Portsmouth University

Portsmouth
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Gwarantowany sukces zawodowy

University of Portsmouth to miejsce, które w pełni przygotuje Cię do przyszłej kariery. Nie tylko zdobędziesz praktyczne doświadczenie, ale także będziesz mieć możliwość rozwijania dodatkowych kompetencji: nauki języków obcych, odkrywania swoich zdolności przedsiębiorczych, a także wolontariat w sprawie ważnych inicjatyw. Po ukończeniu studiów będziesz mieć większą szansę na znalezienie pracy, ponieważ studiowanie na University of Portsmouth zapewni ci niezrównaną przewagę na rynku pracy!

Dlaczego warto wybrać University of Portsmouth?

 • 21 uniwersytet w Wielkiej Brytanii pod względem jakości studiów;
 • 97% absolwentów znajduje zatrudnienie natychmiast po ukończeniu studiów;
 • 1 miejsce w Wielkiej Brytanii biorąc pod uwagę pensję absolwenta.

Każdy student University of Portsmouth posiada umiejętności i wiedzę, które dają przewagę na rynku pracy. Studiując na tym uniwersytecie będziesz w stanie:

 • Zdobywać praktyczne doświadczenie związane z Twoją przyszłą pracą;
 • Uczyć się języków obcych za darmo;
 • Zaangażować się w wolontariat lokalny, krajowy lub międzynarodowy;
 • Rozwijać przedsiębiorczość podczas studiów i uzyskać wsparcie od University Business Center na wdrożenie pomysłu na biznes.
 • Uniwersytet w Portsmouth jest innowacyjny i inspirujący, dzięki tej uczelni zyskasz praktyczne umiejętności, które wprowadzą Cię w rynek pracy!

 

 

Gwarantowana kariera

Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie miejsca na rynku pracy po studiach jest zdobycie doświadczenia zawodowego podczas studiów. Uniwersytet oferuje wiele możliwości:

 • Zadania związane z pracą w przestrzeniach symulacyjnych (na przykład uniwersytecka „sala sądowa”);
 • Wizyty na uniwersytecie przez kierowników i przedstawicieli firm;
 • Praktyka lub staż;
 • Po ukończeniu studiów uniwersytet może pomóc ci znaleźć stałą pracę:
 • Uniwersytet ma wewnętrzną agencję rekrutacyjną dla studentów i absolwentów;
 • University of Portsmouth współpracuje z ponad 2500 firmami w Wielkiej Brytanii, w tym z dużymi firmami, takimi jak Amazon, Microsoft i IBM;
 • Uczelnia może zapewnić ponad 1200 miejsc pracy w niepełnym wymiarze godzin (odpowiednich dla studentów studiów licencjackich) i około 1900 miejsc pracy dla absolwentów.

Stać Cię na więcej!

Bardzo dobrze wiemy, że finanse to najważniejsza kwestia, nie tylko dla studentów, ale też dla rodziców. Mamy dobrą wiadomość - Portsmouth zajmuje 5. miejsce w Wielkiej Brytanii pod względem poziomu życia studentów (2018 NatWest Student Living Index)! Co to znaczy? Za taką samą kwotę możesz tutaj zrobić więcej - nie tylko zaoszczędzisz, ale też zostanie Ci więcej pieniędzy na niezbędne wydatki albo przyjemności. A kasa się przyda, bo Portsmouth ma wiele do zaoferowania: oprócz spektakularnego życia nocnego, różnorodnych zajęć kulturalnych, znajdziesz wiele restauracji, kawiarni, muzeów i sklepów.

 

Więcej słońca w całym mieście

Prawdopodobnie każdy wie, że deszczowa i wietrzna pogoda jest uważana za wizytówkę Wielkiej Brytanii. Ten obraz jest z pewnością prawdziwy w większej części kraju, ale Porsmouth jest wyjątkiem. To miasto ma jeden z najlepszych klimatów w kraju: wiosna i lato są znacznie cieplejsze niż w reszcie kraju, a zimy są łagodne. Miasto położone jest w południowej części UK, tuż przy Kanale La Manche, oddzielając Zjednoczone Królestwo od kontynentu europejskiego. W tym niezwykłym miejscu czekają na Ciebie nie tylko słoneczne dni, ale także wspaniałe plaże i piękne zielone tereny.

Czas wolny i wypoczynek

University of Portsmouth ma wiele klubów studenckich, od amatorskich klubów anime po tancerzy break dance, od zespołu Quidditcha po fanów science fiction. Poza uniwersytetem jest wiele do odkrycia: Portsmouth oferuje niezwykle aktywne życie kulturalne, tworzone przez utalentowanych malarzy, muzyków, pisarzy i innych kreatywnych ludzi. Każdy z was, nieważne czy chce popracować czy odpocząć, może korzystać z przepięknych, zielonych terenów.

Oto kilka bardziej popularnych form spędzania wolnego czasu w Portsmouth:

 • Czy lubisz grać w gry komputerowe? Przyjdź do Dice Board Game Lounge lub Game Over.
 • Czy lubisz spędzać czas w przytulnych barach i kawiarniach? Masz szczęście - Portsmouth szczyci się ich bogactwem.
 • Kolekcjonujesz płyty winylowe? Odwiedź Pie & Vinyl, aby uzyskać nie tylko to, czego szukasz, ale także pyszny brunch!

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

Średnia ze wszystkich przedmiotów z matury: 65% *

 • Świadectwo ukończenia drugiej klasy (liceum) lub trzeciej klasy (technikum) – załącz ten dokument jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie musisz załączać tłumaczenia tego dokumentu.
 • Świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz świadectwo dojrzałości (maturalne) wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum) - do obu tych dokumentów potrzebne jest też tłumaczenie przysięgłe.

*Uwaga: Wymagania rekrutacyjne mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje.  

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • Matura rozszerzona z języka angielskiego na poziomie 65 -75 % (w zależności od kierunku studiów)
 • IELTS – 6.0 -6.5 lub
 • TOEFL – 80 -90

*Uwaga: Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje.

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (oryginał z tłumaczeniem przysięgłym)
Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:

 • IELTS - 6.5 lub
 • TOEFL – 90

*Uwaga: Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje.

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość  tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (oryginał z tłumaczeniem przysięgłym)
Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS – 6.0 lub
 • TOEFL – 80

*Uwaga: Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje.

Gwarantowane zakwaterowanie

Wszyscy studenci zagraniczni, którzy potwierdzili wybór studiów na uniwersytecie w Portsmouth, mają zagwarantowane zakwaterowanie na pierwszym roku studiów. Na terenie kampusu jest ponad 5000 pokoi (serwisowanych i indywidualnie wyposażonych).

Miasto ma bogatą ofertę kwater prywatnych, głównie w mieszkaniach lub domach z lokalnymi rodzinami. Uniwersytet stale monitoruje wolne miejsca noclegowe, aby pomóc studentom znaleźć odpowiednie miejsce do życia.