Buckinghamshire New University

High Wycombe/Uxbridge
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Stypendia
Mapa

Uczelnia nowej generacji

Bucks New University nie jest tak młody, jakby to sugerowała jego nazwa. Jego historia rozpoczęła się już pod koniec XIX wieku i od tego czasu uczelnia przeszła już długą drogę i zgromadziła wiele cennych doświadczeń, które może przekazać swoim studentom. Słowo "New" w nazwie ma podkreślać, iż Uniwersytet stale dąży do innowacji. Ma przy tym aspiracje stać się uczelnią nowej generacji – taką, która nie zamyka się w tylko w kręgu akademickim, ale chętnie i aktywnie uczestniczy w procesach toczących się na rynku.

Bucks New University jest doskonałym miejscem do nauki dla tych, którzy chcą mieszkać i uczyć się w spokojnej okolicy, gdzie jest też taniej, ale nie chcą być całkowicie odizolowani od zgiełku miasta.

Uczelnia oferuje szeroką gamę różnych programów: od biznesowych po filmowe, od IT do designu, od muzyki po turystykę i lotnictwo. Szczyci się również programami związanymi z branżą sportową (przede wszystkim - piłka nożna), opracowanymi we współpracy z partnerami uczelni UCFB Wembley.

Rynek pracy jest ich

Ambicją uczelni jest bycie profesjonalną, a przede wszystkim wiodącą na rynku edukacyjnym. Dlatego stworzyli model kształcenia, który przynosi same korzyści. Cała działalność uczelni skoncentrowana jest na potrzebach przyszłych studentów. Ma to na celu umożliwienie studentom w toku nauki zdobycia jak najwięcej przydatnych i pozytywnych doświadczeń niezbędnych do osiągania dalszych celów po opuszczeniu murów uczelni. Podstawą kształcenia jest współpraca z przedsiębiorstwami, w ten sposób zapewnia się studentom możliwość zdobycia prawdziwego doświadczenia zawodowego, ściśle związanego z ich kierunkiem studiów. Taka współpraca pomaga również uczelni ciągle rozwijać się i pozostawać w czołówce, oferować wiedzę i umiejętności, które są istotne i konieczne na dzisiejszym rynku pracy.

Każdy jest równy

Wiele uwagi poświęca się również promowaniu zasad równości. Równość jest jedną z podstawowych wartości wyznawanych przez uczelnię, co pozwala zapewnić każdemu studentowi poczucie bezpieczeństwa, bez względu na jego tożsamość, tak by mógł on całą swoją energię i czas poświęcić aktywności naukowej oraz zdobywaniu przyjaciół z całego świata.

2 główne powody, dla których warto wybrać Bucks:

 • Programy ukierunkowane są na karierę: duża część programów została opracowana przez specjalistów, którzy rozumieją rzeczywiste wyzwania rynku. Times Higher Education ulokował Bucks New University na 30 miejscu pod względem wysokości wynagrodzeń dla absolwentów na terenie Wielkiej Brytanii.
 • Oferują więcej: nie tylko przynależność do studenckiej społeczności, ale możliwości zaangażowania się w ulubiony sport. Na kampusach są liczne bary, kluby i kawiarnie. Samorząd studencki z pewnością zaoferuje szeroki zakres możliwości działania. I, co ważne, większość proponowanych opcji jest całkowicie bezpłatna. Dodatkowo istnieje wiele form wsparcia, z których studenci moją korzystać, na przykład: poufne doradztwo, Students Union Advice Centre (pomaga w sprawach finansowych i prawnych), Bucks mentoring (program oparty na idei wzajemnej pomocy studentów), Disability service, centrum karier, biblioteka, czy nawet symulator lotów.

Chcesz zobaczyć jak wygląda kampus? Wybierz się na wirtualny spacer po uczelni.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

Podstawowa pisemna i ustna matura z języka angielskiego na 90% lub rozszerzona pisemna i ustna matura z języka angielskiego na 60%. Podstawowa matura z matematyki na 50% lub rozszerzona matura z matematyki na 40%.

 • Świadectwo ukończenia drugiej klasy (liceum) lub trzeciej klasy (technikum) – załącz ten dokument jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie musisz załączać tłumaczenia tego dokumentu.

 • Świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz świadectwo dojrzałości (maturalne) wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum) - do obu tych dokumentów potrzebne jest też tłumaczenie przysięgłe.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • Matura z języka angielskiego – 90% z części ustnej i pisemnej na poziomie podstawowym lub 60% z części pisemnej na poziomie rozszerzonym

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL – 90

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość  tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • Matura z języka angielskiego – 90% z części ustnej i pisemnej na poziomie podstawowym lub 60% z części pisemnej na poziomie rozszerzonym

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Uczenia zapewnia zakwaterowanie wszystkim studentom pierwszego roku, jednak aby mieć gwarancję, że będziecie mogli z niego skorzystać, proponujemy w sprawie mieszkania zwrócić się do 30 czerwca.

Możliwości wyboru wariantów zakwaterowania są naprawdę szerokie: można wybierać różnego rodzaju zakwaterowanie, lokalizację, a nawet wynajem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

High Wycombe

Proponujemy szeroki wybór pokoi w jednym z trzech akademików.

Cena wynajmu kształtuje się, w zależności od typu  pokoju, od 100 do 167 funtów tygodniowo (wliczając wszystkie opłaty komunalne). Akademiki nie mają parkingów, ponieważ ich mieszkańcy nie mogą  posiadać własnego samochodu. Możesz wynająć mieszkanie w sektorze prywatnym, ale w tym przypadku, wszystkie warunki mieszkaniowe będą zależały od typu mieszkania, które dla siebie wybierzesz. Na Twoje życzenie, uniwersytecki wydział kwaterunkowy (Accomodation Office) może przejrzeć umowę najmu, nawet jeśli wynajmujesz  mieszkanie prywatnie.

Uxbridge

Istnieje możliwość wynajęcia przytulnego pokoju w domach prywatnych. Najczęściej w  takim domu mieszka duża (zazwyczaj 5-6 osób) grupa studentów, jednak umowę podpisuje się z każdą osobą indywidualnie. Każdy mieszkaniec ma do dyspozycji własny, zamykany pokój a wszystkie udogodnienia w mieszkaniu dzieli z innymi osobami.  Jest również możliwość wynajęcia pokoju lodgings, czyli kwatery w prywatnym domu, przy rodzinie. Pokoje wynajmowane są  zarówno rodzinom, jak i osobom indywidualnym. W czynsz  wlicza się wszystkie udogodnienia i, czasami, posiłki. Koszty  lodgings  są bardzo przystępne i wahają się od 70 do 95 funtów tygodniowo.
Możesz też wynająć pokój w akademikach High Wycombe.  Jednak nie polecamy tej opcji – uczelnię i akademik dzieli dość znaczna odległość. Jednak z kampusu często kursuje bezpłatny autobus uczelni, więc transport jest dogodny na tyle, tyle że po prostu zajmuje trochę więcej czasu, niż zamieszkanie w tym samym  miejscu co uczelnia.
Ze wszystkimi pytaniami  związanymi z zamieszkaniem, możesz skontaktować się pod adresem: 
accommodation@bucks.ac.uk

W czasie studiów możesz korzystać ze wsparcia finansowego w postaci poniższych stypendiów:  

 • Stypendium UK Academic Achievement Scholarship
 • Stypendium Fundacji: Stypendium to oferowane jest na pokrycie kosztów utrzymania przez pierwszy rok w Bucks.  
 • Stypendium Gateway: Stypendium to wesprze nowych studentów z kosztami utrzymania.

Aktualne informacje na temat stypendiów znajdziesz tutaj.