The Chinese University of Hong Kong, Shenzhen

Shenzhen
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Stypendia
Mapa

*Oficjalne strony internetowe chińskich uczelni należy otwierać w przeglądarce Mozilla Firefox/Internet Explorer.

Bogate CV z The Chinese University of Hong Kong

Są uniwersytety, które koncentrują się na jednym obszarze. Ale są też takie, które są pionierami w wielu. Chinese University of Hong Kong w Shenzhen zalicza się właśnie do tych drugich. Kształci studentów w dziedzinach nauki i inżynierii, ekonomii i zarządzania, nauk humanistycznych i społecznych. W tym miejscu będziecie otoczeni przez niewątpliwie najwyższej jakości specjalistów. Miejsce to doskonale zaspokoi potrzeby tych, którzy marzą o karierze naukowej lub badawczej, chcą zdobyć doświadczenie w badaniach interdyscyplinarnych czy prowadzić plany marketingowe i badania dla globalnych firm takich jak Huawei, Loreal Paris, czy Morningstar.

Godłem CUHK jest mityczny chiński ptak feng, który od czasów dynastii Han uważany jest za ptaka Południa. Jest to symbol szlachetności, piękna, lojalności i majestatu. Kolory uniwersyteckie CUHK są purpurowe i złote, reprezentujące odpowiednio lojalność oraz wytrwałość. To są właśnie cechy, które są cenione przez uczelnię.

Uniwersytet oferuje szeroki wachlarz zajęć dydaktycznych i wymian międzynarodowych. Można wyjechać np. do Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych, Australii czy Danii.

Uznawany jest na szczeblu regionalnym, krajowym i międzynarodowym za pierwszorzędny uniwersytet badawczy, którego dwujęzyczny i globalny wymiar nauczania i uczenia się, wyniki w nauce i wkład do społeczności konsekwentnie spełniają najwyższe standardy jakości.

 

Shenzhen – symbol zmian

Chińskie miasto Shenzhen jest symbolem zmian w chińskiej gospodarce. W ciągu 40 lat z wioski rybackiej liczącej 30 tysięcy mieszkańców miasto urosło do ogromnych rozmiarów.

Shenzhen obecnie to ogromny ośrodek gospodarczy, który w dużej mierze skupiony jest na rozwoju nowych technologii. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma największy producent smartfonów na świecie firma Huawei oraz Xiaomi i Tencent, właściciel WeChata, chińskiego odpowiednika Facebook’a/WhatsApp’a.

Shenzhen znajduje się obok Hongkongu, czyli tzw. chińskiego Nowego Yorku. Przepych i bogactwo to domena tego miasta. Jest to stolica wielu kultur, świetnego i różnorodnego jedzenia a także dom Bruce’a Lee i Jackie Chan’a. Kto wie, może spotkasz ich kiedyś na ulicy.  jest mieszkać blisko tego pięknego miasta, ale jeśli nie dziedziczy się dużej ilości pieniędzy do roztrwonienia idealnym zdecydowanie lepszą jest opcja będzie zamieszkanie w graniczącym z Hongkongiem 10 milionowym miastem Shenzhen.

Dodatkowo, nie zdziw się, jeśli Twój apartamentowiec jest bez czwartego piętra. Pomijanie liczby cztery jest powszechne, ponieważ czwórka jest uważana za pechową. I odwrotnie, szczęśliwa ósemka oznacza bogactwo. Pamiętaj też, że w samym Hongkongu obowiązuje ruch lewostronny – w Shenzhen i całych Chinach kontynentalnych - prawostronny.

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

Bardzo dobre wyniki w szkole są podstawą przy ubieganiu się o przyjęcie na ten uniwersytet. Uczniowie powinni zdać maturę z 3 przedmiotów na poziomie rozszerzonym oraz średnia ogólna z wszystkich matur ustnych i pisemnych podstawowych i rozszerzonych ze średnią ogólną wynoszącą 80%.

 • Świadectwo dojrzałości i Świadectwo ukończenia szkoły średniej. Uwaga: wymagany jest oryginał oraz tłumaczenie przysięgłe tego dokumentu. W przypadku jeśli nie ukończyłeś jeszcze szkoły średniej, potrzebny będzie dokument z liceum/technikum, w którym stwierdza się, że jesteś uczniem ostatniej klasy. Aplikując z Kastu otrzymasz od nas wzór takiego poświadczenia, które wystarczy zanieść do swojej szkoły średniej, celem uzyskania podpisu.
 • Wypis ocen (transcript of records) - wypis powinien obejmować wszystkie przedmioty, które realizowałeś w trakcie wszystkich lat nauki oraz przewidywane/wystawione oceny semestralne z trzeciej klasy (lub czwartej w przypadku szkół czteroletnich). Aplikując z Kastu otrzymasz wzór takiego dokumentu. Wypis powinien zostać wypełniony przez uprawnioną do tego osobę w Twojej szkole średniej.
 • Oświadczenie o wsparciu finansowym - aplikując z Kastu otrzymasz wzór takiego oświadczenia do samodzielnego wypełnienia.
 • Dwa listy polecające - należy mieć dwa listy polecające od nauczycieli z liceum/technikum. Referencje muszą być w języku angielskim. Pamiętaj, że na tych dokumentach muszą widnieć dane kontaktowe i podpis referenta. Aplikując z Kastu otrzymasz instrukcję do napisania rzetelnych referencji.
 • Foreign Examination form - Aplikując z Kastu otrzymasz wzór takiego dokumentu oraz stosowny szablon (wraz z tłumaczeniem na język polski) dla lekarza. Dzięki wzorowi w języku polskim nie musisz się obawiać tego, że wypełnienie tego dokumentu będzie dla lekarza problematyczne.
 • Study Plan (list motywacyjny) - należy przygotować tekst w języku angielskim zawierający dotychczasowe osiągnięcia, powody dla których wybrało się właśnie ten uniwersytet oraz planu studiów. Aplikując z Kastu otrzymasz instrukcję do napisania perfekcyjnego Study Plan’u.
 • Interview - w zależności od programu, na który aplikujesz, możesz zostać zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną z przedstawicielami uniwersytetu. Rozmowa ma na celu sprawdzenia Twoich umiejętności językowych oraz może sprawdzać podstawową znajomość przedmiotów, które zdajesz na rozszerzeniu na maturze. Aplikując z Kastu otrzymasz od nas więcej informacji na temat tego jak możesz się do tej rozmowy przygotować.

WAŻNE: Opłata aplikacyjna - aplikując na studia w Chinach musisz wnieść opłatę aplikacyjną. Informacje na temat opłaty aplikacyjnej znajdziesz tutaj.

 

*Uwaga: Wymagania rekrutacyjne mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje. W przypadku aplikacji na chińskie uczelnie najlepiej skontaktuj się bezpośrednio z Natalią.
 

 

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Za pomocą jednego z tych testów możesz potwierdzić swoją znajomość języka angielskiego:

 • IELTS – 5.5
 • TOEFL - 80 (uznawany jest tylko test internetowy, czyli IBT)

Uwaga: wyniki testów nie mogą być starsze niż 2 lata.

Wyjątek stanowią osoby posługujące się językiem angielskim jako językiem ojczystym oraz osoby, których poprzednie studia w pełni nauczane były w języku angielskim.

 


*Uwaga: Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić się zależnie od kierunku na który się aplikuje. W przypadku aplikacji na chińskie uczelnie najlepiej skontaktuj się bezpośrednio z Natalią.

The Chinese University of Hong Kong w Shenzhen dąży do jedności studentów, dlatego też zachęca wszystkich studentów z zagranicy do pozostania na kampusie uniwersyteckim. Kampus uniwersytecki to nie tylko miejsce do życia, to miejsce do poznawania różnych kultur, odkrywania środowiska i odczuwania prawdziwego ducha studenckiego!

Dla wszystkich studentów z zagranicy, uczelnia zapewnia akademiki studenckie, które należą do różnych wydziałów. Pokoje są dwuosobowe lub trzyosobowe. Cena za rok wynosi 1029 euro.

W każdym akademiku znajdziesz swój pokój, wspólną kuchnię, pralkę i siłownię. Będziesz miał możliwość zaangażowania się w dodatkowe aktywności, takie jak udział w seminariach i szkoleniach, mentoring, szkolenia językowe, itp. Działania te mają na celu rozwijanie umiejętności interpersonalnych i wrażliwości kulturowej, budowanie zaufania i odpowiedzialności społecznej.

Studenci, którzy chcieliby studiować na tej uczelni, mogą ubiegać się o te stypendia:

Licencjat:

 • Guangdong Government Outstanding International Student Scholarship (stypendium rządowe)
 • Shenzhen Universiade Stypendium międzynarodowe (Stypendium Samorządu Chińskiego)
 • Stypendium akademickie za wyniki w nauce.

Jaka jest możliwość uzyskania stypendium?

Stypendia są zazwyczaj przyznawane w zależności od średniej ocen z ostatniego semestru oraz wyników matury, im wyższe wyniki, tym większa możliwość otrzymania stypendium.

 

WAŻNE: Opłata aplikacyjna - aplikując na studia w Chinach musisz wnieść opłatę aplikacyjną. Informacje na temat opłaty aplikacyjnej znajdziesz tutaj.