Uniwersytet Aarhus jest młodą, nowoczesną uczelnią założoną w 1928 roku. W niedługim czasie zaczęła osiągać niezliczone sukcesy, stała się wiodącym publicznym uniwersytetem badawczym o zasięgu międzynarodowym, obejmującym całe spektrum badawcze.
Ranking | Miejsce (rok) |
---|---|
Shanghai Ranking (ARWU) | 65 (2018) |
National Taiwan University Ranking | 89 (2019) |
US News Best Global Universities Ranking | 106 (2019) |
Times Higher Education World University Ranking | 123 (2019) |
QS World University Ranking | 145 (2020) |
Wśród 17 000 uczelni na całym świecie Aarhus University został umieszczony przez kilka wpływowych rankingów w top 100. Uczelnia rozwija się w czterech głównych obszarach: sztuka, nauka i technika, nauki medyczne oraz przedsiębiorczość i nauki społeczne.
W Aarhus University nauczyciele są aktywnymi badaczami i zachęcają do tego samego swoich uczniów, a nauczanie odbywa się w nieformalnej i luźnej atmosferze. Wszystkie programy są głęboko zakorzenione w badaniach i są na bieżąco weryfikowane w celu spełnienia najwyższych krajowych i globalnych standardów jakości. Nauka tutaj oparta jest na projektach, dyskusjach i aktywnym uczestnictwie w zajęciach.
Około 12% studentów uniwersytetu są to osoby zza granicy, które reprezentują ponad 106 narodowości.
Uniwersytet dąży do podnoszenia i tak już wysokich standardów. Aarhus University postawił sobie za cel wyposażyć studentów (oczywiście poza solidnym wykształceniem), w takie umiejętności jak:
Corocznie wśród absolwentów przeprowadzane są badania mające na celu ustalenie, czy przyjęta przez Uniwersytet strategia edukacyjna jest skuteczna i zapewnia dokładnie to, co jest potrzebne obecnym i przyszłym studentom. Ankiety wykazują, że absolwenci Aarhus z powodzeniem znajdują zatrudnienie zarówno w firmach lokalnych jak i międzynarodowych. A nabyta przez nich wiedza i umiejętności są wysoko oceniane i pożądane przez pracodawców. Aby utrzymać tą tendencję, programy kształcenia są opracowywane we współpracy ze środowiskiem biznesu i sektorem publicznym. Większość przekazywanych treści oparta jest na badaniach, w celu zapewnienia studentom najbardziej istotnej i przydatnej we współczesnym świecie wiedzy. Aarhus University jest miejscem umożliwiającym odkrywanie talentów i nadającym impetu do rozwijania ambicji zawodowych.
Wypis godzin oraz ocen – bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.*
Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum - jeśli posiadasz już te dokumenty, koniecznie załącz je do swojego formularza aplikacyjnego Kastu. Jeśli jesteś w ostatniej klasie szkoly średniej, doślesz je wtedy, kiedy je otrzymasz.
Uwaga: na tę uczelnię należy wysłać wszystkie niezbędne dokumenty do 5 lipca, natomiast polscy aplikanci, kończący szkołę w tym roku, otrzymają matury po tym terminie. Istnieje szansa, że Aarhus University poczeka na dosłanie matur do 8 lipca, natomiast szansa ta wynosi 50% i nie będzie możliwości wcześniej zweryfikować, czy w tym roku będzie taka opcja. Aplikacja może więc być ryzykowna, bo istnieje realna szansa, że uczelnia nie przyjmie
matur. Aplikować można więc na własną odpowiedzialność.
Sytuacja ta nie dotyczy absolwentów, którzy w momencie składania aplikacji powinni mieć już maturę i Świadectwo Ukończenia.
Osoby zdające IB (International Baccalaureate) otrzymują dyplom wcześniej, nie powinny więc mieć problemu, by dokumenty były wysłane na czas.
Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:
IELTS – 6.5
TOEFL – 83 (Aarhus University TOEFL kod - 8935)
Uwaga: wymagania językowe mogą ulec zmianie. Przed wysłaniem aplikacji upewnij się jakie są wymagania językowe na konkretny kierunek bezpośrednio na stronie uczelni.
W przypadku zdawania certyfikatu IELTs upewnij się, czy uczelnia oprócz wymagań oceny końcowej nie ma również wymagań odnośnie ocen cząstkowych.
Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.
Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)
Course description - należy przygotować dokument, zbierający cały sylabus ze studiów licencjackich. Takie sylabusy najczęściej są do pobrania na stronie uniwersytetu. Należy je przetłumaczyć na język angielski (można samodzielnie) i złączyć w jeden dokument. Warto też zapytać w dziekanacie uczelni, czy nie dysponują wersją angielską.
Oficjalna skala oceniania Twojej uczelni - możesz dostać taki dokument w dziekanacie Twojej uczelni lub skonstruować samodzielnie. W obu przypadkach dokument powinien zawierać pieczątkę dziekanatu.
Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:
IELTS – 6.5
TOEFL – 83 (Aarhus University TOEFL kod - 8935)
Uwaga: wymagania językowe mogą ulec zmianie. Przed wysłaniem aplikacji upewnij się jakie są wymagania językowe na konkretny kierunek bezpośrednio na stronie uczelni.
W przypadku zdawania certyfikatu IELTs upewnij się, czy uczelnia oprócz wymagań oceny końcowej nie ma również wymagań odnośnie ocen cząstkowych.
Po przyjęciu na studia Uniwersytet gwarantuje zakwaterowanie. Wszystkie informacje AU Herning wyśle Ci pocztą elektroniczną przed przybyciem do Herning.
AU Herning może kwaterować studentów zagranicznych w dostępnych pokojach lub pomóc im znaleźć mieszkanie do wynajęcia.
Więcej informacji o zakwaterowaniu można znaleźć tutaj.
Jeśli chcesz, aby AU Herning pomógł Ci znaleźć mieszkanie w Herning, napisz pod adres: ingrid(eta)hih.au.dk.
Uwaga: ze względu na dużą liczbę zainteresowanych, najlepiej aplikuj o zakwaterowanie w Herning aplikuj przed 1 maja!
Masz do wyboru mieszkanie w kampusie koledżu Birk, który leży o odległości kilku minut drogi od AU Herning. Do dyspozycji studentów jest tu około 250 standardowych pokoi w różnych cenach i metrażu. Miejsce zamieszkania można znaleźć także w Tietgensgade, w centrum Herning. Tutaj oferowane są 84 pokoje, wyposażone są standardowo, o różnych wielkościach i cenach. Obie lokalizacje są bardzo atrakcyjne. Aby uzyskać więcej informacji lub zarejestrować się na liście oczekujących, należy odwiedzić stronę internetową www.lejehuset.dk. Tu możesz znaleźć więcej informacji o dobrych i tanich mieszkaniach w Herning i w okolicy. Uniwersytet oferuje zakwaterowanie w Vibek lub Egelundenu, w koledżach Mads Eg Damgaards, które znajdują się w centralnym parku Birk, w niewielkiej odległości od AU Herning. Dostępnych jest 40 pokoi dla studentów, każdy o powierzchni 45 m2. Studenci AU Herning mają pierwszeństwo. Miesięczny czynsz najmu wynosi około 2900 DKK. Za prąd, wodę, internet i telewizję kablową należy zapłacić oddzielnie.
Nie jest łatwo znaleźć mieszkanie w Aarhus, więc trzeba zacząć poszukiwania jak najszybciej. Najlepiej zacząć myśleć o tym zaraz po przesłaniu formularza.
Za przydział mieszkań studenckich odpowiada Student Housing In Aarhus (www.studenthousingaarhus.dk). Jest to zewnętrzna instytucja zajmująca się zakwaterowaniem studentów i to do nich zwraca się większość studentów o pomoc w znalezieniu mieszkania.
Warunki zakwaterowania, oferowanego przez Student Housing in Aarhus:
mieszkania zlokalizowane są w całym mieście, a czasami także poza jego granicami, ale zawsze w pobliżu znajdują się przystanki komunikacji publicznej;
mieszkania w większości są nieumeblowane, o meble trzeba zatroszczyć się samodzielnie (można je tanio kupić w sklepach z meblami używanymi lub marketach meblowych, jak IKEA);
Przed złożeniem wniosku o zakwaterowanie dokładnie przeczytaj na stronie Student Housing in Aarhus o warunkach (w kolumnie „For Applicants“). Po zapoznaniu się z przepisami, wypełnij formularz zgłoszeniowy. Radzimy, by składać wniosek o kilka różnych mieszkań jednocześnie, nie tylko o te, które znajdują się w centrum, lecz i te, położone dalej. Każde mieszkanie posiada waiting list – listę osób, które są nim zainteresowane. Otrzymanie mieszkania w centrum jest mniej prawdopodobne, ponieważ na ich listach jest więcej chętnych. Dlatego warto jest mieć warianty rezerwowe.
Jeśli nie chcesz mieszkać w pokojach studenckich, są też inne opcje:
Mieszkania do wynajęcia:
Możesz zacząć szukać na jednej z poniższych stron:
www.boligportal.dk (płatna rejestracja)
www.lejebolig.dk (płatna rejestracja)
Oferowane do wynajmu mieszkania są zazwyczaj umeblowane.
Uniwersytet ostrzega studentów szukających mieszkania na własną rękę, że na takich stronach internetowych należy wystrzegać się oszustów i radzi, by zawsze wymagać pisemnej umowy najmu, a przed dokonaniem wpłaty obejrzeć mieszkanie.
Proponuje się także odwiedzenie strony wspólnoty międzynarodowej Aarhus na Facebooku (https://www.facebook.com/InternationalCommunityAarhus). Można tam znaleźć ogłoszenia studentów szukających współlokatorów.
Wynajem krótkoterminowy
Czasami zdarza się, że przed wyjazdem nie udaje się znaleźć mieszkania. W takiej sytuacji można wynająć tymczasowe lokum, które będzie dobrym rozwiązaniem do czasu aż wyszukasz odpowiednie do Twoich potrzeb mieszkanie na dłuższy okres. Należy też pamiętać, że już na miejscu, w Danii, będzie o wiele łatwiej znaleźć mieszkanie niż na odległość.
Przy wyszukiwaniu tymczasowego mieszkania mogą pomóc te strony internetowe:
www.imf.au.dk/gaesteetage/ (dom gościnny)
www.au.dk/en/tilknyt/gaesthus (dom gościnny)
www.airbnb.com (ogłoszenia krótkoterminowego wynajmu)
http://www.visitaarhus.com (lista hosteli)
Używamy plików cookies na stronach Kastu aby zapewnić poprawne działanie tej strony i monitorować to w jaki sposób strona jest używana. Kontynuując korzystanie ze strony wyrażasz zgodę na umieszczenie plików cookies opisanych w cookies policy.
Historie studentów