VIA University College

Horsens
 • Combination of up-to-date research-based theoretical teaching with professional training;
 • Scandinavian approach to teaching (problem-based learning, group work, research and innovation activities, hands-on experience through internships);
 • small-size classes (students are expected to actively engage and exchange ideas);
 • informal teaching environment based on mutual respect with easy access to lecturers and staff.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

VIA University College to największa uczelnia w Danii. Znajduje się ona w północno-zachodniej części kraju. 

Dlaczego Uniwersytet wybrał nazwę VIA? To pochodzące z łaciny słowo ma takie samo znaczenie zarówno w języku duńskim, jak i w angielskim - "by way of" ("przez"). VIA jest jedną ze stacji na drodze życia, gdzie studenci mogą uczyć się i zdobywać potrzebną im widzę, nim wyruszą w podróż jako doświadczone osoby, wnoszące swój wkład w społeczeństwo. Z VIA odbędziesz wspaniałą podróż do wymarzonego celu  :) 

Tutaj możesz pobrać broszurę zawierającą wiele przydanych  informacjami na temat VIA University Collage.

Kilka kluczowych faktów na temat VIA University College:

 • 18500 studentów, z których 2500 to studenci zagraniczni; 

 • około 2100 pracowników;

 • 4 wydziałów;

 • 8 miasteczek uniwersyteckich;

 • 41 programów studiów licencjackich z czego 17 prowadzonych jest w języku angielskim; 

 • 21 ośrodków badawczych.

VIA University College stale podkreśla swój międzynarodowy charakter. Każdego roku pracownicy uczelni wyjeżdżają do różnych części świata, aby spotkać się i nawiązać kontakty z osobami chcącymi rozpocząć studia na ich uczelni. Zgodnie z filozofią VIA internacjonalizm jest kluczowym elementem w procesie rozwoju osobowości człowieka wykształconego - w związku z tym poświęca się temu zagadnieniu wiele uwagi. Wydziały, studenci, absolwenci i pracownicy są przygotowani do wyzwań globalizacji i dostosowania się do możliwości środowiska zawodowego, zarówno na duńskim rynku pracy, jak i do rynku pracy w innych krajach.

Uniwersytet w latach 2013 - 2014 objął prowadzenie w realizacji strategii międzynarodowej: intensyfikacji współpracy z partnerami publicznymi i prywatnymi, (zarówno lokalnymi, jak i w innych krajach). Ważne jest, że uczelnia posiada bliskie relacje z firmami, które zatrudniają absolwentów. VIA bardzo sobie ceni interdyscyplinarność - staramy się angażować studentów w różnych obszarach specjalizacji.

Uczelnia wysoko ceni również otwartość, oryginalność i różnorodność - zarówno w nauce,  jak i w procesie tworzenia programów. Programy nauczania realizowane przez VIA  oparte są tak o wiedzę teoretyczną, jak i praktyki  zawodowe. Wykłady bazują na  skandynawskim modelu kształcenia opartym na pracy projektowej, metodzie problemowej, uczeniu się przez łączenie teorii z praktyką. VIA przygotowuje  swoich studentów do pracy,  tak w firmach duńskich, jak i do działalności na arenie międzynarodowej. Większość programów kształcenia uwzględnia możliwość odbywania praktyk zawodowych w  zagranicznych firmach.

Szkoła przyciąga ludzi z całego świata, nie tylko ze względu na możliwość zdobycia wykształcenia wysokiej jakości, które zapewnia rozwój przyszłej kariery, ale również z powodu aktywnego życia akademickiego na terenie uczelni i różnych usług świadczonych studentom. Studenci z zagranicy w  VIA  stanowią dużą wspólnotę społeczną, w której mogą spotykać  i obcować z ludźmi z całego świata. Dla studentów zagranicznych i duńskich w trakcie roku akademickiego organizowanych jest mnóstwo spotkań.

   

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne
 • Wypis godzin oraz ocen – bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.*

Opłata za aplikację na studia w Danii - 249 zł

Ze względu na zmiany w liczbie oferowanych miejsc oraz kierunków w Danii i tym samym wzrost kosztów administracyjnych Kastu, zmuszeni jesteśmy wprowadzić dodatkową opłatę za pomoc w aplikacji na studia w Danii. Opłata ta wynosi 249 zł i jest wymagana po wysłaniu formularza aplikacyjnego (zostanie stworzone specjalne zadanie na koncie Kastu). Po uiszczeniu opłaty konsultanci Kastu kompleksowo sprawdzą całą aplikację, zanim zostanie wysłana na wybrane uczelnie.

Wymagania odnośnie języka angielskiego
 • Całkowity czas nauki języka angielskiego w trakcie 3 ostatnich lat nauki w szkole średniej powinien wynosić co najmniej 210 godzin (zegarowych). Wymagana ocena z tego przedmiotu to przynajmniej 3.

Dodatkowo należy zdać jeden z poniższych testów:

 • IELTS: 6.5
 • TOEFL Internet-based: 83
 • Oxford Online Placement Test - 75 punktów

Zakwaterowanie w Horsens

Po wybraniu studiów na VIA Campus Horsens otrzymasz pomoc w poszukiwaniu miejsca zamieszkania. Uczelnia współpracuje z firmą "Drosselbo", która oferuje zakwaterowanie dla studentów.  Pokój należy więc rezerwować na stronie www.drosselbo.com. Znajdziesz tu także więcej informacji na temat mieszkań i cen wynajmu. Radzimy, aby rozpocząć poszukiwania mieszkania jak najwcześniej – zwiększy to szanse na znalezienie pokoju studenckiego w mieście. Istnieją dwa kampusy: Kamtjatka i Campus Student Village. W obu miasteczkach budynki są nowoczesne, wygodne i przytulnie urządzone, a  administracja stara się w miarę możliwości zaspokoić życzenia i oczekiwania studentów. Aby uzyskać więcej informacji na temat możliwości zamieszkania w mieście Horsens i o opisanych wyżej miasteczkach studenckich zajrzyj tutaj.

 

Zapytaj studentów
Kontakty do osób, które studiowały lub studiują na tej uczelni i mogą opowiedzieć Ci więcej o studiach i swoich doświadczeniach i życiu za granicą :)
Alicja Karweta
Value Chain Management (Bachelor)
2017-09
Michalina Kozubek
Marketing Management (AP degree)
2017-09