West of England University

Bristol

 

  • One of the UK’s largest universities with over 27,000 students;
  • courses are designed to meet the needs of employers and the career aspirations of students;
  • excellent links with industry (Hewlett Packard, BBC, Aardman Animations, Airbus...);
  • students from over 140 countries worldwide;
  • 14 of university programmes scored 100% satisfaction in the recent National Student Survey;
  • 4th for Film production and photography (Guardian university league table);
  • 4th for Philosophy (Guardian university league table);
  • 5th for Education (Guardian university league table);
  • 10th for Architecture (Guardian university league table);
  • 96% of graduates are in work or further study six months after graduating;
  • strong student societies and networks to support when settling in.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Wykłady marzeń i wsparcie "CNN"

Historia Uniwersytetu of the West of England (UWE Bristol) sięga roku 1595. Dziś jest to jeden z najpopularniejszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii. W murach tej uczelni miejsce dla siebie może znaleźć każdy – studiuje tutaj młodzież z 140 różnych państw. Oferta uniwersytetu obejmuje kilkaset kierunków w każdej dziedzinie nauki. Programy są realizowane na potężnych i liczących się wydziałach, wspieranych przez wpływowych partnerów, takich jak np. „CNN”

Niezwykłe miasto Bristol

National Geographic Traveller stworzyło listę miast, które trzeba odwiedzić w 2018 roku. Na liście znalazło się również angielskie miasto Bristol dzięki licznym restuaracjom serwującym lokalne jedzenie i scenie muzycznej.

Symulatory sal operacyjnych oraz kabiny pilota

Nowoczesne zaplecze dydaktyczne University of the West of England zapewnia studentom przygotowanie do przyszłego zawodu w warunkach bardzo zbliżonych do tych, w których będą kiedyś pracować. Przyszli lekarze, zanim staną przy prawdziwym stole operacyjnym, ćwiczą na manekinach. Młodzi piloci mogą zasiąść za sterami samolotu, trenując na bardzo realistycznych symulatorach lotów. Studenci marzący o prowadzeniu własnego programu, mają szansę zrealizować te marzenia w małym studiu nagraniowym. Ćwiczenia takie są rejestrowane przez kamery, co pozwala później studentom przeanalizować popełnione błędy. W taki sam sposób mogą swoje umiejętności sprawdzać przyszli piloci i operatorzy, kryminolodzy, animatorzy, teatrolodzy, cybernetycy oraz studenci wielu innych kierunków. Tutaj możesz obejrzeć symulatory, którymi dysponuje uniwersytet.

Badania, o których jest głośno w mediach

W publikowanych w prasie artykułach naukowych często można znaleźć dopisek, że badania były prowadzone przez uczonych z Wielkiej Brytanii. Informacje o nich docierają do nas dlatego, że od wieków brytyjscy naukowcy przodują w upowszechnianiu informacji o wynikach prowadzonych przez siebie badań. Wszystkie prace publikowane przez wykładowców oraz studentów różnych uniwersytetów są przekazywane do liczących się w Wielkiej Brytanii czasopism, gazet i stacji telewizyjnych. W ten sposób o osiągnięciach tych dowiaduje się później cały świat.

Zdrowy styl życia

University of the West of England bardzo dużo uwagi poświęca zdrowiu i samopoczuciu swoich studentów, dla których dostępne jest specjalne Centrum Pomocy Medycznej. Uczelnia organizuje też cykliczne seminaria na temat zdrowego odżywiania, targi i wspólne wyjazdy.

Wiesz już że jakaś dziedzina Cię interesuje? Masz głowę pełną pomysłów i idei? Studiuj i wykorzystaj zdobytą widzę do prowadzenia badań, a być może w przyszłości dowie się o nich cały świat!

 

 

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

Średnia ze wszystkich przedmiotów z matury: 75% (z uwzględnieniem przynajmniej dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym).

  • Świadectwo ukończenia drugiej klasy (liceum) lub trzeciej klasy (technikum) – załącz ten dokument jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie musisz załączać tłumaczenia tego dokumentu.

  • Świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz świadectwo dojrzałości (maturalne) wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum) - do obu tych dokumentów potrzebne jest też tłumaczenie przysięgłe.

Aby sprawdzić wymagania dla konkretnego kierunku wejdź bezpośrednio na oficjalną stronę uczelni, podstronę kierunku i wybierz zakładkę "Entry". Wymagania A-level odnoszą się do przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym na egzaminie maturalnym.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

  • Rozszerzona matura z języka angielskiego – 70%

  • IELTS - 6.0 (minimum 5.5 z każdego z modułów)

  • TOEFL – 80 (minimum 17 z części Listening i Writing, 18 z Reading i 20 ze Speaking)

Uwaga: wymagania językowe na poszczególnych kierunkach mogą różnić się między sobą.

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

  • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

  • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

  • IELTS - 6.5

  • TOEFL – 90

Uwaga: wymagania językowe na poszczególnych kierunkach mogą różnić się między sobą.

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość  tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

  • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

  • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

  • IELTS - 6.0 - 6.5

  • TOEFL –  90

Uwaga: wymagania językowe na poszczególnych kierunkach mogą różnić się między sobą.

Brystol leży w samym sercu regionu, w centrum przemysłu oraz edukacji. Przez długi czas był kojarzony tylko jako miasto portowe, dziś Brystol zajmuje coraz wyższe pozycje w przemyśle kosmicznym oraz lotniczym (jest to bardzo wielkim plusem, gdy marzycie o studiach lotniczych lub inżynieryjnych na University of the West England!).

Chociaż Brystol jest naprawdę dużym miastem, to studenci pierwszego roku mają możliwość zamieszkania w miasteczku akademickim, z którego wszędzie jest dosyć blisko.

Jeśli chcesz otrzymać pokój:

  • uniwersytet ten musi być w Twoim kwestionariuszu uczelnią pierwszego wyboru;

  • nie możesz być wcześniej zarejestrowany w Brystolu;

  • musisz jak najwcześniej wypełnić i przesłać ankietę, jednak nie później niż do 8 czerwca (lub innej wskazanej daty);

  • potwierdzić rezerwację zaproponowanego pokoju oraz zapłacić kaucję w ciagu 10 dni.

Pokoje, oraz ich położenie na mapie możesz spradzić tutaj. Lista pokoi dostępnych w roku akademickim 2017/2018 znajduje się  tutaj.
Jeśli pojawią się pytania, całą procedurę poszukiwania pokoju ponownie możesz prześledzić tutaj.