Willem de Kooning Academy

Rotterdam
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Willem De Kooning Academy – najlepszy ośrodek kształcenia wybitnych twórców reklam w Holandii

Willem De Kooning Academy to najważniejsza szkoła sztuk pięknych w Rotterdamie, w drugim co do wielkości mieście Holandii. Ponadto jest to ważny oddział Rotterdam University of Applied Sciences. Z rankingów uczelni wyższych wynika jednoznacznie, że jest to jeden z najlepszych ośrodków szkolnictwa wyższego w Holandii, jest to także najlepsza szkoła kształcąca specjalistów w dziedzinie reklamy.

Ośrodek strategicznie ważny dla miasta

Historia lubi się powtarzać – o drugim co do wielkości mieście często przez bardzo długi czas się zapomina. Rotterdam nie był wyjątkiem: po drugiej wojnie światowej rozwijał się tylko port, przybywało coraz więcej imigrantów, a z drugiej strony nie inwestowano w rozwój samego miasta. Jednak miasto w krótkim czasie obudziło się z tego zimowego snu: zaczęto działać  na rzecz miasta – rozpoczęto odbudowę i modernizację, otwierano działalność handlową, tworzono ośrodki szkolnictwa i trwało to....,dopóki rozwój Rotterdamu nie zagroził pozycji innych miast . Uniwersytet Nauk Stosowanych w Rotterdamie oraz jego najważniejszy wydział Willem De Kooning Academy, czyli wydział sztuk pięknych, nie jest wyjątkiem. Uczelnia cieszy się wielkim zainteresowaniem – zatrudnia nie tylko wielu naukowców oraz praktyków, lecz także szeroki krąg pracowników specjalizujących się w dziedzinie socjologii, którzy przyczyniają się do rozwijania walorów tego miasta. Ważnym elementem atmosfery Rotterdamu jest bardzo liczna i wielokulturowa społeczność akademicka.

Jak za pomocą sztuk pięknych zarobić pieniądze?

W jaki sposób Willem De Kooning Academy może przyczynić się do zrealizowania aspiracji przyszłego artysty? Tutaj nauczycie się tworzyć to, co wiele osób chciałoby obecnie potrafić: czyli jak tworzyć reklamę, wizerunek, czy modę. Wiadomości teoretyczne +praktyczna praca +podstawy biznesu – to wzór, na którym opiera się kształcenie specjalisty na miarę XXI wieku.

Już w trakcie studiów decydujesz czego będziesz się uczył dalej

Podczas studiów możesz zdobywać wiedzę nie tylko z tych przedmiotów, które znajdują się w programie studiów, masz też możliwość indywidualnego poszerzenia wiedzy w tych dziedzinach, które Cię interesują oraz tych, w których odczuwasz jakieś braki. Realizując nawet nieco inny program studiów niż Twoi koledzy z roku, otrzymasz taki sam dokument potwierdzający wykształcenie, jak pozostali studenci. Trudno się zdecydować? W trakcie studiów zawsze można skorzystać z porad couchów i konsultantów.

Trwałe zaplecze  sztuk pięknych

Nie jeden twórca (sztuka zwłaszcza wizualna), wie, że najlepsze portfolio powstaje nie podczas zajęć, lecz w czasie wolnym. Willem De Kooning Academy umożliwia prezentowanie własnych prac podczas corocznych „targów portfolio“, wówczas istnieje też możliwość porozmawiania bezpośrednio z przedsiębiorcami. Społeczność uniwersytecka jest bardzo zróżnicowana, więc połowa osób oceniających prace posiada doświadczenie zagraniczne.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.
 • Świadectwo dojrzałości – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisu ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum).

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

Uwaga: Aplikując na uczelnię Willem de Kooning Academy można wybrać tylko jeden kierunek na tej uczelni (jest to wymóg WdKA). 

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.0
 • TOEFL – 80
Wszystkim studentom, przybywającym z innych krajów, uniwersytet proponuje znalezienie zakwaterowania za pomocą strony sshxl.nl. Wszelkie informacje o tym, jak zarezerwować sobie zakwaterowanie na SSHXL znajdują się na tej stronie. Przydatne informacje znajdziesz również tutaj. Nie zapomnij przeczytać Rental Guide.

Jeżeli proponowany przez uniwersytet wariant Ci nie odpowiada, lub jeżeli chcesz znaleźć lokum samodzielnie, bez pośrednictwa uczelni w sprawie znalezienia zakwaterowania, możesz skorzystać z kilku proponowanych linków przydatnych w poszukiwaniu miejsca zakwaterowania w Rotterdamie:

Możecie również  zwrócić się do agencji nieruchomości, proponujących mieszkania w mieście:

 • ROTS-VAST GROEP: strona internetowa www.rotsvast.nl, telefon +31 (0)10 476 23 23, adres
  e-mail: rotterdam(eta)rotsvast.nl.
 • Direct Wonen: strona internetowa www.directwonen.nl, telefon +31 (0)10 414 55 55.
 • Dynamis ABC: telefon +31 (0)10 - 201 25 55, adres e-mail: r.werkhoven(eta)dynamisabc.nl.
 • Match Makelaars: strona internetowa www.matchmakelaars.nl, telefon +31 (0)10 233 01 01, adres e-mail: rotterdam(eta)matchmakelaars.nl.
 • Conform Vastgoed: strona internetowa www.rotterdamapartments.com, telefon +31 (0) 10 414 47 53, adres e-mail:  info(eta)conformvastgoed.nl.

Czasami się zdarza, że studenci przed wyjazdem  na studia wciąż nie mają zapewnionego zakwaterowania.
Nie należy zbytnio się tym martwić, ale znaleźć lokum tymczasowe, gdyż po przybyciu na miejsce będzie łatwiej i szybciej znaleźć mieszkanie,  niż poszukując na odległość. Zazwyczaj uniwersytet stara się pomóc studentom, którzy się znaleźli w takiej sytuacji i proponuje rozwiązania tymczasowe, jednakże warto również poznać inne możliwości, dlatego podajemy poniższe linki internetowe z namiarem na kilka hoteli i hosteli: