Historia studenta

Paulina

Paulina

Kraj
Denmark
Uczelnia
International Business Academy
Kierunek
Marketing Management
Rodzaj studiów
AP degree

IBA jako uczelnia bardzo przypadła mi do gustu, jest kameralna, wszyscy się znamy. Nauczyciele dobrze wiedza kim jesteś i poświęcają ci pełną uwagę. Klasy są małe, szczególnie po tym jak ludzie rezygnowali z różnych względów, wiec jest odpowiednia atmosfera do nauki. Jest duży nacisk na praktykę, na bycie kreatywnym. Nikt mnie tu nigdy nie zapyta o definicje czegokolwiek, bo to nie jest to, co ich interesuje. 

Jestem tutaj już dwa semestry, pierwszy był dla mnie bardzo pozytywnym doświadczeniem. Wiele się nauczyłam, szczególnie po przyjściu z polskiego liceum. Drugi semestr oznaczał zdecydowanie mniej zajęć, nie wiem czym jest to spowodowane. Natomiast trzeci semestr zapowiada się bardzo intensywnie, oprócz zwykłych przedmiotów będą tez rozszerzone, w tym te przygotowujące do mastera.

Życie za granicą na pewno wiele mnie nauczyło, jadąc tu w życiu nie zakładałam ze spotkają mnie takie a nie inne problemy. Zawsze myślałam, że bariera językowa albo poziom nauczania to będzie dla mnie wyzwanie. Jednak żyjąc samemu w obcym kraju są to jedne z najmniejszych moich zmartwień :)

Na pewno mogę polecić Danię jako kraj w którym wiedzie się spokojne życie, nie odczuwa się takiego pośpiechu i presji jaki jest na porządku dziennym w Polsce, może to dla kogoś też ważne aspekty :)

Powrót do listy historii
Kolejna historia