Arts University Bournemouth

Poole/Wallisdown
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Arts University Bournemouth to wejściówka do branż kreatywnych

Arts University Bournemouth (AUB) jest jedną z niewielu instytucji szkolnictwa wyższego w Wielkiej Brytanii, która oferuje studia w zakresie sztuki, projektowania i mediów. Uniwersytet zapewnia specjalistyczne wykształcenie wyższe od ponad wieku i cieszy się doskonałą reputacją w kraju i za granicą.

Dlaczego warto wybrać AUB?

 • Dynamiczne środowisko;
 • Twórcza społeczność;
 • Akademicka edukacja kreatywności - zmiana ustalonych norm i rozpoczęcie kariery twórczej;
 • Lider uniwersytetów w branżach kreatywnych.
 

Zwięzła historia uniwersytetu

 • Założony w 1880 r. Arts University Bournemouth jest dziś jednym z wiodących uniwersytetów w Wielkiej Brytanii, oferującym wysokiej jakości edukację w zakresie sztuki, projektowania i mediów.
 • 1880 AUB powstało jako wyspecjalizowana uczelnia sztuk pięknych;
 • 1963 założona została Bournemouth Film School (BFS) w ramach AUB;
 • 2012 AUB staje się uniwersytetem.

Ciekawostka: absolwent AUB, Nick Robatto, przygotował większość promocji dla słynnego serialu Doctor Who. 

 

Nauczanie akademickie najwyższej jakości

AUB ma doskonałą reputację w dziedzinie kreatywnej edukacji akademickiej z najwyższą jakością nauczania w Wielkiej Brytanii (Teaching Excellence Framework). Uniwersytet dąży do stworzenia atrakcyjnego środowiska akademickiego, które zachęca do nowych pomysłów i inicjatyw. AUB jest niezwykle dumny ze swojego inspirującego zespołu wykładowców, badaczy, praktyków branży kreatywnej i profesjonalistów. Wszyscy oni dzielą się bezcennymi doświadczeniami ze studentami i pomagają osiągnąć najwyższe wyniki w nauce!

Kampus jako mikrokosmos

Kampus uniwersytecki AUB jest jak żywy, oddychający kreatywnością organizm. W otoczeniu przyciągającej uwagę architektury i społeczności podobnie myślących ludzi będziesz mógł wdrożyć wiele wspaniałych pomysłów. Kampus uniwersytecki działa jak katalizator pracy i kreatywności: codzienne eksperymenty, innowacje, ciekawość i odwaga.

Przestrzenie kampusu są podzielone na bulwary, tereny zielone i miejsca do pracy i do odpoczynku. AUB to prawdziwe kreatywne życie: w drodze do ulubionej kawiarni możesz spotkać się z ekipą filmową, aktorką w stroju wiktoriańskim lub DJ’em grającym ulubioną muzykę w środku pracowitego dnia.

 

 

Kreatywność zamień w karierę

Ci, którzy twierdzą, że kreatywność nie może przerodzić się w dobrze płatną pracę, są w błędzie. AUB to nie miejsce tylko na rozwijanie hobby, ale praktyczny uniwersytet dla tych, którzy mają wielkie ambicje, aby zamienić swoją twórczość w karierę. AUB jest wiodącym uniwersytetem specjalistycznym w Wielkiej Brytanii pod względem zatrudnienia dla absolwentów (Times Higher Education). Wskaźnik zatrudnienia absolwentów szkół wyższych w ciągu ostatnich pięciu lat wynosi aż 97% (!).

AUB Studios jest bramą do sektora kreatywnego o wartości 92 miliardów funtów, który rośnie szybciej niż ogólna gospodarka Wielkiej Brytanii i stanowi 1 na 11 miejsc pracy. Branże kreatywne to sektor, w którym nowe pomysły, przydatne inicjatywy lub ekscytujące projekty są zawsze mile widziane. Jeśli szukasz dynamicznej i obiecującej kariery, praca w branżach kreatywnych jest dla Ciebie.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

Średnia ze wszystkich przedmiotów z matury: 60% (z uwzględnieniem przynajmniej dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym).*

 • Świadectwo ukończenia drugiej klasy (liceum) lub trzeciej klasy (technikum) – załącz ten dokument jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie musisz załączać tłumaczenia tego dokumentu.
 • Świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz świadectwo dojrzałości (maturalne) wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum) - do obu tych dokumentów potrzebne jest też tłumaczenie przysięgłe.

*Uwaga: Wymagania rekrutacyjne mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje.  

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.0 lub
 • TOEFL – 81

*Uwaga: Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje.

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (oryginał z tłumaczeniem przysięgłym)
Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:

 • IELTS - 6.5
 • TOEFL – 90

*Uwaga: Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje.

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość  tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (oryginał z tłumaczeniem przysięgłym)
Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS – 6.0 lub
 • TOEFL – 80

*Uwaga: Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje.

Liczne możliwości zakwaterowania

Uniwersytet oferuje wiele rodzajów zakwaterowania dla studentów, od akademików po wynajmowane pokoje. Pokoje studenckie są najbardziej popularne wśród studentów pierwszego roku studiów ze względu na lokalizację w sercu miasta lub blisko uniwersytetu.

Jeśli z różnych powodów nie chcesz mieszkać w akademiku istnieją inne alternatywy: Bournemouth organizuje zakwaterowania dla studentów, którzy chcą mieszkać z rodziną goszczącą. Możesz też zatrzymać się w schronisku studenckim i zwiedzać okolicę, aż znajdziesz odpowiednie zakwaterowanie!