Reading University

Reading
 • 28th in the UK and 175th in the world by QS world university ranking;
 • 10th for Agriculture (1 in UK);
 • 28th for Archaeology;
 • 36th for Architecture/Built Environment;
 • Top 100th for Environmental Sciences (13) and Geography (24).
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Stypendia
Mapa
University of Reading znalazł się w 1 % najlepszych uczelni na świecie!

Według rankingu QS University World Rankings 2016/2017 University of Reading należy do 1% najlepszych szkół wyższych na świecie. Ranking ten nie opiera się jedynie na ocenie najmocniejszych stron kształcenia, ale uwzględnia całokształt: jakość nauczania, badań naukowych oraz nawiązywanie kontaktów z potencjalnymi pracodawcami.

University of Reading może pochwalić się:

 • wieloletnim doświadczeniem – w 2016 roku University of Reading obchodził 90-lecie swojego istnienia;

 • milionowymi inwestycjami – ostatnia sięgała aż 400 milionów funtów!

 • jedną z najlepszych wspólnot akademickich w Wielkiej Brytanii;

 • licznymi wyróżnieniami społeczności naukowej, które University of Reading otrzymuje każdego roku!

Aż 98% badań przeprowadzanych na University of Reading jest wysoko cenione na całym świecie. Największym uznaniem cieszą się następujące dziedziny nauki:

 • Agriculture, Veterinary & Food Science (Top 4 w Wielkiej Brytanii);

 • Earth Systems & Environmental Sciences (Top 3 w Wielkiej Brytanii);

 • Architecture, Built Environment and Planning (Top 1 w Wielkiej Brytanii);

 • Business and Management (Top 1 w Wielkiej Brytanii);

 • Typography (Top 1 w Wielkiej Brytanii);

 • Classics (Top 6 w Wielkiej Brytanii);

Studiując na University of Reading przekonasz się jak to jest być prawdziwym naukowcem - Twoje pomysły i wyniki badań będą publikowane w pismach uniwersyteckich. Będziesz mieć również możliwość dołączenia do zespołu naukowców, których praca będzie mieć realny wpływ na zmianę świata.

Wspaniałe miasteczko akademickie położone na terenie 130 hektarowego parku

Miasto Reading jest idealnym miejscem do studiowania – każdy przyszły student znajdzie tu coś dla siebie: liczne puby, kluby z karaoke, centra handlowe oraz stadion sportowy. Jednocześnie miasto jest bardzo malownicze a spacery wzdłuż brzegów Tamizy, po licznych parkach i klimatycznych uliczkach mogą zauroczyć każdego. W miasteczku akademickim znajdziesz wszystko: miejsca rekreacyjne, kawiarnie studenckie, sklepy, salon fryzjerski, klub, sale wykładowe oraz… swój przyszły dom :)

Aż 150 kół naukowych - każdy znajdzie coś dla siebie.

Prawdopodobnie najtrudniej będzie... wybrać! Możesz uczyć się gry na instrumentach, spróbować swoich sił w aktorstwie lub zostać organizatorem wystaw. Masz także szansę spożytkować swoją energię w sali aikido, na boisku, grając w rugby, albo... budując coś z klocków LEGO! Jedna z najpopularniejszych organizacji studenckich nosi nazwę „RUSU“. Zajmuje się ona nie tylko organizacją imprez i wdrażaniem zmian na uczelni ale również opiekuje się niezależnymi kawiarniami studenckimi i sklepami. Polega to na tym, że każdy funt wydany w tych sklepach czy kawiarniach przeznaczany jest na rozbudowę i inwestycje na terenie miasteczka akademickiego. Co roku RUDPnet daje studentom możliwość zatrudnienia na terenie kampusu, oferując aż 170 miejsc pracy!

Biblioteka 24/7

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – w bibliotece możesz przebywać w dzień i w nocy. To właśnie tu znajdziesz wszystko, co jest potrzebne do nauki. W bazie danych łatwo i szybko znajdziesz najświeższe informacje z interesującej Cię dziedziny. Warto dodać, że uczelniana baza danych może utrzeć nosa nawet wyszukiwarce Google :)

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne
 • Świadectwo ukończenia drugiej klasy (liceum) lub trzeciej klasy (technikum) – załącz ten dokument jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie musisz załączać tłumaczenia tego dokumentu.

 • Świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz świadectwo dojrzałości (maturalne) wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum) - do obu tych dokumentów potrzebne jest też tłumaczenie przysięgłe.

 

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.0 lub 6.5 (Wynik, który musisz uzyskać z testu językowego aplikując na wybrany kierunek studiów znajdziesz w wymaganiach rekrutacyjnych danego programu)

 • TOEFL – 80 lub 100 (Wynik, który musisz uzyskać z testu językowego aplikując na wybrany kierunek studiów znajdziesz w wymaganiach rekrutacyjnych danego programu)

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.0 lub 6.5 (Wynik, który musisz uzyskać z testu językowego aplikując na wybrany kierunek studiów znajdziesz w wymaganiach rekrutacyjnych danego programu)

 • TOEFL – 80 lub 100 (Wynik, który musisz uzyskać z testu językowego aplikując na wybrany kierunek studiów znajdziesz w wymaganiach rekrutacyjnych danego programu)

 • If candidates for Masters level have had 70% of their undergraduate degree taught in English university may be able to waive the English requirement.

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość  tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL – 88

Uwaga: wymagania językowe na poszczególnych kierunkach mogą różnić się między sobą.

Kiedy już zadecydujesz o tym, że University of Reading jest dla Ciebie idealnym miejscem do studiowania, należy rozpocząć poszukiwania odpowiedniego zakwaterowania. Uczelnia umożliwia zamieszkanie w miasteczku studenckim. Wybierać można spośród prywatnych pokoi, studenckich mieszkań z w pełni umeblowaną kuchnią, lub bez kuchni – dla osób, które preferują posiłki w stołówce akademickiej.

Pokoje można obejrzeć tutaj. Uczelnia przygotowała także obszerny dokument Accommodation Guide dla przyszłych studentów.
Po wybraniu zakwaterowania należy zalogować się na portalu uczelni, używając identyfikatora reading ID oraz hasła.

Uwaga: zrób o jak najszybciej, pamiętając o terminach!

Studia licencjackie

University of Reading oferuje różnorodne stypendia studentom studiów licencjackich, mi.in.

Aktualne informacje na temat stypendiów dla studiów licencjackich znajdziesz tutaj.

Studia magisterskie

University of Reading oferuje różnorodne stypendia studentom studiów magisterskich, mi.in.

 • wsparcie finansowe w wysokości £1,000 - £2,000 dla studentów konkretnych kierunków
 • Snowdon Masters Scholarship
 • H. Knapman Scholarship - dofinansowanie zakwaterowania dla studentów wybranych kierunków

Aktualne informacje na temat stypendiów dla studiów magisterskich znajdziesz tutaj.