Stypendia

Informacje na temat stypendiów

Poniżej przedstawiamy zestawienie stypendiów oferowanych przez nasze partnerskie uczelnie (poza tymi oferowanymi przez rządy poszczególnych krajów). Doskonale rozumiemy, że kwestie finansowe są bardzo ważnym czynnikiemno przy wyborze studiów, dlatego przedstawiamy informacje na ten temat w jednym miejscu. Stypendia oferowane są przez uczelnie w Anglii, Holandii i Chinach.

Uwaga: zasady przyznawania stypendiów zmieniają się co roku - przed aplikacją sprawdź, czy uczelnia nadal oferuje interesujące Cię stypendium.

Anglia

Anglia Ruskin University

Stypendium w wysokości £800 przyznawane jest studentom z UE zaczynającym studia licencjackie lub jednolite magisterskie na Anglia Ruskin University w roku akademickim 2019/2020 (jest to stypendium, o które nie trzeba się ubiegać).

Anglia Ruskin University oferuje wiele rodzajów stypendiów np. sportowe (ARU Sports Scholarship), czy za wyniki w nauce. Więcej informacji oraz wszelkie aktualności znajdziecie tutaj.

Bath Spa University

Uniwersytet Bath Spa oferuje szereg możliwości stypendialnych dla międzynarodowych studentów, którzy osiągają wysokie wyniki i którzy studiują w Wielkiej Brytanii.  

Informacje na temat stypendiów można znaleźć na stronach internetowych tego uniwersytetu poświęconych stypendiom.

Finansowanie, do którego jesteś uprawniony, zależy od wysokości Twojego czesnego, rodzaju programu, który studiujesz oraz od momentu rozpoczęcia studiów na uniwersytecie Bath Spa.

Jeśli chcesz się dowiedzieć o konkretnych stypendiach oraz formach aplikacji na nie, to znajdziesz wszelkie informacje tutaj.

Brunel University London

Brunel University London oferuje różnorodne stypendia dla studentów studiów licencjakich oraz magisterskich.

Więcej o oferowanych stypendiach można poczytać tutaj oraz tutaj.

Birmingham City University

Birmingham City University oferuje następujące rodzaje stypendiów:

Czesne dla międzynarodowych studentów zaczynających naukę w styczniu/lutym 2017 zostaje obniżone o £1,500. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Bucks New University

Stypendium za osiągnięcia sportowe. Dotyczy osób, które studiują na kierunkach związanych ze sportem. Aby ubiegać się o to stypendium niezbędne jest złożenie poniższych dokumentów:

 • Sport Performance CV

 • 2 referencje związane ze sportem

 • List motywacyjny na 250-300 słów

Stypendium w wysokości 3000£ dla stu osób, wypłacane po 1,000£ co roku. Aby ubiegać się o to wsparcie, trzeba wypełnić formularz i wziąć udział w konkursie. Warunki, które trzeba spełnić:

 • Dochód rodziców nie może przekroczyć 25,000 funtów rocznie

 • Studiujących na Bucks New University swoje pierwsze studia licencjackie

 • Wybrali Bucks University jako wybór pierwszej kolejności („firm”)

 • Zaaplikowali o wsparcie finansowe do Student Finance

Leeds Trinity University

Stypendium Leeds Trinity Universiy. Wynosi ono 1,000£ i będzie dostępne dla wszystkich osób, których dochód w rodzinie nie przekracza 25,000£ rocznie. Stypendium wypłacane będzie w trakcie drugiego roku studiów. Aby starać się
o to wsparcie nie trzeba wypełniać odpowiedniego wniosku - będzie ono przydzielane na podstawie danych ze Student Finance England. Więcej informacji na temat tego stypendium znajdziesz tutaj.

Academic Achievement Award - nagroda w wysokości 1,000£ przyznawana jest osobom, które studiują na Honours Degree i uzyskały wyniki z matury na poziomie porównywalnym do AAB A-levels.

London South Bank University

Stypendium za osiągnięcia sportowe – program ten jest przeznaczony dla wszystkich studentów, którzy osiągają wysokie wyniki w sporcie. Są dwa rodzaje tego typu stypendiów:

 • stypendium w wysokości 3000£ dla tych studentów, którzy grają w lidze koszykówki, przynajmniej na poziomie odpowiadającym Basketball England National League Division 2

 • stypendium w wysokości do 1500£, wspierające osoby uprawiające pozostałe sporty

W ramach stypendium ma się również dostęp do Academy of Sport. Celem uzyskania stypendium należy wypełnić odpowiedni formularz.
Więcej informacji na temat stypendium i aplikacji znajdziesz tutaj.

Northumbria University
 • I am Northumbria Global Scholarship - stypendium w wysokości do £9,250 oferowane pięciu studentom, którzy nagrają 30 sekundowe wideo o Northumbria University (w tamtym roku wśród osób, które dostały stypendium znalazła się studentka z Polski! :)
 • EU Undergraduate Academic Excellence Scholarships - wsparcie w wysokości do £2,000 dla osób, które uzyskały średnią z maury 85%.
Sheffield Hallam University

Stypendium za osiągnięcia akademickie. Przysługuje zniżka 50% na czesne zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich. Stypendium przysługuje tylko najlepszym studentom, którzy wykazują się również ambicją oraz determinacją. W aplikacji trzeba zwrócić uwagę na:

 • Osiągnięcia akademickie

 • Osiągnięcia, które pozwalają się wybić z tłumu, np. doświadczenie zawodowe czy pomoc na rzecz swojej społeczności (np. wolontariaty)

 • Umiejętności, zainteresowania, które pokazują ponadprzeciętne możliwości oraz ambicję. Wizja i pasja, które pomagają osiągnąć wyznaczone sobie cele

Więcej informacji o stypendium oferowanym przez Sheffield Hallam University znajdziesz tutaj.

Swansea University

Stypendium za osiągnięcia akademickie (Excellence Scholarships). Wynosi 3,000£ (1,000£ każdego roku) i przyznawane jest na pierwszym roku osobom, które uzyskają minimum 90% ze wszystkich przedmiotów na maturze na poziomie podstawowym i rozszerzonym, oraz minimum 85% z trzech pisemnych przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

Stypendium za osiągnięcia akademickie (Merit Scholarships). Wynosi 2,000£ (670£ każdego roku) i przyznawane jest na pierwszym roku osobom, które uzyskają minimum 85% ze wszystkich przedmiotów na maturze na poziomie podstawowym i rozszerzonym, oraz minimum 80% z trzech pisemnych przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

Więcej informacji na temat tych stypendiów znajduje się tutaj.

Stypendium za osiągnięcia sportowe. 1,000£  rocznie dla osób z wybitnymi osiągnięciami w sporcie. Aby starać się o to wsparcie, należy wypełnić specjalną aplikację.

Więcej informacji na temat tego stypendium znajdziesz tutaj.

The University of Northampton

Stypendium za osiągnięcia akademickie. Przeznaczone dla 50 studentów, którzy spełnią wymagania odnośnie wyników z matury. Kwota to 3,000£ (do 1,000£ za rok nauki). Warunki:

 • Dla obywateli Unii Europejskiej

 • Dla osób rozpoczynających studia I-go stopnia (licencjackie lub inżynierskie)

 • Posiadanie oferty „firm” na uczelnię

 • Stypendia zostaną przyznane według uzyskanych wyników oraz listu motywacyjnego

 • terminem złożenia aplikacji o stypendium jest 31 sierpnia 2017

 • Stypendium będzie wypłacane w dwóch ratach po 500£ - w marcu i maju

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

The University of Winchester
 • Stypendium w wysokości £1,000 rocznie - przeznaczone dla studentów, których dochód w gospodarstwie domowym nie przekracza £25,000

 • Stypendium w wysokości £600 rocznie – przeznaczone dla studentów, których dochód w gospodarstwie domowym wynosi od £25,000 do £42,611

 • Academic Achievement Award to nagroda w wysokości £500 rocznie przeznaczona dla studentów, którzy mają odpowiednio wysokie oceny 
  i wybrali University of Winchester na swój pierwszy priorytet w systemie UCAS.

 • Excellence awards – nagroda w wysokości do £1,500, którą w trakcie trwania studiów mogą uzyskać osoby wykazujące się wyjątkowymi osiągnięciami w sporcie lub w muzyce

 • King Alfred Scholarship -  Support for Careleaver Undergraduates to wsparcie w wysokości £2,000 rocznie. Więcej informacji na temat tego  znajdziecie tutaj.

 • Subject Scholarship to stypendium w wysokości £1,000, które otrzymać mogą osoby studiujące na kierunku Single Honours Modern Liberal Arts (Philosophy). Studenci chcący je uzyskać muszą zdobyć odpowiednią liczbę punktów UCAS.

University of Bedfordshire

Stypendium w wysokości 350£ dla każdego nowego studenta, do wydania na uczelni na książki, ksero itp.

1,000£ przeznaczone jest dla studentów, których zarobki rodziców nie przekraczają 25,000£ rocznie.

800£ co roku dla studentów, którzy z Matury uzyskają średnią 65%
z przynajmniej jednym przedmiotem na poziomie rozszerzonym lub 500£ co roku dla pozostałych studentów, którym nie uda się osiągnąć wymaganego wyniku
z matury.

Więcej informacji o stypendiach na University of Bedfordshire znajdziesz tutaj.

University of Gloucestershire

University of Glocestershire oferuje stypendium sportowe. Nagroda w wysokości do 2,500£ przyznawana jest przynajmniej dwunastu studentom.

Więcej informacji o stypendium Sport Excellence znajdziesz tutaj.

University of Greenwich

University of Greenwich oferuje swoim studentom liczne stypendiaw formie zmniejszonego czesnego, kart podarunkowych oraz w formie gotówkowej.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

University of Huddersfield

University of Huddersfield oferuje stypendium dla studentów licencjackich pierwszego roku. Wynosi ono 1,000£ i będzie dostępne dla osób, które uzyskają co najmniej 120 punktów UCAS (średni wynik z matury 60% plus dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym również na 60%) oraz których dochód w rodzinie nie przekracza 25,000£ rocznie.

Więcej informacji na temat tego stypendium znajdziesz tutaj.

University of Reading

University of Rading oferuje liczne stypendia, m.in.


O pzostałych stypendiach można poczytać tutaj.

University of Salford

Academic Achievement – stypendium  świadczone przez Rektora Uniwersytetu. Starać się o stypendium mogą wszyscy, którzy uzyskali odpowiednie wyniki w nauce (wyniki z matury na poziomie porównywalnym do ABB A-levels).
Wsparcie finansowe w wysokości 2000£ jest wypłacane w dwóch ratach
– w lutym i w maju. Ilość stypendiów jest ograniczona – im lepsze wyniki, tym większa jest szansa na zdobycie dotacji. 
Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

University of St Andrews (Szkocja)

University of St Andrews oferuje liczne stypendia.m.in:
Mathematics & Statistics Subject Based Scholarship - w wysokości do £1,000
Physics & Astronomy Scholarship - w wysokości do £1,000
Gateway to Physics and Astronomy Scholarship - w wysokości do £4,000
Więcej informacji o wszystkich oferowanych stypendiach można znaleźć tutaj.

University of Sunderland

Stypendia, o które można się ubiegać:

 • Stypendium University of Salford - może być przyznane wyłącznie tym studentom, których gospodarstwo domowe ma roczne dochody nie przekraczające 42620£. Kwota stypendium to 2000£ – pieniądze są wypłacane w formie dwóch rat – 1000£ w pierwszym roku nauki i 1000£ w drugim roku nauki. Ilość stypendiów jest ograniczona. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 • Study Abroad Scholarship - stypendium gotówkowe w wysokości 1,000£ przeznaczone dla studentów biorących udział w programie Study Abroad. Więcej informacji na temat tego stypendium znajdziesz tutaj.

Stypendia przyznawane automatycznie:

 • Get There Scholarship – studenci mogą uzyskać darmowy, ważny przez 12 miesięcy, bilet komunikacji miejskiej lub 600£ zniżki na oferowane przez uczelnie zakwaterowanie. Więcej informacji na temat wsparcia można znaleźć tutaj.

 • Off-Campus Scholarship - coroczna redukcja czesnego o 1,200£. Wymagania i więcej informacji znajdziesz tutaj.

 • On-Campus Extended Programme Scholarship - redukacja czesnego w pierwszym roku studiów - nawet do 2,700£. Wymagnia i informacje dotyczące tego stpendium znajdziesz tutaj.

 • Modern Foreign Languages Year Abroad Scholarship - stypendium dla osób studiujących nowożytne języki obce. Studenci tych kierunków podczas pobytu zagranicą automatycznie otrzymają zniżkę czesnego w wysokości 1275£. Informacje dotyczące tego stypendium znajdziesz tutaj.

Dodatkowo uczelnia wprowadziła stypendia dla osób poniżej 21 roku życia - pokrycie wysokości jednorocznego czesnego oraz dla osób powyżej 21 roku życia - 2000£. Więcej o tych dwóch stypendiach możesz poczytać tutaj.

Dokument podsumowujący stypendia oferowane przez uczelnię możesz pobrać tutaj.

University of the West of England
University of West London

University of West London  - wsparcie finansowe jest dostępne dla wszystkich studentów studiów licencjackich, pochodzących z gospodarstw domowych, których roczny dochód nie przekracza 25,000£ rocznie. Wsparcie finansowe wynosi 3,000£ - pieniądze są wypłacane w ciągu trzech lat studiów, po 1,000£ rocznie. Aby ubiegać się o stypendium (ich liczba jest ograniczona), należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. 

Więcej informacji na temat wsparcia finansowego można uzyskać tutaj.

University of Worcester

Stypendium za osiągnięcia akademickie. Wynosi 1,000£ i przyznawane jest na pierwszym roku osobom, które uzyskały wyniki z matury na poziomie porównywalnym do ABB A-levels. Stypendium zostanie automatyczne przyznane studentom, którzy spełnią wymagania. Pieniądze będą wypłacane w trzech ratach - 250£ w październiku i lutym, natomiast w maji 500£.

Więcej informacji na temat tego stypendium znajdziesz tutaj.

Stypendium za osiągnięcia akademickie w trakcie studiów. 1,000£  przyznawane na pierwszym oraz drugim roku studiów dla 100 najlepszych studentów. Nie trzeba aplikować  - stypendium będzie automatycznie przyznawane osobom, które spełniają wymagania.

Więcej informacji na temat tego stypendium znajdziesz tutaj.

Stypendium za osiągnięcia sportowe. Do 2,000£  rocznie dla osób z wybitnymi osiągnięciami w sporcie. Aby starać się o wsparcie, należy wypełnić specjalną aplikację.

Więcej informacji na temat tego stypendium znajdziesz tutaj.

Stypendium za aktywność w działalność dodatkową. 1,000£  stypendium przeznaczone jest dla osób, które angażują się  w działania na rzecz społeczności (np. wolontariaty) lub aktywności związane z zainteresowaniami, np. z muzyką lub sportem. Aby ubiegać się o stypendium, należy zaaplikować w dwóch terminach – do 1 grudnia lub 1 marca.

Więcej informacji na temat tego stypendium znajdziesz tutaj.

Holandia

Tilburg University

Uniwersytet oferuje stypendia dla studentów przyjętych na studia magisterskie (głównie w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych). Wymagania różnią się w zależności od kierunku, ale wniosek o stypendium oraz formularz aplikacyjny na studia trzeba wysłać przed terminami wymienionymi na stronie kastu.pl. W momencie ubiegania się o stypendium należy również posiadać wszystkie niezbędne do przyjęcia na studia dokumenty (w tym certyfikat językowy IELTS/TOEFL i wypis ze studiów I-go stopnia w języku angielskim) oraz zazwyczaj dodatkowy list motywacyjny. Im lepsze wyniki uzyskasz na studiach licencjackich, tym większa szansa na stypendium

Aby uzyskać więcej informacji na temat dostępnych stypendiów na Uniwersytecie w Tilburgu zajrzyj na  stronę.

Cały świat

Kilka organizacji międzynarodowych utworzyło program stypendialny o nazwie Global Study Awards. Wnioskować o przyznanie stypendium można przez cały rok. Rocznie przyznanych zostaje maksymalnie 9 dotacji finansowych – przeznaczonych dla najlepszych kandydatów.

W momencie aplikacji o stypendium trzeba mieć już zdany certyfikat językowy (IELTS), ważną kartę ISIC i/lub IYTC. Trzeba mieć już oficjalny list przyjęcia na uczelnię oraz napisać esej o doświadczeniach ze studiowaniem za granicą

Więcej na temat Global Study Awards znajdziesz tutaj.