Wolverhampton University

Wolverhampton
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Miejsce narodzin przedsiębiorczości i innowacji

University of Wolverhampton co roku przyjmuje aż 23 000 studentów z całego świata i daje im szansę na nowy start. Uniwersytet oferuje innowacyjne technologie badawcze, dobrze rozwiniętą infrastrukturę IT, wysoki poziom doskonałości nauczania i rozwój programu nauczania we współpracy z pracodawcami. Będąc dynamicznym i ściśle związanym z biznesem, University of Wolverhampton oferuje absolwentom szeroką gamę możliwości kariery.

 

Ewolucja uniwersytetu

University of Wolverhampton, który uzyskał tytuł uniwersytecki w 1992 roku. Uczelnia składa się z czterech głównych wydziałów zlokalizowanych w środkowo-zachodniej części kraju:

 • Wydział Sztuki;
 • Wydział Edukacji, Zdrowia i Opieki Społecznej;
 • Wydział Nauki i Inżynierii;
 • Wydział Nauk Społecznych.

Wysoka stopa zatrudnienia

University of Wolverhampton ma jeden z najwyższych wskaźników zatrudnienia absolwentów w Wielkiej Brytanii, a aż 96% absolwentów znajduje pracę w ciągu najbliższych sześciu miesięcy po zakończeniu studiów! Wskaźnik ten osiąga się poprzez zapewnienie znacznego wsparcia studentom, którzy stawiają pierwsze kroki na ścieżce kariery.

Wysokie standardy akademickie

University of Wolverhampton utrzymuje wysokie standardy jakości nauczania, o czym świadczą badania przeprowadzone przez Quality Assurance Agency (QAA). Agencja, po dokonaniu przeglądu nauczania i jakości szkolnictwa wyższego w całym kraju, wyróżniła University of Wolverhampton za wysokie standardy akademickie.

Badania i innowacje

University of Wolverhampton od dawna znany jest jako jeden z najbardziej zaawansowanych uniwersytetów w dziedzinie badań. W 1957 r. Uniwersytet wynalazł coś, co możemy dziś nazwać pierwszym na świecie komputerem elektronicznym (fajnie, prawda?!). University of Wolverhampton jest także liderem w dziedzinie innowacyjnych programów nauczania: był jednym z pionierów edukacji języków migowych, wprowadzając do swoich programów rzeczywistość wirtualną.

Przedsiębiorczość to podstawa

Obecnie University of Wolverhampton aktywnie wspiera start-upy prowadzone przez studentów oraz projekty zapewniające możliwości zatrudnienia studentów, którzy studiują biznes. Oferowane są unikalne programy studiów, aby przenieść wiedzę na wyższy poziom: Moduły stosunków międzynarodowych w programach licencjackich i magisterskich pozwalają poszerzyć zrozumienie świata i zainspirować do wdrażania pomysłów biznesowych.

Wsparcie dla studentów z zagranicy

University of Wolverhampton co roku na początku roku akademickiego przygotowuje program orientacyjny dla nowo przybyłych studentów zagranicznych. Wszystkim studentom międzynarodowym oferuje się bezpłatne kursy języka angielskiego. Dodatkowo zespół uniwersytecki pomaga znaleźć pracę w niepełnym wymiarze godzin, wyjaśnia zasady imigracyjne, pomaga też dostosować się do nowej kultury i kraju.

Świetna infrastruktura

 • Usługi IT - Uniwersytet ma wiele narzędzi informatycznych ułatwiających proces uczenia się: zapewnienie komputerów roboczych, bezprzewodowy Internet;
 • Sprzęt sportowy – na uniwersytecie znajdziesz siłownię, korty do squash’a, hale do ćwiczeń, korty wewnętrzne i zewnętrzne oraz basen. Infrastruktura sportowa uniwersytetu może być dostępna dla studentów, pracowników lub po prostu mieszkańców;
 • Centrum edukacji - Ta usługa zapewnia dostęp do zasobów naukowych przez całą dobę. To narzędzie elektroniczne, internetowy system katalogowy, który zapewnia dostęp do biblioteki uniwersyteckiej bez wychodzenia z domu (!).

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

Średnia ze wszystkich przedmiotów z matury: 60 - 70 % (z uwzględnieniem jednego lub dwóch przedmiotów na rozszerzeniu).*

 • Świadectwo ukończenia drugiej klasy (liceum) lub trzeciej klasy (technikum) – załącz ten dokument jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie musisz załączać tłumaczenia tego dokumentu.
 • Świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz świadectwo dojrzałości (maturalne) wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum) - do obu tych dokumentów potrzebne jest też tłumaczenie przysięgłe.

*Uwaga: Wymagania rekrutacyjne mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje.  

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS – 6.0
 • TOEFL – 80

*Uwaga: Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje.

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (oryginał z tłumaczeniem przysięgłym)
Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:

 • IELTS - 6.5
 • TOEFL – 90

*Uwaga: Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje.

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość  tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (oryginał z tłumaczeniem przysięgłym)
Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS – 6.0
 • TOEFL – 80

*Uwaga: Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje.

University of Wolverhampton oferuje studentom ponad 1600 pokoi, z których większość jest wyposażona w udogodnienia (prywatna łazienka). Pokoje są wieloosobowe ze wspólną kuchnię.

Wynajem pokoi wieloosobowych jest dostępny we wszystkich trzech kampusach: City, Walsall i Telford.

 

Dla tych, którzy lubią udogodnienia

 • Wybór prywatnej lub wspólnej łazienki;
 • Raptem kilka minut do wydziału - pieszo;
 • Jeśli zgłodniałeś, a jest już noc, nie ma problemu, w pobliżu jest 24-godzinny supermarket;
 • Tylko 15 minut do centrum miasta;
 • Tylko 20 minut pociągiem do w Birmingham!

Warsall - Szaleje na punkcie sportu

Świetna wiadomość dla miłośników sportu - to miasto ma ogromne centrum sportowe; to właśnie tutaj trenuje Brytyjskie Stowarzyszenie Judo; Jeśli zamieszkasz w akademiku uniwersyteckim, otrzymasz członkostwo na siłowni za darmo!