Glasgow Caledonian University (Scotland)

Glasgow
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Twoja kariera zaczyna się tutaj

Studia, praca, czas dla siebie, a może... wolontariat? Często trzeba coś poświęcić, żeby zyskać coś innego. Jednak studia na Glasgow Caledonian University (GCU) oznaczają, że nie będziesz musiał wybierać, ponieważ studiowanie tutaj to coś więcej niż tylko wykłady i testy.

Studiowanie na GCU wzbogaci Twoje CV!

  • Glasgow Caledonian University znalazł się w rankingu 150 najlepszych uniwersytetów na świecie według Times Higher Education 200 (2017);
  • Na uniwersytecie jest ponad 20 000 studentów i 1600 pracowników ze 100 krajów na całym świecie;
  • 90% studentów wyraziło najwyższe zadowolenie ze swoich studiów (International Student Barometer 2016);
  • 95% absolwentów GCU znajduje zatrudnienie lub kontynuuje naukę w ciągu najbliższych 6 miesięcy od zakończenia studiów (HESA, Destination of Leavers from Higher Education, 2018);
  • W 2016 roku odbył się remont kampusu o wartości 32 mln funtów.

 

 

Oddziały w Glasgow, Londynie i Nowym Jorku

Sieć kampusu GCU znajduje się w Glasgow, Londynie, a nawet w odległym Nowym Jorku! Po ukończeniu studiów licencjackich będziesz mieć możliwość zdobycia tytułu magistra w Londynie albo w Nowym Jorku.

Najnowocześniejsza infrastruktura IT - spróbuj wirtualnej nauki!

  • Ultranowoczesne środowisko do nauki.
  • Biblioteka, przestrzenie do nauki i akademiki uniwersyteckie są domem dla aż 2135 pomieszczeń przyjaznych komputerowi;
  • Otwarte 24 godziny na dobę laboratorium komputerowe;
  • Najnowocześniejsze wirtualne przestrzenie do nauki;
  • Szybkie łącze Wi-Fi.

Połącz pracę ze studiami!

Czy chciałbyś sprawdzić się w pracy jeszcze przed ukończeniem szkoły? GCU oferuje studentom wiele możliwości dodatkowej pracy na terenie kampusu, w tym współpracę z nowymi studentami i pracę w radach studenckich. Będziesz mógł przyczynić się do organizacji różnych corocznych wydarzeń na Uniwersytecie, takich jak np. Dni Otwarte. To doświadczenie nie tylko wzbogaci twoje życie studenckie, pozwoli Ci poznać wiele osób, ale także zyskasz umiejętności organizacyjne! CareersHub @ GCU ma dedykowaną platformę dla osób poszukujących pracy z różnymi ofertami:

  • setki ofert pracy dla absolwentów;
  • propozycje staży letnich;
  • tymczasowe oferty pracy (np. W czasie wakacji);
  • oferty pracy w niepełnym wymiarze godzin;
  • oferty pracy wolontariackiej;
  • oferty dla osób korzystających z urlopu akademickiego (rok przerwy).

„Dla wspólnego dobra”

Motto „ Dla wspólnego dobra ” zobowiązuje uniwersytet do podejmowania różnych inicjatyw społecznych. Pomysły społeczne rodzą się, a następnie są strategicznie wdrażane w uniwersyteckim klubie Caledonian. Klub zdobył wiele nagród za inicjatywy integracji społeczności we współpracy z lokalnymi społecznościami w Glasgow, Londynie i Nowym Jorku. Czy jesteś gotowy, aby przyczynić się do wspólnego dobra?

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

Średnia z matur powinna wynosić przynajmniej 70%. Uwaga: niektóre kierunki mogą mieć wyższe wymagania.

 

Świadectwo ukończenia drugiej klasy (liceum) lub trzeciej klasy (technikum) – załącz ten dokument, jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie musisz załączać tłumaczenia tego dokumentu.

 

Świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz świadectwo dojrzałości (maturalne) wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum) - do obu tych dokumentów potrzebne jest też tłumaczenie przysięgłe.

 

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

  • IELTS - 6.5
  • TOEFL – 90

*Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić w zależności od kierunku.

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

  • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
  • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (oryginał z tłumaczeniem przysięgłym)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:

  • IELTS - 6.5
  • TOEFL – 90

*Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić w zależności od kierunku.

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość  tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

  • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
  • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (oryginał z tłumaczeniem przysięgłym)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

  • IELTS - 6.5
  • TOEFL – 90

*Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić w zależności od kierunku.

Dla studentów GCU istnieją dwa rodzaje zakwaterowania: akademik studencki na kampusie lub prywatnie wynajmowane mieszkanie w Glasgow. Wszystkie sprawy związane z zakwaterowaniem są konsultowane przez Biuro ds . Zakwaterowania studentów.

Akademiki uniwersyteckie

Kampus mieszkalny nazywa się Caledonian Court. Kampus jest otwarty dla wszystkich studentów, więc jest to świetna okazja nie tylko do znalezienia nowego domu, ale także do poznania międzynarodowej społeczności studentów.

Cena zakwaterowania

Koszt zakwaterowania w akademiku uniwersyteckim wynosi od 99 do 113 funtów tygodniowo (po podpisaniu umowy na 39 tygodni). Cena obejmuje ogrzewanie, prąd i internet.

Wniosek o akademik

Wniosek o zakwaterowanie w akademiku można wypełnić w biurze zakwaterowania studenta lub wypełniając internetowy formularz zgłoszeniowy. Możesz złożyć wniosek w dowolnym momencie po otrzymaniu listu z przyjęciem od uczelni.

Zakwaterowanie w sektorze prywatnym

Jeśli wolisz bardziej samodzielne życie w sercu miasta i chciałbyś mieszkać poza kampusem, ale blisko uniwersytetu, Glasgow ma ogromne zasoby kwater prywatnych dla studentów. Możesz znaleźć różne rodzaje zakwaterowania, od pokoju w mieszkaniu po prywatny dom. Poniżej przyjrzymy się bliżej różnym opcjom wynajmu:

  • Pokój w wynajętym mieszkaniu lub domu. Ta opcja jest prawdopodobnie najbardziej popularna wśród studentów. Zwykle wynajmowany jest oddzielny pokój, podczas gdy inne pokoje (kuchnia, jadalnia lub salon, łazienka) są dzielone z innymi mieszkańcami. Ta opcja jest jedną z najtańszych pod względem ceny i najbardziej wzbogacającą codzienne życie!
  • Własne mieszkania. Ta opcja jest najbardziej odpowiednia dla małych rodzin lub par lub dla tych, którzy lubią być sami. To już droższa opcja.
  • Wynajem w kwaterach prywatnych. W takim przypadku najczęściej mieszkają w prywatnym mieszkaniu lub w domu z gospodarzem. Możesz spodziewać się, że obowiązywać będą niektóre zasady wspólnego mieszkania ustanowione przez właściciela domu. Usługi sprzątania i wyżywienia zwykle nie są oferowane w ramach wynajmu mieszkania.

Cena zakwaterowania prywatnego

Cena oczywiście zależy od rodzaju i lokalizacji zakwaterowania. W Glasgow czynsze zaczynają się od około 250 £ miesięcznie. Obok czynszu należy dodać budżet na rachunki za media.

Przydatne linki: