Studiuj w Danii z Alicją

Alicja - studentka Marketingu na Business Academy Aarhus przygotowała serię filmików, w których opowiada o swojej przygodzie – studiach za granicą!

W kolejnych filmikach dowiesz się między innymi jak wygląda duński system edukacji, co to właściwie jest AP Degree czy też jak skutecznie przejść przez proces aplikacji. Alicja podzieli się m.in. swoim doświadczeniem z zakresu poszukiwania mieszkania i pracy oraz opowie jak oszacować miesięczne koszty utrzymania.
Zastanawiasz się jakie dokumenty musisz wyrobić zaraz po przyjeździe, co to jest CPR i czy warto zakładać konto w banku? Alicja będzie zdradzać tajniki studiowania w Danii!
 

Odcinek 1 - system oświaty w Danii

Odcinek 2 - język angielski

Odcinek 3 - proces aplikacji

Odcinek 4 - interview z uczelnią

Odcinek 5 - AP Degree

Odcinek 8 - Pozwolenie na pobyt i CPR

Jeżeli ominiecie dzień aplikowania o pozwolenie na pobyt oraz numer CPR to musicie to zrobić na własną rękę. Na początku musicie udać się do urzędu państwowego ( State admistration = Statsforvaltningen). Musicie zabrać formularz OD1, zdjęcie paszportowe, kopię waszego paszportu lub dowodu osobistego oraz oryginał do weryfikacji oraz potwierdzeniem waszego statusu studenta, czyli list potwierdzający przyjęcie, bądź dokumentem z sekretariatu zapewniający, że studiujecie na danej uczelni. Okres oczekiwania to ok. 2-3 tygodnie i zostanie to dostarczane do sekretariatu waszej uczelni.
Jeśli już macie pozwolenie na pobyt powinniście zaaplikować o numer CPR. Możecie to zrobić w wydziale obywatelskim (citizen service = Borgerservice). Musicie mieć ze sobą wypełniony formularz aplikacyjny,
kopie paszportu bądź dowodu osobistego wraz z oryginałem do potwierdzenia oraz kontrakt z waszym najemcą, który mówi, że rejestracja numeru CPR jest możliwa w tym miejscu.

Formularz aplikacyjny o pozwolenie na pobyt
http://www.statsforvaltningen.dk/stats_resources/810.pdf

Kolejne odcinki już wkrótce!

Masz pytania?
Kasia Rabiega
Konsultantka
Kasia Rabiega
Wiktoria Kuliberda
Konsultantka
Wiktoria Kuliberda
Konrad Walczyk
Project Manager
Konrad Walczyk
arrow
arrow