Ostatnie wolne miejsca na duńskich uczelniach

2019-07-29

Jest jeszcze szansa na studia w Danii dla wszystkich tych, którzy nie zostali przyjęci na duńskie uczelnie lub nie zdążyli zaaplikować w terminie. Niektóre uczelnie wciąż mają dostępne miejsca! Jeśli marzą Ci się studia w Danii to jak najszybciej prześlij formularz aplikacyjny Kastu, ponieważ miejsca mogą skończyć się w każdej chwili. Im szybciej podejmiesz taką decyzję tym większa jest szansa, że zostaniesz przyjęty. Poniżej znajduje się lista dostępnych kierunków, która będzie aktualizowana na podstawie informacji z poszczególnych uczelni.

 

 

 

 

Dostępne programy studiów AP Degree i Bachelor:

Aarhus University:

Dania Academy:

VIA University College (aktualizacja 05.08.2019):

 

Dostępne programy studiów Top-Up:

 

Aplikacja

Jeśli jeszcze nie wypełniłeś formularza aplikacyjnego Kastu, to nie czekaj - prześlij go do nas jak najszybciej! Tutaj znajdziesz instrukcję do wypełnienia formularza aplikacyjnego. 
 

Wymagania rekrutacyjne:

 

Wypis godzin oraz ocen

W Danii uczelnie wymagają odpowiedniej liczby godzin z konkretnych przedmiotów w szkole średniej. Zwróć uwagę na wymagania na każdym kierunku i pamiętaj, że odnoszą się one do godzin zegarowych i trzeba się ich trzymać. Jeśli brakuje Ci godzin z jakiegoś przedmiotu, szanse na przyjęcie znacznie maleją. Wypis do pobrania i wydrukowania znajdziesz tutaj.

List motywacyjny

Interesujący i szczegółowy list jest Twoją szansą, aby wybić się spośród innych aplikantów i wykazać się odpowiednią motywacją do studiowania konkretnej dziedziny. Kilka rad odnośnie tego jak napisać dobry list motywacyjny znajdziesz tutaj. Możesz także tutaj  zamówić darmową instrukcję pisania Personal Statement w formacie pdf.
Pamiętaj o tym, że Twój formularz po wysłaniu zostanie sprawdzony przez konsultantów Kastu. Jeśli będzie taka konieczność, to udzielimy Ci porad jak poprawić Twój cover letter.

Dodatkowe wymagania

Niektóre kierunki mogą mieć dodatkowe wymagania rekrutacyjne, np. esej lub portfolio na kierunki artystyczne. Przed złożeniem aplikacji zapoznaj się dokładnie z wymaganiami na wybrany kierunek. Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnych Ci informacji, zapytaj śmiało konsultantów Kastu smiley

Język angielski

Przy aplikacji na studia w Danii musisz udowodnić, że Twoja znajomość języka angielskiego jest na odpowiednim poziomie. Testy honorowane przez wszystkie nasze uczelnie partnerskie znajdziesz tutaj. Jeśli planujesz zdawać Test Kastu to koniecznie skontaktuj się z nami.

Rozmowa z uczelnią (interview)

Niektóre uczelnie w Danii nie podejmują ostatecznej decyzji o przyjęciu, dopóki nie odbędą rozmowy z osobą aplikującą. Czasem rozmowa może zostać przeprowadzona osobiście (np. w Warszawie) ale najczęściej jest to rozmowa przez Skype. Nie martw się, w trakcie takiej rozmowy nie będzie sprawdzana Twoja wiedza akademicka* - przedstawiciel uczelni po prostu chce m.in. bliżej poznać Ciebie, Twoją motywację, plany na przyszłość i to, czy świadomie wybierasz uczelnię i kierunek. Rozmowa ma też na celu sprawdzenie czy umiesz komunikatywnie porozumieć się w języku angielskim.

*Wyjątkiem jest kierunek International Honours Degree in Teaching na uczelni University College Absalon. Jeśli planujesz aplikację na ten kierunek, możesz skontaktować się z nami i zapytać o to jak w tym przypadku wygląda interview.