#PL pixel code:
W Anglii obowiązuje czesne za studia. W związku z Brexitem od 2021 roku nie jest już dostępna oferowana wcześniej pożyczka na pokrycie czesnego. 

Fakty o Anglii

  • Najpopularniejszy kraj wybierany przez międzynarodowych studentów 

  • Studiuje tu 438 000 studentów ze 180 krajów 

  • Bezpłatne muzea i galerie dla studentów 

  • Wiele międzynarodowych stowarzyszeń i klubów działających na uczelniach 

     

 

Why study in the UK?

   

 

Co jest najważniejsze podczas aplikowania na studia w Anglii?

1. Świadectwo Dojrzałości

(dosyłasz je, jak już je otrzymasz). Wymagania co do wyników matury wahają się od 50% do około 80% średnich wyników z matur pisemnych. Każdy znajdzie wymagania odpowiadające jego możliwościom!

2. Certyfikat językowy

Duża część uczelni uznaje maturę z języka angielskiego jako udowodnienie znajomości językowych. Pozostałe będą wymagać certyfikatów językowych (IELTS, TOEFL, CAE). Nie wszystkie uczelnie uznają te same certyfikaty - przez aplikacją koniecznie sprawdź, czy Twoja wymarzona uczelnia uznaje certyfikat, który planujesz zdawać). Najbardziej zazwyczaj wystarczy wynik na poziomie IELTS równym 6.0, więc też nie są to wygórowane wymagania. Tutaj sprawdzisz, na które uczelnie wystarczy matura z angielskiego.

3. List motywacyjny (Personal Statement)

List motywacyjny służy do tego, żeby udowodnić Twoją chęć do podjęcia studiów na konkretnym kierunku i ma on na celu wyróżnić Cię spośród innych kandydatów. Jest to bardzo ważny dokument, dlatego napisaliśmy sporo wskazówek, jak powinien wyglądać, znajdziesz je TUTAJ.

4. List referencyjny

Musi zostać napisany przez osobę, która dobrze Cię zna od strony akademickiej. Możesz skorzystać ze wskazówek, które stworzyliśmy.

*Bardziej szczegółowe wymagania znajdziesz przy opisie każdego z kierunków studiów, a opisy wymaganych dokumentów - tutaj.
 

Zalety studiowania w Anglii 

  • Nowoczesna infrastruktura uczelni. 
  • Nieformalne relacje między nauczycielami akademickimi, a studentami. 
  • Doszlifujesz swój angielski! Zajęcia z native speakerami znacznie wpłyną na Twój poziom języka angielskiego. 
  • Zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z dziedziny, którą studiujesz. Nie ma tu niepotrzebnych przedmiotów zabierających Twój cenny czas. 
  • Uniwersytety są ściśle powiązane z rynkiem pracy – wykładowcy są często praktykami w danych dziedzinach, wiedzę i umiejętności zdobywa się także przez odwiedzanie konkretnych firm i instytucji. 

 

 

Zobacz też Instastory naszych studentów z Anglii