West London University

London
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

University of West London  położony jest w pięknej lokalizacji oraz proponujący dobre jakościowe programy kształcenia  na uczelni wyższej, której celem jest inspirowanie studentów do  stania się kreatywnymi specjalistami w swojej dziedzinie. Uniwersytet na swój kluczowy cel postępów poszczególnych studentów stawia  progres w znalezieniu zatrudnienia. dlatego  nauka jest stawiana na orientację i mająca na celu przekazanie studentowi nie tylko wiedzy wymaganej w wybranej dziedzinie, ale także twórczego impulsu i motywacji aby pomóc im stać się  niezastąpionymi specjalistami w swojej dziedzinie. Wykładowcy uczelni  są ekspertami w swoich  dziedzinach, uczelnia  posiada szeroką sieć partnerów, którymi są tak znane nazwiska jak:Apple, Microsoft, Hilton Hotels, British Airways, Ealing Film Studios, Oracle, Hewlett-Packard (HP), itp. 

Ponadto uniwersytet może poszczycić się doskonałymi tytułami-w roku 2013 został uznany za najlepszy współczesny uniwersytet w Londynie, otrzymał nagrodę  The Queen Anniversary za osiągnięcia w  gościnnych szkoleniach biznesowych  uznanych za najlepsze, a także  za najlepszy programy kierunków studiów Bisiness Management, Hispitality and Tourism, Law, Psychology i Nursing  i niedaleko odbiega jedno z najlepszych narzędzi nauki, takich jak programy Digital Animation, Design and Media, Art, Fashion and Textiles, Film, Graphic Design bei Media and Photography.

Jednak  korzyści akademickie nie są jedyne, którymi może poszczyci się uczelnia. Uniwersytet znajduje się w zachodniej części Londynu-jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej  lubianym rejonie. Otoczony parkami, znajdują się tu wiele miejsc, gdzie można smacznie zjeść, jest sporo kawiarni, gdzie podają dania kuchni  różnych narodów i regionalnych, barów ,klubów, niedaleko rozlokował centrum handlowe.

A ci, którzy znudzeni są cisza i pragną dostać się do centrum, mogą to zrobić w półgodziny metrem, do centrum miasta Londynu, które ma bogatą historię, jest mnóstwo muzeum, teatrów, sal koncertowych, galerii, miejsc historycznych, które można zwiedzać. Można zaplanować weekend zapoznając się z regionem Ealing, gdzie znajduje się uczelnia, tu można sprawdzić także jakie wydarzenia odbędą się w najbliższej okolicy na stronie.

Instytut zdrowia w  Berkshire,  z programem ukierunkowanym na medycynę, znajduje się w miasteczku Reading´e  tuż obok Londynu. Studiując tam, możecie zażywać pełnego życia studenckiego jak studiując w samym Londynie-droga do  centrum Londynu trwa około 30 minut, nie można zaniechać także i proponowanych przez te miasto możliwości, wielu rozrywek ,są tu także doskonałe centra handlowe, gdzie można spełnić wszystkie swoje potrzeby, do urokliwych kawiarni i barów w których można spotkać się z innymi studentami, spędzić mile czas. Jeżeli jesteś zainteresowany nie tylko rozrywką oraz nauka, a także możliwość zatrudnienia na uczelni University of West London ma ona jeszcze jedną zaletę ponieważ znajduje się w jednym z  ruchliwych i najbardziej rozwiniętych gospodarczo miast na świecie, to  dotyczy osób, którzy  szukaj pracy. Istnieje możliwość zatrudnienia, ponieważ  jest otoczony przez dziesiątki firm i instytucji, które potrzebują pracowników. University of West London oferuje mnóstwo usług, które czynią życie łatwiejsze i bardziej przyjemne  dla studentów:

 • Future Campus - bardzo ciekawa inicjatywa Uniwersytetu. W ciągu trzech lat za kwotę 50 milionów funtów wybudowano obiekty, które wspomogą studentów University of West London efektywniej się uczyć i rozwijać swój potencjał. Na terenie Future Campus można będzie skorzystać z nowoczesnej biblioteki, studia nagrań, restauracji czy przestrzeni do nauki. Polecamy wybrać się w wirtualną wycieczkę bpo tych obiektach.
 • One Stop Shop - część jest przeznaczona wyłącznie do konsultacji, proponuje się tutaj, pomóc w szerokim cyklu zagadnień, począwszy od zakwaterowania i kończąc pomocy w nauce. Wszelkie pytania można zadawać pisząc na adres email
  atudent.services@ uwl.as.uk 
 • Stowarzyszenie studenckiposiada własny bar, który organizuje wiele imprez i skupia studentów,organizuje zebrania różnych stowarzyszeń studenckich zrzeszających studentów z najróżniejszymi zainteresowaniami, dlatego każdy może znaleźć swoje miejsce.
 • Działa Stowarzyszenie doradców, które może udzielić pomocy w najróżniejszych zagadnieniach związanych z finansami  z procedurami imigracyjnymi, rejestracji w kraju.
 • Działa Careers Advice and Employment Center, gdzie można otrzymać  najróżniejszą pomoc związaną  z rynkiem pracy i zatrudnieniem.
 • Został  wdrożony program Mentor, którego uczestnicy otrzymują pomoc  od studentów starszych roczników, opiekun studenta podczas studiów- asystent, pomaga dla studentów pierwszego roku dostosowania się do nowych warunków jak akademickich tak i społecznych.
 • Są proponowane pokoje dla modlitwy  dostosowane dla  wyznawców różnych wiar.
 • Osoby nie władające biegle językiem angielskim są zapraszane na  organizowane kursy  językowe Alba, które w dość szybkim czasie pomogą w przekroczeniu bariery językowej.
 • Uczelnia oferuje także możliwość  uznania pracy oraz osiągnięć każdego studenta. Można składać dokumenty potwierdzające, że uczestniczyłeś w kursach, szkoleniach, ukończyłeś szkołę zawodową ,byłeś  lub jesteś wolontariuszem, masz doświadczenie w pracy itp., twoje doświadczenie będzie wzięte pod uwagę jeśli na uczelni są podobne kierunki. Uczelnia zaakceptuje te doświadczenia jako cześć zaliczenia. Zaoszczędzi to wasz czas oraz powtórzenia materiału.
University of West London jest nowoczesna uczelnią wyższa oferującą kompleksowe doświadczenie edukacyjne i wysoką jakość kształcenia. Jeżeli jesteś zainteresowany studiami na tej uczelni, proponujemy przeczytać listę checklist, która  obejmuje podstawowe informacje, potrzebne dla studenta z zagranicy, a który chce studiować w Anglii.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

Średnia wyników z matury - przynajmniej 65%*

 • Świadectwo ukończenia drugiej klasy (liceum) lub trzeciej klasy (technikum) – załącz ten dokument jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie musisz załączać tłumaczenia tego dokumentu.

 • Świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz świadectwo dojrzałości (maturalne) wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum) - do obu tych dokumentów potrzebne jest też tłumaczenie przysięgłe.

*Uwaga: wymagania na poszczególnych kierunkach mogą różnić się między sobą.

 

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • Matura z języka angielskiego – przynajmniej 70% w części pisemnej na poziomie rozszerzonym

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Uwaga: wymagania językowe na poszczególnych kierunkach mogą różnić się między sobą.

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL – 90

Uwaga: wymagania językowe na poszczególnych kierunkach mogą różnić się między sobą.

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość  tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • Matura z języka angielskiego – przynajmniej 70% w części pisemnej na poziomie rozszerzonym

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Uwaga: wymagania językowe na poszczególnych kierunkach mogą różnić się między sobą.

Uniwersytet oferuje zakwaterowanie w dwóch pomieszczeniach w pobliżu jego głównego kampusu:

Paragon
 • Koszt  zakwaterowania w  akademiku zaczyna od 140,55 funtów tygodniowo (plus podatek)

 • Studenci są zakwaterowani w mieszkaniach  małych  grupach 4-7 studentów, ale każdy student ma osobny pokój;

 • Wszystkie pokoje są w pełni umeblowane;

 • Istnieją również wszystkie niezbędne urządzenia i kuchenka, każdy ma swoją szafkę;

 • Ze wszystkich pokoi istnieje możliwość  wygodnie  skorzystać z akademickiej pralni;

 • Jest świetlica, którą mogą odwiedzić wszyscy studenci mieszkających w budynku, wspólnie spędzać czas, organizować spotkania i  itp.;

 • są  także pokoje  typu studio połączonych  z kuchnią. Ich cena - £ 190.82 za tydzień.

Student village housing
 • To jest kampus, w którym można wynająć szeroki wybór różnych rodzajów mieszkań. W zależności od rodzaju zakwaterowania mogą tam zamieszkiwać od 1 do 6 osób.

 • Cena zależy od rodzaju zakwaterowania i liczby mieszkańców, i może wynosić od 90 do 480 funtów tygodniowo (all inclusive).

Studenci medycyny  mogą zamieszkać w  Reading – gdzie jest zlokalizowany  ich wydział. 

Sprawach zakwaterowania można również skonsultować z One Stop Shop pracownikami  kompleksowej obsługi lub poczytać  przygotowane przez  Uniwersytet publikacji:
Jeśli zdecydujesz się szukać zakwaterowania  samodzielnie, można rozpocząć poszukiwanie  na  jednej  z poniższych stron: