towarzyskie.
Uniwersytet oferuje pomoc w znalezieniu zakwaterowania. Bath Spa dysponuje własnymi akademikami, jednak jeśli zdecydujesz się na inną opcję na pewno otrzymasz od uczelni konieczne wsparcie.

Wsparcie Students’ Union

Według ostatniej National Student Survey studenci Bath Spa należą do grona najszczęśliwszych studentów Wielkiej Brytanii, wykazując 90 % ogólnej satysfakcji ze swoich studiów. Na Uniwersytecie prężnie działa też Students’ Union, który troszczy się o studentów podejmując takie działania jak:

 • prowadzenie baru, kawiarni, siłowni, sklepu oraz organizowanie różnych eventów
 • pomoc i wsparcie dla studentów poprzez kampanie prozdrowotne i poradnictwo akademickie
 • organizowanie wycieczek, klubów studenckich i stowarzyszeń
 • wolontariat i warsztaty dla studentów zwiększające ich umiejętności i kompetencje.

University Bath Spa jest idealny dla Ciebie jeśli:

 • preferujesz mniejsze uczelnie z dużym poczuciem wspólnoty indywidualne podejście i wsparcie profesorów oraz mentorów – rówieśników
 • przykładasz dużą wagę do wysokiej jakości nauczania
 • chcesz mieć pewność, że ukończysz studia (niski odsetek studentów, którzy rezygnują ze studiów lub ich nie kończą)
 • jesteś ambitny i zainteresowany poszerzaniem swojej wiedzy, co jest możliwe dzięki pomocy zaangażowanej kadry akademickiej
 • poszukujesz kreatywnych rozwiązań problemów, a wszelkie wyzwania rozpatrujesz w globalnej perspektywie
 • chciałbyś zaangażować się w wiele możliwości, które oferuje Bath Spa, takich jak wolontariat, kluby studenckie oraz stowarzyszenia.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

Ogólne wymagania rekrutacyjne to: średnia ze wszystkich przedmiotów z matury 75% i 55% z języka angielskiego. 

 • Świadectwo ukończenia drugiej klasy (liceum) lub trzeciej klasy (technikum) – załącz ten dokument jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie musisz załączać tłumaczenia tego dokumentu.

 • Świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz świadectwo dojrzałości (maturalne) wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum) - do obu tych dokumentów potrzebne jest też tłumaczenie przysięgłe.

Uwaga: wymagania na poszczególnych kierunkach mogą różnić się między sobą.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • rozszerzona matura z języka angielskiego na minimum 55%

 • IELTS - 6.0

 • PTE Acadamic - B2

 • TOEFL - 72

Uwaga: wymagania na poszczególnych kierunkach mogą różnić się między sobą.

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.0-7.0 (zależnie od wybranego kierunku)

 • PTE Acadamic - C1

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość  tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Informacje o oferowanym zakwaterowaniu znajdziesz tutaj. Po zaakceptowaniu oferty z Bath Spa University jako firm przyszli studenci w okolic kwietnia otrzymują e-mail z informacją na temat możliwości zakwaterowania.

 

Uniwersytet Bath Spa oferuje szereg możliwości stypendialnych dla międzynarodowych studentów, którzy osiągają wysokie wyniki i którzy studiują w Wielkiej Brytanii. Informacje na temat stypendiów można znaleźć na stronach internetowych tego uniwersytetu poświęconych stypendiom.

Finansowanie, do którego jesteś uprawniony, zależy od wysokości Twojego czesnego, rodzaju programu, który studiujesz oraz od momentu rozpoczęcia studiów na uniwersytecie Bath Spa. Jeśli chcesz się dowiedzieć o konkretnych stypendiach oraz formach aplikacji na nie, to znajdziesz wszelkie informacje tutaj.