De Montfort University

Leicester
 • DMU has been recognised as a university ranked Gold under the Teaching Excellence Framework (TEF)
 • 97.3% of graduates at DMU are in work or further study six months after graduating - putting the university in the top 20 for graduate employability
 • De Montfort University has been chosen by the United Nations to be a global hub for one its Sustainable Development Goals (SDGs)
 • DMU has invested £136 million into developing the vision of the 'campus of the future' 
 • DMU is the only university in the world to specialise in lingerie, underwear, body-wear, swimwear and performance sportswear
 • DMU Alumni have worked for such celebrities as Beyonce, Taylor Swift and Lady Gaga.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Stypendia
Mapa

W świecie złożonych wyzwań społecznych, gospodarczych i środowiskowych ich nowoczesne badania i nauczanie w zakresie zrównoważonego rozwoju pomagają zmienić świat krok po kroku. Kształtują światopogląd poprzez łączenie doskonałości badawczej z innowacyjnym myśleniem.

Jesteś typem indywidualisty, myśliciela, naukowca a może urodzonym przywódcą? Nie martw się, w De Montfort University znajdziesz miejsce dla siebie!

Wydziały

Każdy wydział oferuje szeroki zakres kursów dla studentów, jak również nadzorowanie zmieniających się na całym świecie badań i rozwijanie współpracy międzynarodowej.

 • Art, Design and Humanities

 • Business and Law

 • Health and Life Sciences

 • Technology (comprising Computing Sciences and Engineering)

 

 

Uczelnia marzeń

Uniwersytet De Montfort położony jest w centrum miasta Leicester. Kształci się tu ponad 21 tysięcy studentów z ponad 130 różnych krajów. Obiekty uczelniane skupione są w  jednej  części miasta i znajdują się od siebie w takich odległościach, by móc przemieszczać się pieszo (do centrum miasta można dotrzeć w zaledwie 5 minut). W ciągu ostatnich kilku lat uczelnia zainwestowała w rozwój - ponad 187 mln funtów. Uniwersytet współpracuje z ponad 80 uczelniami z 25 różnych krajów na całym świecie. To daje studentom nie tylko możliwość uczestniczenia w różnorodnych badaniach, w programach, ale i szansę na podróże po świecie.

 

Dlaczego De Montfort University:

 • DMU znajduje się w Top 25 w rankingu uczelni w Wielkiej Brytanii, pod względem zatrudnialności absolwentów. Aż 95,3% z nich znajduje pracę lub kontynuuje studia w ciągu pierwszych 6 miesięcy po skończeniu studiów
 • Według prestiżowego czasopisma The Times, DMU znajduje się w 10 najlepszych uczelni w jakości nauczania w dziedzinach takich, jak Business Studies, Accounting, Finance, Economics, Politics
 • Ben Frost, absolwent DMU, jest podwójnym zdobywcą Oscara za Najlepszy Film Animowany, za jego pracę nad bajkami Disneya - Frozen oraz Big Hero 6
 • DMU zostało sklasyfikowane wśród najlepszych 3% spośród 18,000 uczelni z całego świata w Times Higher Education World University Rankings 2015-6
 • DMU otrzymało nagrodę Gold Teaching Excellence Framework


Nowoczesny kampus składający się m.in. z:

 • Queen Elizabeth II Diamond Jubilee Leisure Centre - warte 8 milionów £ centrum wypoczynkowe z basenem, sauną, ścianą to wspinaczki, siłownią oraz studiem tańca

 • Kimberlin library - nowoczesnam otwarta przez 24 godziny na dobę biblioteka

 • Hugh Aston Building - budynek powstał z myślą o studentach prawa i kierunków biznesowych, w którym znajduje się sala rozpraw, nowoczesne laboratoria komputerowe, sale wykładowe i specjalna biblioteka dedykowana dla studentów prawa

Tutaj możecie wybrać się na wirtualną wycieczkę po kampusie De Montfort University

 

Czas wolny

Miasto Leicester znane jest również jako miasto festiwali. Wydarzenia te nadają miastu koloryt i przyciągają tłumy publiczności. Studenci mogą spędzać czas w licznych kawiarniach, barach i klubach nocnych. W Leicester, które  jest miastem studenckim, każdy może się poczuć jego nieodłącznym elementem. Mieszkańcy Leicester są dumni ze swojej drużyny rugby Leicester Tigers, profesjonalnego zespołu koszykówki Leicetser Ridens i toru F1, który znajduje się na Donington Park.

 

 

Zobacz Instastory Angeliki, która studiuje na DMU

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

Wymagana średnia z trzech przedmiotów z matury: minimum 50% (jeden z tych przedmiotów musi być na poziomie rozszerzonym) lub minimum 50% z trzech przedmiotów i 60% z czwartego przedmiotu na poziomie podstawowym.

 • Świadectwo ukończenia drugiej klasy (liceum) lub trzeciej klasy (technikum) – załącz ten dokument jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie musisz załączać tłumaczenia tego dokumentu.

 • Świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz świadectwo dojrzałości (maturalne) wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum) - do obu tych dokumentów potrzebne jest też tłumaczenie przysięgłe.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Wystarczy, aby z matury z języka angielskiego otrzymać minimum 75% z części pisemnej na poziomie podstawowym lub 60% z części pisemnej na poziomie rozszerzonym na kierunki, na których wymagany jest IELTS na 6.0-6.5. Na kierunki, na których wymagany jest IELTS 7.0 matura z języka angielskiego nie jest uznawana.

Uwaga: niektóre kierunki mogą mieć wyższe wymagania językowe.

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.5-7.0

 • TOEFL – 90-100

 • matura z języka angielskiego na minimum 75% z części pisemnej na poziomie podstawowym lub 60% z części pisemnej na poziomie rozszerzonym na kierunki, na których wymagany jest IELTS na 6.5; na kierunki, na których wymagany jest IELTS 7.0 matura z języka angielskiego nie jest uznawana

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość  tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • Matura z języka angielskiego - minimum 65-70% w części ustnej lub 75% z części pisemnej na poziomie podstawowym lub 60% z części pisemnej na poziomie rozszerzonym
 • IELTS - 6.0
 • TOEFL – 80

Do wyboru jest 14 akademików (ok. 4. 300 pokoi), co oznacza, że będziecie mieli okazję poznać wielu nowych ludzi. Ceny za pokój wahają się od 97 do 191 funtów tygodniowo.

Informacje na temat dostępnych stypendiów można znaleźć tutaj.