VIA Design, Technology & Business

Herning
 • Combination of up-to-date research-based theoretical teaching with professional training;
 • Scandinavian approach to teaching (problem-based learning, group work, research and innovation activities, hands-on experience through internships);
 • small-size classes (students are expected to actively engage and exchange ideas);
 • informal teaching environment based on mutual respect with easy access to lecturers and staff.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Uczelnia TEKO powstała dla rozwoju przyszłości i nowego stylu życia. Marzysz o twórczej pracy, o pracy w miejscu pełnym różnorodności? Chcesz zdobyć wykształcenie, które pomoże Ci zrozumieć, jak przebiegają procesy w biznesie, od fazy koncepcji do realizacji? Jeśli tak, ta uczelnia jest dla Ciebie. 

To wiodąca w Skandynawii uczelnia, gdzie możesz nauczyć się projektowania produktu i projektowania produktu w obrocie międzynarodowym, łącząc kursy języka angielskiego w różnych dziedzinach: modelowania, zakupu i zamówienia, projektowania produktu, sprzedaży i marketingu. TEKO oferuje jeden z najlepszych w Europie programów szkoleniowych w tej dziedzinie. 

Budynki TEKO wyróżniają się swoją architekturą, co sprawia, że środowisko nauczania jest inspirujące i wspiera proces twórczy. Przestrzeń miasteczka studenckiego sprawia, że student jest blisko uczelni i ma możliwość korzystania z komputerów i wyposażenia TEKO od rana do późnej nocy. Uczelnia ściśle współpracuje z wieloma firmami w Danii w sferze modelowania i projektowania. Laboratoria uczelni są wykorzystywane do uzupełniania procesu kształcenia,  do prac projektowych i testowania nowych materiałów.

Pierwszy rok studiów jest poświęcony zapoznaniu się studentów z całym cyklem produkcji, od planowania i zamówień do produkcji, logistyki, marketingu i sprzedaży. Umożliwia  to poznanie wszystkich głównych kwestii przed wyborem specjalizacji w jednym z kierunków. Szczególnie ważne jest, aby studenci zdobywali doświadczenie związane z ich specjalizacją - zarówno na studiach licencjackich,  jak i  studiach stopnia AP degree. Studia uwzględniają  także okres praktyk (około 9 tygodni), które student odbywa w realnie działającej firmie i zdobytą wiedzę musi nauczyć się wdrażać w praktyce. TEKO przygotowuje także wyjazdy edukacyjne dla swoich studentów, podczas których zdobywają oni wiedzę o trendach panujących w świecie mody i biznesu w miastach takich jak: Paryż, Berlin, Barcelona, Nowy Jork i Dubaj. 

Warto podkreślić, iż w połowie 2014 roku  uczelnia została członkiem Międzynarodowej Organizacji Sztuki Cumulus. Członkostwo jest kwestią kluczową, pozwala dzielić się wiedzą z innymi uczelniami wyższymi na całym świecie i nawiązać cenne kontakty, które mogą być przydatne w procesie kształcenia, a także zapewnić studentom więcej możliwości praktyk, zaś wykładowcom podnoszenie kwalifikacji.

Najważniejsze dla partnerów TEKO z sektora przedsiębiorczości:

 • Bestseller (wielu studentów tutaj pracuje) 

 • Brandtex (wielu studentów znalazło tutaj pracę)

 • Modström (należy do absolwentów TEKO) 

 • Créton (własność byłego studena HAD)

 • Sanita (pracownicy Sanita  prowadzą wykłady  w TEKO) 


 Pobierz broszurę TEKO
 

Ostatnie show studentów TEKO Projekt + pokaz mody firmy można zobaczyć tutaj.

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne
 • Wypis godzin oraz ocen – bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.*

Opłata za aplikację na studia w Danii - 249 zł

Ze względu na zmiany w liczbie oferowanych miejsc oraz kierunków w Danii i tym samym wzrost kosztów administracyjnych Kastu, zmuszeni jesteśmy wprowadzić dodatkową opłatę za pomoc w aplikacji na studia w Danii. Opłata ta wynosi 249 zł i jest wymagana po wysłaniu formularza aplikacyjnego (zostanie stworzone specjalne zadanie na koncie Kastu). Po uiszczeniu opłaty konsultanci Kastu kompleksowo sprawdzą całą aplikację, zanim zostanie wysłana na wybrane uczelnie.

Wymagania odnośnie języka angielskiego
 • Całkowity czas nauki języka angielskiego w trakcie 3 ostatnich lat nauki w szkole średniej powinien wynosić co najmniej 210 godzin (zegarowych). Wymagana ocena z tego przedmiotu to przynajmniej 3.

Herning jest jedynastym co do wielkości miastem w Danii. Miasto to ma do zaoferowania wiele różnorodnych atrakcji - zarówno dla miłośników imprez kulturalnych i sportowych, jak i dla tych którzy wolą spokojnie i mniej aktywnie spędzać czas. Mieszkając w tym mieście, z pewnością nie będziesz rozczarowany. Informacje na temat miasta znajdziesz na stronie Visit Herning. Herning oferuje także szeroki wybór mieszkań studenckich. 

 

Dostępne kampusy:

 • Birk Campus (miasteczko studenckie) znajduje się w odległości zaledwie kilku minut spacerem od VIA Design. W Birk Campus jest dostępnych około 250 pokoi o wysokim standardzie, różniących się wielkością i ceną.
 • Tietgensgade znajduje się w samym centrum Herning. Dostępne są tam 84 pokoje. Są one również bardzo wysokiej jakości, różnej wielkości i w różnej cenie.
 • Vibeke and Mads Eg Damgaards Kollegium Egelunden - znajdują się one w pobliżu Central Park, blisko VIA Design. Do dyspozycji studentów jest 40 pokoi, każdy po 45 metrów kwadratowych powierzchni. Pierwszeństwo w ubieganiu się o zakwaterowanie mają studenci VIA Design. 

Aby uzyskać więcej informacji lub zarejestrować się na liście osób oczekujących na zakwaterowanie, należy odwiedzić stronę internetową www.lejehuset.dk - rejestracja jest darmowa, dostępnych jest wiele rodzajów mieszkań, w różnym przedziale cenowym (najlepiej w górnym prawym rogu ustawić język na "angielski" :).
Uwaga: większość oferowych pokoi jest nieumeblowana. W przypadku problemów ze znalezieniem zakwaterowania w Herning można napisać na adres design.studieadm@via.dk.

Więcej informacji na temat zakwaterowania w Herning znajdziesz tutaj.

 

Zapytaj studentów
Kontakty do osób, które studiowały lub studiują na tej uczelni i mogą opowiedzieć Ci więcej o studiach i swoich doświadczeniach i życiu za granicą :)
Olga Kincel
Fashion Design (AP degree)
Absolwentka