Aplikacja przedłużona do 7 marca!

2017-03-01

Uwaga! Przedłużamy termin przesyłania formularzy aplikacjjnych Kastu na studia w Danii, Holandii i Szwecji do 7 marca, dogodziny 17:00!
Macie więc jeszcze czas na zdobycie wszystkich potrzebnych dokumentów, wypełnienie formularza Kastu i dostanie się na wymarzone studia!

Jeśli nie jesteście pewni czy dobrze napisaliście list motywacyjny to koniecznie zamówcie instrukcję i obejrzyjcie filmik tutaj.  Problem z formularzem? Obejrzyjcie webinar o tym jak prawidłowo uzupełnić formularz Kastu!

  • Doradzimy Ci w wyborze uczelni oraz kierunku studiów
  • Poinformujemy Cię o tym, jak wygląda proces rekrutacji i jakie dokumenty są niezbędne w momencie aplikcji na zagraniczną uczelnię
  • Sprawdzimy Twój list motywacyjny
  • Przekażemy Ci praktyczne informacje dla konkretnego kraju

 

Wypis godzin oraz ocen
W Danii uczelnie wymagają odpowiedniej liczby godzin z konkretnych przedmiotów z liceum. Zwróć uwagę na wymagania na każdym kierunku i pamiętaj, że odnoszą się one do godzin zegarowych i trzeba się ich trzymać. Jeśli brakuje Ci godzin z jakiegoś przedmiotu, szanse na przyjęcie znacznie maleją.

List motywacyjny
Interesujący i szczegółowy list jest Twoją szansą, aby wybić się spośród innych aplikantówi wykazać się odpowiednią motywacją do studiowania konkretnej dziedziny. Kilka rad odnośnie tego jak napisać dobry list motywacyjny znajdziesz tutaj.
Możesz także tutaj zamówić darmową instrukcję pisania Personal Statement w formacie pdf.
Pamiętaj o tym, że Twój formularz po wysłaniu zostanie sprawdzony przez konsultantów Kastu. Jeśli będzie taka konieczność, to udzielimy Ci porad jak poprawić Twój cover letter.

Język angielski
Przy aplikacji na studia w każdym z krajów (Dania, Holandia, Szwecja) musisz udowodnić, że Twoja znajomość języka angielskiego jest na odpowiednim poziomie. Testy honorowane przez wszystkie uczelnie partnerskie znajdziesz tutaj.

Rozmowa z uczelnią
Niektóre uczelnie w Danii oraz Holandii nie podejmują ostatecznej decyzji o przyjęciu, dopóki nie odbędą rozmowy z osobą aplikującą. Rozmowa może zostać przeprowadzona osobiście (np. w Warszawie) lub przez Skype. Listę uczelni przeprowadzających interview znajdziesz tutaj.

Dodatkowe wymagania
Niektóre kierunki mogą mieć dodatkowe wymagania rekrutacyjne, np. jakieś zadanie, lub portfolio na kierunki artystyczne. Przed złożeniem aplikacji zapoznaj się dokładnie z wymaganiami na wybrany kierunek.

 

 

 

 

Edyta Sewastianowicz
Konsultantka (Warszawa)

+48 514 002 733
edyta@kastu.pl

 

Edyta Styś
Konsultantka (Wrocław)

+48 500 514 621
edyta.stys@kastu.pl