Anglia Ruskin University

London/Cambridge/Chelmsford
 • One of the top 350 institutions in the world in the Times Higher Educations (World University Rankings);
 • 39th in the UK in the Times Higher Educations (World University Rankings);
 • only UK university to be named global ‘rising star’;
 • top 20 university for teaching excellence in The Times and The Sunday Times Good (University Guide 2017);
 • six subjects in the top 10 UK higher education institutions for teaching excellence: Philosophy, Sport Science, Criminology, Sociology, Electrical and Electronic Engineering and Business Studies;
 • 89% of students straight into work within 6 months of graduating.

 

O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Stypendia
Mapa

Anglia Ruskin University – najnowocześniejszy z nowoczesnych

 • 39000 studentów ze 185 krajów,
 • możliwość podnoszenia kwalifikacji nawet na czterech kontynentach,
 • po 2000 wspólników biznesowych co roku,
 • 122 miliony funtów – tyle zostało zainwestowane w ciągu ostatnich pięciu lat w rozwój działalności naukowej oraz miasteczka studenckiego.
 • W 2014 roku uniwersytet został odznaczony jako „najbardziej biznesowa uczelnia roku“  (nagroda Times Higher Education)

Założyciel Uniwersytetu – znany filantrop

Historia Uniwerystetu Anglia Ruskin rozpoczęła się jeszcze w 1858 roku (z tego wynika, że uniwersytet, choć nowoczesny, posiada długą i bogatą tradycję). Założycielem i opiekunem uczelni był John Ruskin, znany krytyk sztuki, dlatego, między innymi, to właśnie jego imieniem nazwano ten ośrodek szkolnictwa wyższego. Początkowo była to szkoła sztuk plastycznych w Cambridge, jednak w bardzo krótkim czasie szkoła przekształciła się w uniwersytet, który do tej pory nazywany jest sercem nowoczesnej edukacji w Cambrige.
 

Badania naukowe zmieniające świat

W ciągu roku aż 6 instytutów naukowych wchodzących w skład uniwersytetu przeprowadza wiele cenionych na arenie międzynarodowej badań, poczynając od planów badań nad gospodarowaniem i zachowaniem zasobów wodnych, a kończąc na badaniach nad rozwojem medycyny. Rozwojowe kierunki studiów to przede wszystkim:

 • nauki humanistyczne, prawo i nauki społeczne;

 • ochrona zdrowia, opieka społeczna oraz oświatowa

 • nauki medyczne;

 • technologie;

 • biznes międzynarodowy, którego opiekunem jest Lord Ashcroft.

Na uniwerystecie działa biuro zatrudnienia

Uniwerystet Anglia Ruskin corocznie współpracuje z 2000 podmiotów działających w sferze biznesowej oraz niemal taką samą liczbą organizacji. Już w trakcie trwania nauki studenci mają możliwość zdobycia doświadczenia, a ponadto mogą ubiegać się o pracę w wymiarze godzin, który nie koliduje ze studiami. Aby profesjonalnie przygotować studentów do przyszłej pracy i wspierać ich przy wyborze ścieżki kariery zgodnej z wybraną specjalnością, utworzono na uczelni biuro karier.

Zaskakujące inwestycje oraz plany na najbliższą przyszłość

W ciągu ostatnich pięciu lat w działalność oraz rozwój Uniwersytetu Anglia Ruskin zainwestowano prawie 122 miliony funtów. To jeszcze nie koniec inwestycji. Z roku na rok Uniwerystet Anglia Ruskin ma coraz większe ambicje. Jedną z nich jest Centrum Nauk Medycznych Anglia Ruskin, które wdrażałoby kluczowe dla rozwoju medycyny innowacje.
 

Całodobowa biblioteka

W okresie sesji egzaminacyjnej oraz zaliczeń biblioteka w Uniwerystecie Anglia Ruskin aż 4 dni w tygodniu pracuje 24 godziny. W tej świątyni nauki znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie: od pokoi cichej nauki, przez pokoje z multimediami aż po pomoc medyczną.

Igrzyska Olimpijskie – dlaczego nie?

Zgodnie z zapewnieniami uczelni, zaplecze sportowe gwarantuje obiekty, które pozwolą na przygotowanie ciała nie tylko do sezonu plażowego, ale nawet do... igrzysk olimpijskich! Zaś ci, którzy nie są amatorami sportu, mogą realizować swoje pasje i zainteresowania w licznych agencjach studenckich: raz próbując swoich sił w grze teatralnej, innym razem organizując wystawę w wielopoziomowej galerii lub po prostu włączając się w organizację imprez w głównym klubie studenckim znajdującym się na terenie Uniwersytetu.

I jeszcze kilka liczb:

 • 9 na 10 osób, które ukończyły studia na tym Uniwersytecie, znajduje zatrudnienie lub kontynuuje naukę w terminie krótszym niż 6 miesięcy;

 • 3 na 4 studentów znajduje zatrudnienie w swoim w zawodzie;

 • średnie wynagrodzenie absolwentów uczelni jest wyższe niż absolwentów innych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii;

 • od dwóch lat w Wielkiej Brytanii uznaje się, że wykłady prowadzone na tej uczelni są najbardziej stymulującymi proces myślenia. Ponadto wykładowcy są zaliczani do jednych z najbardziej aktywnych i potrafiących zainteresować wykładanym przez siebie przedmiotem;

 • Aż 22 programy studiów uzyskały 100% zadowolenia u studentów.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

Średnia ze wszystkich przedmiotów z matury: 60-65% (z uwzględnieniem przynajmniej dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym).

 • Świadectwo ukończenia drugiej klasy (liceum) lub trzeciej klasy (technikum) – załącz ten dokument jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie musisz załączać tłumaczenia tego dokumentu.

 • Świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz świadectwo dojrzałości (maturalne) wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum) - do obu tych dokumentów potrzebne jest też tłumaczenie przysięgłe.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • Rozszerzona matura z języka angielskiego – 70%

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL - 90

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość  tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • Rozszerzona matura z języka angielskiego – 70%

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Pomoc Uniwersytetu przy poszukiwaniu zakwaterowania

Według statystyk uniwersytetu, po dwóch pierwszych latach studenci, którzy znaleźli pracę lub nabrali pewności w nowym środowisku, zamieniają akademik na prywatne kwatery lub decydują się na wynajęcie mieszkania. Wówczas mogą liczyć na pomoc studenckiej agencji mieszkaniowej, którapomaga nie tylko przy wyborze akademika, ale także przy poszukiwaniu mieszkania do wynajęcia. Nie obawiajcie się pytać, na pewno wam pomogą.

Jeżeli będziecie studiować w Cambridge:

Macie możliwość wyboru zakwaterowania pomiędzy akademikiem a segmentami studenckimi ze wspólnąkuchnią oraz (najczęściej) toaletą. Łącznie macie aż 9 miejsc do wyboru, ale ich położenie nie ma większego znaczenia, gdyż wszystkie obiekty znajdują się w pobliżu waszych wydziałów oraz innych ważnych dla studentów miejsc do którychszybko można trafić. Dowiedzieliście się, że zostaliście przyjęci na studia, ale nie wiecie, od czego zacząć poszukiwanie mieszkania? Więc podpowiadamy:

 1. Wybierzcie miejsce, w którym chcecie mieszkać. Wszystkie oferty uczelni możecie sprawdzić tutaj. Na tej stronie internetowej możecie znaleźć bank wolnych miejsc w akademikach oraz porównanie ofert. Z pewnością znajdziecie tam wiele informacji przydatnych przy wyborze zakwaterowania. Studenci, którzy rozpoczynają naukę od stycznia lub marca, mogą składać wnioski o zakwaterowanie od początku grudnia, a ci, którzy zaczynają swoją przygodę ze studiowaniem we wrześniu, mogą rejestrować się już od końca stycznia.  Nie przegapcie terminów!

 2. Kiedy jesteście już pewni swojej decyzji co do miejsca zakwaterowania, wypełniacie ankietę „apply online“ na podanej powyżej stronie internetowej i w ten sposób znajdziecie się na liście ubiegających się o wybrane zakwaterowanie (ważne jest, byście przed wypełnianiem ankiety zapoznali się z zasadami ubiegania się o zakwaterowanie).

 3. Jeśli macie dużo pytań, zawsze możecie zwrócić się o pomoc do wspomnianej wcześniej agencji, oni zawsze chętnie pomogą!

Jeśli będziecie studiować w Chelmsford:

Poczujecie prawdziwą atmosferę miasteczka akademickiego! Uczelnia i mieszkania studenckie znajdują się tutaj w niewielkich odległościach od siebie (niedaleko jest też do pięknego wybrzeża oraz centrum miasta). Podczas pierwszego roku studiowania macie szansę na miejsce zamieszkania bez kolejki, a na drugim roku – jest to zależne od sytuacji. Więc jeśli dowiedzieliście się, że zostaliście przyjęci na studia w Uniwersytecie Anglia Ruskin Chelmsford, nie przegapcie okazji oraz:

 1. wybierzcie tutaj, w jakim pokoju chcecie mieszkać (najczęściej są to mieszkania 2-3 pokojowe, cena jest zależna od wielkości oraz od tego, czy życzysz sobie, by we własnym pokoju mieć prysznic oraz toaletę. Kuchnie są wspólne.

 2. wypełnijcie ankietę „apply online“, którą znajdziecie na wcześniej wskazanej stronie.

Dla osób poszukujących zakwaterowania jeszcze więcej prywatności

Uniwersytet przygotował kilka przewodników, w jaki sposób szukać takiego mieszkania. Ponadto uniwersytet współpracuje także z zaufanymi agencjami wynajmującymi mieszkania oraz organizuje specjalne targi. Więcej informacji znajdziecie: wynajem prywatny.

Stypendium w wysokości £800 przyznawane jest studentom z UE zaczynającym studia licencjackie lub jednolite magisterskie na Anglia Ruskin University w roku akademickim 2019/2020 (jest to stypendium, o które nie trzeba się ubiegać).

Anglia Ruskin University oferuje wiele rodzajów stypendiów np. sportowe (ARU Sports Scholarship), czy za wyniki w nauce. Więcej informacji oraz wszelkie aktualności znajdziecie tutaj.