Avans University of Applied Sciences

Breda
 • Number one large university of applied sciences in the Netherlands for the 10th time! (ranked by students);
 • top education - a leading position in national rankings for many years!
 • personal attention and support for students to achieve the best possible results both personally and professionally;
 • excellent employability of graduates;
 • pleasant and safe environment for young adults.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

W Holandii wyróżniamy dwa typy uczelni: uniwersytety tradycyjne, które stawiają na rozwój kompetencji akademickich oraz uniwersytety nauk stosowanych, które skupiają się na umiejętnościach praktycznych, zgodnie z potrzebami dzisiejszego rynku pracy – tak jak robi to Avans University of Applied Sciences.

Tutaj w pełni wykorzystasz swój potencjał

Uniwersytet pomaga studentom zdobyć odpowiednie kwalifikacje, zgodnie z wybranym zawodem, a także stale rozwijać umiejętności, cechy osobowości, poczucie odpowiedzialności społecznej oraz  talenty.

Celem uczelni jest również dążenie do rozwoju społecznego, kulturowego oraz ekonomicznego regionu, dlatego Uniwersytet współpracuje z prężnie działającymi firmami oraz organizacjami i podtrzymuje kontakty z władzami regionu. Taka polityka pozwala na rozwój, wymianę doświadczeń oraz stwarza możliwości tworzenia nowych projektów i prowadzenie badań.

 

Aspiracje uniwersytetu:

 • Stać się najlepszą uczelnią państwową nauk stosowanych, zapewniającą  najwyższą jakość kształcenia, a także  wspierającą studentów w rozwijaniu indywidualnych  talentów.
 • Dzielić się doświadczeniem i osiągnięciami naukowymi, współpracować z firmami  i organizacjami w regionie  oraz z przedstawicielami władzy samorządowej.
 • Tworzyć nowoczesny model nauczania, zwracając uwagę  na  panujące tendencje i  trendy,  jak i realizację swoich socjalnych zobowiązań.

Wysokie miejsce w rankingach

Absolwenci uczelni są bardzo zadowoleni, zarówno z poziomu prowadzonych zajęć, jak i ze zdobytego wykształcenia. Czasopismo Elsevier przeprowadza co roku ankietę pod tytułem ”Najlepszy program studiów”. Wynikało z niej, że Uniwersytet Avans w rankingu uczelni uniwersyteckich w Holandii cieszy się największym autorytetem wśród studentów. Uczelnia jest dumna z takiej popularności i dokłada starań, aby utrzymać renomę. 

 

 

Avans University of Applied Sciences zajmuje trzecie miejsce w ocenie programów badawczych w ramach nauczania międzynarodowego. W 2022 roku w holenderskim rankingu Keuzegids Hbo uczelnia Avans po raz kolejny z rzędu zajęła pierwsze miejsce.

 

 

 

Centra Xplora

Jeżeli myślicie o studiach  za granicą, Avans University of Applied Sciences jest  doskonałym  wyborem. Spotkacie się tu z przyjazną atmosferą, pomocą i wsparciem wykładowców, pracowników i studentów. Będziecie mieli także możliwość nawiązania interesujących kontaktów, dzięki współpracy uczelni ze środowiskiem biznesu.

 

Uczelnia stara się zapewnić studentom jak najlepsze warunki do nauki, dlatego we wszystkich czterech miastach, w których znajdują się kampusy Uniwersytetu Avans, są utworzone centra Xplora. Są to wielkie centra informacyjne posiadające ogromne zasoby i zaplecze, dzięki którym studenci mogą nie tylko uczyć się, wypożyczać książki, efektywnie poszukiwać informacji, ale też mają dostęp do informacji elektronicznej, mogą połączyć się z Internetem, korzystać ze znajdujących się w centrach komputerów, skanerów, drukarek i kopiarek. Więcej informacji o  dostępnych  usługach można znaleźć tutaj.

 

Pomocne International Office

Avans University of Applied Sciences dba, aby studenci z zagranicy poczuli się jak w domu. Dlatego pomaga w poszukiwaniu zakwaterowania, udziela pomocy podczas wypełniania potrzebnych dokumentów. A jeszcze przed rozpoczęciem  roku akademickiego organizuje introduction days.

W razie pytań możecie zwrócić się do International Office. Pracownicy biura pomogą w rozwiązaniu problemów oraz udzielą odpowiedzi na pytania, które pojawią się w związku z rozpoczęciem nauki (wysokość opłat za studia, poszukiwanie zakwaterowania itp.)

 

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.
 • Specjalny wypis ocen - na tą uczelnię wymagany jest dodatkowy wypis. Aby uzyskać wypis skontaktuj się z nami.
 • Świadectwo dojrzałości – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisu ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum).

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.0
 • TOEFL – 80

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób (Wynik, który musisz uzyskać z testu językowego aplikując na wybrany kierunek studiów znajdziesz w wymaganiach rekrutacyjnych danego programu):

 • IELTS
 • TOEFL
Avans University of Applied Sciences nie posiada akademików, ale pomaga znaleźć zakwaterowanie oferowane przez firmy ofreujące mieszkania dla studentów. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Uczelnia ma podpisane umowy z agencjami pośredniczącymi w wynajmie mieszkań. Na wniosek uczelni znajdują one mieszkania dla studentów w pobliżu uniwersytetu za niedużą kwotę. Więcej informacji znajdziesz na studentroomsbreda.com. Lekturę polecamy zacząć od ogólnych informacji, gdzie znajdziesz informacje o wszystkich formalnościach.

Oferowane zakwaterowanie kosztuje od €370 do €475 miesięcznie (razem z opłatami za media i podatkami). Wszystkie pokoje są umeblowane i wynajmowane na okres od 6 miesięcy do roku. Pamiętaj, że przy umowie na czas określony, nie może ona zostać przerwana wcześniej.

Jeśli masz pytania odnośnie zakwaterowania, napisz na housing@avans.nl.

Informacji o tymczasowym zamieszkaniu/na krótki okres/ szukajcie tutaj.

Przydatne linki: