LAB University of Applied Sciences

Lappeenranta, Lahti
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

LAB University of Applied Sciences - usługi edukacyjne na światowym poziomie

LAB University of Applied Sciences aktywnie uczestniczy w światowym obszarze edukacji, a nauczyciele są przyzwyczajeni do pracy w wielokulturowym środowisku. Podstawą edukacji jest szanowany na całym świecie fiński model pedagogiczny oraz najnowsze źródła wiedzy w różnych obszarach skupienia.

Oprócz programów licencjackich i magisterskich, prowadzonych w języku angielskim, LAB oferuje różnorodne usługi edukacyjne na światowym poziomie. Obejmują one nie tylko tworzenie programów studiów, dostosowanych programów dalszego kształcenia, szerokiej gamy usług doradczych i edukacyjnych w regionie Lahti. Tematy obejmują opiekę społeczną i zdrowotną, technologie ochrony środowiska, logistykę i zarządzanie łańcuchem dostaw, tworzenie i zarządzanie usługami, przedsiębiorczość, projektowanie i wiele innych.

LAB ma swoje siedziby w dwóch miastach: Lahti i Lappeenranta. Istnieje również możliwość zdalnego studiowania z dowolnego miejsca na świecie.

5 ciekawych faktów o LAB:

 1. 9 400 studentów, szósta pod względem wielkości instytucja szkolnictwa wyższego w Finlandii.
 2. LAB odzwierciedla nową wizję i kulturę działania szkoły wyższej, skoncentrowaną na innowacjach, biznesie i przemyśle.
 3. LAB to aktywna instytucja współpracująca, gdzie różni ludzie i eksperci zawsze tworzą coś nowego razem z przedsiębiorstwami.
 4. Nazwa "LAB" łatwo wymawiana zarówno po fińsku, jak i po angielsku.
 5. Szkoły wyższe Lahti i Saimaa połączyły się pod koniec 2019 roku, tworząc całkowicie nową instytucję - LAB University of Applied Sciences, która rozpoczęła działalność 1 stycznia 2020 roku

Lahti 

Lahti to dziewiąte pod względem wielkości miasto w Finlandii, zamieszkałe przez około 120 000 mieszkańców. Jest to miasto cenione na całym świecie ze względu na swoje kompetencje w dziedzinie designu, wysokopoziomowe usługi kulturalne oraz osiągnięcia w sporcie.

Lahti jest również miastem znanych na arenie międzynarodowej działań na rzecz ochrony środowiska, gdzie decyzje dotyczące efektywności energetycznej podejmowane są w interesie mieszkańców i środowiska. Celem regionu Lahti jest stanie się najbardziej przyjaznym dla biznesu i odważnym centrum zrównoważonego wzrostu w Finlandii. Trzy główne strategie konkurencyjne miasta to gospodarka cyrkularna, połączenie designu i cyfryzacji oraz aktywność fizyczna i doświadczenie

Lahti Campus

Nowy wydział Lahti oferuje nowoczesne środowisko nauki. Chociaż wydział jest umieszczony na terenie byłej fabryki, połączenie starego i nowego budynku tworzy wyjątkowe i inspirujące miejsce do nauki i pracy.

Lappeenranta 

Lappeenranta to miasto uniwersyteckie w południowo-wschodniej Finlandii. Ponad 10% z jego 73 000 mieszkańców to studenci uniwersytetów. Lappeenranta jest znana ze swojej imponującej przyrody i czwartego pod względem wielkości jeziora w Europie - jeziora Saimaa.

Lappeenranta Campus

Oddział mieszczący się w mieście Lappeenranta to wspólny kampus LAB University of Applied Sciences i LUT University, więc studenci obu uczelni dzielą się tym samym budynkiem. Jest to największy wydział szkolnictwa wyższego w południowo-wschodniej Finlandii. Pracuje tam 10 000 osób, z których 3 400 to studenci LAB University of Applied Sciences.

Doskonałe warunki do nauki

Środowisko nauki w Lappeenranta jest bardzo nowoczesne. Na przykład laboratoria technologii, opieki zdrowotnej i usług społecznych należą do najbardziej zaawansowanych w Finlandii, a nowo otwarta kuchnia dydaktyczna i restauracja są przeznaczone dla studentów turystyki i zarządzania hotelarstwem.

Międzynarodowe środowisko edukacyjne

Niedawno odnowiony wydział LAB w Lappeenranta znajduje się w Skinnarila, 7 kilometrów od centrum miasta i obok Uniwersytetu LUT. Lappeenranta ma 3400 studentów LAB, z czego 450 to studenci zagraniczni, co daje uniwersytetowi silne poczucie międzynarodowości.

Lappeenranta - strategiczne położenie

Lappeenranta znajduje się zaledwie dwie godziny jazdy pociągiem od Helsinek. Lappeenranta posiada również własne międzynarodowe lotnisko. Miasto ma przytulną małomiasteczkową atmosferę, gdzie do wszystkich miejsc można łatwo dotrzeć rowerem, ale jednocześnie nie brakuje usług, wydarzeń kulturalnych i zajęć rekreacyjnych.

Związek studencki KOE i inne organizacje organizują różne zajęcia na uniwersytecie, a mentorzy są zawsze pod ręką, aby wprowadzić studentów w życie w Lappeenrancie. Można więc poczuć się jak w drugim domu.

E-campus

E-campus zapewnia studentom elastyczność studiowania z dowolnego miejsca. Kształcenie na odległość wykorzystuje różne metody nauczania, takie jak spotkania online, praca zespołowa i samodzielna nauka.

10 powodów, by zakochać się w Finlandii

1. Zorza polarna lub Aurora Borealis.

2. Kraina tysiąca jezior. Finlandia ma 188 000 jezior i jedne z najczystszych na świecie.

3. Lasy są zielonym złotem Finlandii. Ponad 70% powierzchni Finlandii pokrywają świeże, piękne lasy.

4. Najczystsze powietrze na świecie (Światowa Organizacja Zdrowia, 2018).

5. Najbezpieczniejsze miejsce na świecie (Światowe Forum Ekonomiczne, 2017).

6. Słońce o północy jest naturalnym zjawiskiem w najbardziej wysuniętej na północ części Finlandii, gdzie słońce nie zachodzi przez ponad dwa miesiące.

7. Dom wielu kultowych postaci fikcyjnych, takich jak Muminki, Święty Mikołaj i Angry Birds.

8. Najszczęśliwszy kraj na świecie (World Happiness Report 2018).

9. Najpiękniejsze krajobrazy.

10. Niedźwiedzie polarne - tylko żartuję! Pomimo plotek, niedźwiedzie polarne nie chodzą po ulicach Finlandii. Możesz jednak zobaczyć dwie pandy w zoo Ähtäri lub, jeśli masz szczęście, zagrożoną fokę obrączkowaną Saimaa w jeziorze Saimaa.

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.

 • Świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia szkoły wraz z tłumaczeniem przysięgłym – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisu ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum).

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:

 • IELTS Academic: 6.0 (nie mniej niż 5.5 z części writing)
 • TOEFL iBT: 80 (nie mniej niż 20 z części writing)
 • Cambridge B2 First: 170
 • C1 Advanced lub C2 Proficiency: C level

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

LAB University of Applied Sciences nie posiada swoich akademików w Lahti, jednak tutaj możesz znaleźć przydatne informacje, od których zacząć poszukiwania zakwaterowania w regionie Lahti.

Zakwaterowanie dla studentów jest dostarczane przez Lahden Talot Oy. Aby złożyć wniosek o zakwaterowanie dla studentów, kliknij ten link.

Możesz również szukać zakwaterowania w Oppilastalo oy Apartments, gdzie znajdziesz opcje zakwaterowania dla studentów, opisy i ceny wynajmu w języku angielskim.

Wszelkie pytania dotyczące zakwaterowania zaleca się kierować bezpośrednio do firmy zajmującej się zakwaterowaniem studenckim pod adresem e-mail: asuntojenvuokraus@lahdentalot.fi

Inne możliwości zakwaterowania:

Jeśli student chce wynająć prywatne mieszkanie, należy skontaktować się z firmą "Forenom", która oferuje wynajem prywatnych mieszkań. Formularz wniosku i informacje dotyczące cen i lokalizacji wynajmu znajdziesz pod tym linkiem.

Dane kontaktowe: info@forenom.fi